Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ki akar dobni otthonról,...

Anyám ki akar dobni otthonról, hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a 20 éves Martin vagyok. Úgy tűnik a történetem végére értem, köszönöm szépen az eddigi támogatásokat, de ennyi volt. Azért kiírom, hátha tudtok segíteni evvel.

Nagy stressz van itthon a karantén eleje óta, főleg az online oktatás kicsinál minket. Napok óta azt hallgatom, hogy ki leszek tagadva, mehetek világgá. A lényeg, amíg én kint levegőztem addig húgom akkorát vert anyám kezére, hogy valószínűleg megrepedt vagy eltörhetett. Anyám a padlón feküdt kezében a fájdalomcsillapítókrémmel, ami ilyen ázsiai szuperkenőcs. Majd amikor bejöttem a lakásba, láttam a tragédiát. Szaladtam megverni húgomat, de ő egy ceruzát állított az alkaromba, azóta is brutálisan fáj és anyám keze is fáj. A lényeg hogy anyám megtagadta hogy mentőt hívjak vagy hívjam apámat, és ő erre üvöltve kiabált velem, hogy kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőlem. Lelki terrort kaptam ma is, hogy csomagolhatok, ha bárhova kimerem tenni a történteket vagy bárki megtudja mi történt, elég hogy a szomszédok végighallgatták ezt az 1 órás cirkuszt és nem hívnak rendőrt (amúgy soha nem hívnak, pedig rendesen áthallatszik panelban). Közelít a 10 éves húgom súlya anyáméhoz (már rég 80 kiló körül mozog húgom) és mostmár egyre gyakrabb hoy fizikálisan megtámadja anyámat egyre brutálisabban. A pulzusom 300-on ver minden nap, mert a hangja is fülsüketítő már húgomnak, minden ellen tiltakozik és üt. Mivel vállalom a kockázatot, hogy kitesznek, így kiírtam a kérdést, össz vagyonom 20 ezer forint, azzal hátha elélek az utcán pár napig, ha kitesznek ezután. Dolgozni nem dolgzom, egyetemista vagyok. De mit tegyek, hogy ne dobjon ki anyám és a helyzetet tudjam javítani?



2020. ápr. 29. 18:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/159 anonim ***** válasza:
96%
Semmit. Menj onnan, akárhova, menj az önkormányzathoz segítségért.
2020. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/159 A kérdező kommentje:
Önkormányzat mit tud segíteni?
2020. ápr. 29. 18:46
 3/159 anonim ***** válasza:
95%
Ha az anyud tiltakozik, hogy a hugod veri, akkor tehetetlen vagy.Mit tudsz csinálni semmit sem, tehetetlen vagy és csendben kell türnöd,amig nerm tudsz elköltözni.A hugod csak ugy verekedik, nem lehet,hogy az anyud is agyilag beteg?!
2020. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/159 anonim ***** válasza:
12%

Mi baja a hugodnak? Beteg? Autizmus? Adhd? Értelmi gond?


Mi az, hogy felnőttként szaladsz megverni egy kisgyereket(akkor is, ha kövér szerencsétlen)? Milyen undorító, aljas már ez??


Nem ura a tetteinek, nem is felelős értük, ha benned kárt tesz, azért a szüleid a felelősek, nem ő, hiszen 10 éves.


Hagyd a szüleidre, felnőttek, ha megveretik magukat, akkor megveretik, megölni úgysem tudná őket a gyerek. Max jelenteném anoniman, vonalas telefonról, szomszédnak kiadva magam, hogy hatalmas balhé megy mindig, nézzenek már rá a családra, de ez nagyon max. Tudod mi lenne a 10 évessel? Valószínűleg már nem kerülne családhoz, mert nagyobb, hanem mehetne egy otthonba, ahol megerőszakolják, megalázzák, és még szélsőségesebb viselkedést vált ki majd belőle ez a helyzet. Valószínűleg nem akart ekkora sérülést okozni, csak nem tudta felmérni az erejét, biztos van valami gondja. Ha kimenne a gyermekvédelem, talán köteleznék a szülőket gyermekpszichiátriai kivizsgálásra, a tesód meg kapna segítséget, pszichológust, fejlesztést.

2020. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/159 A kérdező kommentje:
Papíron nincs semmi bajuk, gyakorlatilag meglehet.
2020. ápr. 29. 18:50
 6/159 anonim ***** válasza:
5%

Egyébként ha az én felnőtt gyerekem kérdőjelezné meg a szülői döntéseimet, majd bántani akarná a gyermekkorú hugát, én is megmondanám, hogy még egy ilyen, és mehet koliba. Te nem vagy szülő, nem szólhatsz bele a nevelésbe(akkor se, ha rosszul csinálja a szülő), örülj neki, hogy a szüleid téged is támogatnak egyetemben, otthonlakásban, eltartásban.. Nekem úgy tűnik ennyiből, hogy jó szülők, erőn felül támogatják mindkét gyereküket, a felnőttől meg megvédis a kisgyereket. A kisgyereknek “mentsége”, hogy kicsi, 10 évvel kevesebb a fogalma a világról, mint neked,, neked semmi mentséged, te teljes mértékben felelős vagy a tetteidért.


Tudom, hogy tesó, úgy nehéz látni, hogy egy gyerek, aki most kezd serdülni, biztos rátesz az is, hogy 80 kg és nem 30, mint a korabeliek, de még nagyon gyerek, ha nem is látszik rajta, és a hormonbeindulós időszakban minden családban van asztalracsapós-gyűlöllek titeket időszak.

2020. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/159 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként lehet adhd, ők nagyon impulzívak, nem tehetnek róla, istenért sem lehet beléjük verni az önmérsékletet. Ha fegyverrel fenyegetnéd, hogy lelövöd, ha nem marad nyugton, akkor is heves, hangos, izgága lenne, mert egyszerűen így működik a teste.


Suliban hogy teljesít a lány?

2020. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/159 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó, ugye N tudod az előzményeket?


Hát Martin, nem irigyellek.

Ha nincs otthon anyád akkor rendezés el

Ha most nem tudsz hova menni.

2020. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/159 anonim ***** válasza:
8%
Nem ismerem az előzményeket.
2020. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/159 A kérdező kommentje:
Nem akartam megütni legbelül, csak a 6 éve felgyülemlett stresszt akartam kiadni magamból , amit ők adtak nekem. Állami támogatottságon vagyok egyetemen, tehát arra nem megy el semmi és vegetáló életmódot élek, ami annyit jelent, hogy szerencsére csak kajában támogatnak itthon, amit nagyon köszönök, de élhetetlen már tthon a helyzet. Laktam kollégiumban, maradjunk annyiban hogy akkor mentem el onnan, amikor majdnem megöltek már ötödjére.
2020. ápr. 29. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!