Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meglátogathatom apukámat...

Meglátogathatom apukámat külföldön?

Figyelt kérdés

Minden évben 1x elmegyek hozzá de most határzár van és állítólag bárki nem mehet bárhova. De olvastam mivel 21 év alatt vagyok ezért valamilyen papírral lehetséges lenne. Mit kellene ehhez tennem?

Tudom ott lesz majd 2 hét karantén meg itt is Magyarországon amit vállalunk.



2020. ápr. 23. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ausztria?
2020. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem mehetsz!
2020. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Még belföldön sem mehetsz rokonokhoz(kivéve ugye bevásárlás, segítség miatt)akkor szerinted külföldre kiengednének? Sajnos egy ideig még nem látogathatod meg.
2020. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Jézusom... komolyan hirtelen mindenkinek milyen fontosak lettek a rokonok..

Palika ennyire rosszul fogalmaz a reklámok alatt? Vagy azt nem lehet érteni, hogy MARADJ OTTHON?!

Az ilyenek miatt lesz még jövőre is ez a tilalom, nagyon úhy érzem...

2020. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerinted a határzár azért van, hogy bárki bármilyen indokkal ki-be sétálgasson rajta? Az sem biztos, hogy a másik ország, ahol apukád él beenged, mivel nem vagy állampolgár ott (sőt valszeg apád se). Ha meg nem is szomszédos ország akkor még inkább felejtős a dolog.
2020. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Csak úgy nem lehet utazni. Akik munkába járnak azoknak is elég körülményes de kötelező karantén tudtommal nekik nincs előírva. Akik nem munkába mennek ki hanem családtagjukhoz akkor 2 hét kötelező karantén vállalása mellett kimehetnek de tudtommal csak akkor ha van bejelentett tartózkodási helyük! Akik kint dolgoztak de azért jönnek haza mert megszűnt a munkájuk például akkor rájuk is vonatkozik a 2 hét karantén és nem mehetnek vissza munkát keresni csak akkor ha ténylegesen dolgozni mennek amit igazolni kell. Rokonhoz, családtaghoz sem lehet kimenni! Persze vannak kivételek ha mondjuk idős hozzátartozód van és segíteni kell neki bizonyos dolgokban tehát tényleg vészszükség miatt kell odamenned akkor lehet, de ez sem úgy van hogy odamész és a határnál elmondod hogy ez van, hanem papíron kell ezt igazolni, ehhez tudomásom szerint minisztériumhoz kell fordulni, ami elég körülményes. Nyilván vannak megoldások de elég körülményesek és én szerintem még kötelező karantén fejben sem éri meg. Nyugodj meg ebből az évből hátravan még picivel több mint a fele. Nyár közepére vagy végére talán már enyhítenek a korlátozásokon és addigra talán már lesz is valami könnyebb lehetőség arra hogy eljuss a külföldön élő apukádhoz ha nagyon akarsz. De most még 1-3 hónapig felejtsd el.

2020. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Növérem 1 hete kiment a párjához hollandiába repülővel, elvileg nem kérdeztek semmit
2020. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
aha, előző, hogy lehet elvileg nem kérdezni?
2020. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

" De olvastam mivel 21 év alatt vagyok ezért valamilyen papírral lehetséges lenne. "


Nincs semmilyen 21 év határ.

2020. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek hogy lesz, ha férjem mostanában jön haza? Határozott idejű munkaszerződése van, és május végén ér véget (Ausztria).
2020. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!