Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedülállóként gyereket...

Egyedülállóként gyereket szeretnék vállalni. Hogyan közöljem ezt a családommal?

Figyelt kérdés
Évek óta nagyon szeretnék gyereket, és mivel már 31 éves vagyok, lassan ideje lenne. Többféle megoldásnak is utánanéztem már, az örökbefogadás és a spermadonoros megtermékenyítés is szóba jöhet nálam. Anyagi gondjaim nincsenek, épp most készülök lakást venni, és sok kisgyerekes barátom van, akikkel tudnánk egymásnak segíteni. Van egy Facebook csoport is a környékünkön élő egyedülálló szülőknek. Az egyetlen dolog, amitől félek, az az, hogy előbb-utóbb közölnöm kell majd a szüleimmel a dolgot, és nem tudom, hogyan fognak reagálni, mert nagyon konzervatív keresztény családban nevelkedtem, a szüleim és az ő testvéreik is mind vallásosak. A vírushelyzet miatt még nem tudtam konzultálni az orvosommal a spermadonorral kapcsolatban, és az örökbefogadási ügynökséggel sem tudtam még találkozót megszervezni, úgyhogy egyelőre várnom kell, de szeretném kihasználni ezt az időt arra, hogy mindent minél alaposan átgondoljak és megtervezzek.
2020. ápr. 15. 11:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
10%

hivatalosan egyiket sem teheted egyedülállóként, max elmész egy discóba és aztán mesélheted a gyereknek, hogy ja te egyéjszakás termés vagy hmmm

sosem késő partnert találni és inkább egy teljes család mint egyedül végigvergődni mindezt.

de mint írtam egyedülállóként nem kapsz sem spermát és örökbe sem fogadhatsz hivatalosan...

2020. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén és ha tényleg elhatároztad magad, akkor tarts ki mellette. Elképzelhető nagyobb konfliktus is, de ha nagyon akarod, akkor ezt is fel kell vállalnod. Majd lenyugszanak a kedélyek.
2020. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
11%
Ne a szüleid miatt aggódj, hanem majdani gyereked okán. A gyereknek apa is kell, mivel a hagyományos emberi családmodell mégis csak az, hogy megismeri az emberi kétneműséget mindenféle vonzataival együtt és majd ő is csak úgy tud saját családot létrehozni, ha van előtte példa.
2020. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, nem Magyarországon élek.
2020. ápr. 15. 11:58
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
Ne érdekeljen a véleményük, ez a te életed, nem az övék. Készülj fel a legrosszabbra és akkor már nem tudsz nagyot koppanni. Egyszerűen közöld, hogy így döntöttél, sorold fel az indokaid és maradj nyugodt akkor is ha ők kiakadnak. Nem is biztos, hogy rosszul reagálnak, az örökbefogadást nehogy már elítélje egy keresztény. Mi az ha bem egy rászorulón való segitség... Szerintem amíg nem 100%, addig ne meséld el. Előbb kerülj fel a várólistára, vagy erősítsék meg, hogy orvosilag oké és belevághatsz a spermadonoros megtermékenyítésbe.
2020. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
4%

Na és hogy tervezed ? Mesterséges megtermékenyítés a korod miatt nem jöhet még szóba. Donorsperma jelenleg nem elerheto Magyarorszagon. Tehát max az egyéjszakás vagy átverős módszer létezik.

Azt már csak halkan teszem hozzá, hohy épeszű ember tudatosan nem akar egyedülálló szülő lenni. Ennek nagyibb egoizmus nem is létezik a vilagon

2020. ápr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
6%
mindegy hol laksz akkor is nem egészséges így gyereket csinálni, főleg hogy még csak 31 vagy és nem 42...van még időd inkább kezdj el párt keresni aki kifejezetten családot akar és ő is kezd kifutni az időből.
2020. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
52%
A korod miatt még egyáltalán nem vagy lekésve.Az unokahúgom 35 évesen találta meg a párját, és 38 évesen szült.
2020. ápr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagy elkésve, de nem értem, miért nincs senki aki csináljon neked gyereket :)
2020. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
21%

Van egy Facebook csoport is a környékünkön élő egyedülálló szülőknek.


Azért ez elég gyenge érv amellett, hogy bele kéne vágni.

2020. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!