Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kirakhatnak a szülői házból...

Kirakhatnak a szülői házból szó nélkül 19 évesen ha aktív nappali tagozatos hallgatói jogviszonnyal rendelkezem (egyetem)?

Figyelt kérdés

Szüleimet úgy kell elképzelni, hogy a valami hihetetlen ostoba emberek, faterom iszik vagy TVt néz, anyám TVt néz vagy a szomszédokkal, családdal veszekszik minden apróságon. Újabban már azért is megvernek -szó szerint megütnek- ha 10 után oltva van a szobámba a villany, vagy 2x húzom le a WC-t, ilyen kis szir-szar apróságokért....


siralmas a helyzet és mindenáron ki akarnak rakni



2020. ápr. 29. 22:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
úgy értem 10 után ég a villany
2020. ápr. 29. 22:17
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Igen.
2020. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ok és ezt mire alapozod?
2020. ápr. 29. 22:21
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

Az alapkérdésedre. Ez a válasz. A hisztiző leírásodra nem reagálok.

Tehát még egyszer: ha nem vagy tulajdonos, vagy akár tulajdonos vagy, de van haszonélvező, akkor kirakhatnak. Nem vagy kiskorú, nem kötelesek már nevelni, eltartani.

2020. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Nagykorú vagy, már nem kötelesek eltartani. De ostoba emberektől miért is várnád el?
2020. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Én úgy tudom hogy a nappalin tanuló nagykorú gyereket kötelesek eltartani.
2020. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
egyébként nem értem, hogy lehet egy választ a kérdésre alapozni
2020. ápr. 29. 22:41
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

"19 évesen"


Tovább nem is olvastam.

18 éves korodig kötelesek gondoskodni rólad. 18. életéved ha betöltötted, ha kirakják az összes cuccod és kijelentenek onnan semmit nem számít, megtehetik. Az, hogy mit mond el ez egy szülőről az mellékes, de megtehetik.

2020. ápr. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

" a munkaképes, továbbtanuló nagykorú gyermek akkor jogosult tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatásához arra rászorul."

"A törvény tanulmányként tekint minden olyan képzést, illetőleg tanfolyamot, továbbá alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányt, mely az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges (de például a tudományos fokozat megszerzéséhez szükséges tanulmányok folytatása már e körön kívül esik)."

Milyen esetekben mentesülhet a szülő?


Bizonyos esetekben a szülő mentesülhet a nagykorú gyermek tartásának kötelezettsége alól: ennek alapjául szolgáló ok lehet az, ha a szülő saját vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné a nagykorú gyermek tartásával (hiszen a tartás sorrendjében a kiskorú gyermek a nagykorú gyermeket megelőzi).


Akkor sem kötelező tartást folyósítani, ha a gyermek arra érdemtelen. Például, mert kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot a tartásra kötelezettel, vagy mert önhibájából, rendszeresen nem tesz eleget tanulmányi- és vizsgakötelezettségének.

Lényeges, hogy a törvény értelmében a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermek tartására a szülő csak rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

2020. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
De miert hagyod magad 19 eves fiukent?
2020. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!