Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anyám...

Mit csináljak, hogy anyám rendesen kezeljen?

Figyelt kérdés

Számomra nagyon is észrevehetően kettős mérce van a testvéremmel szemben.

Ha nem lát fizikai eredményt, akkor ,,nem csináltam semmit". (Ezalatt azt értem, hogy ha a gépemen írom a feladatot vagy épp tanulok egész nap, akkor képes azt mondani, hogy semmit sem csináltam. Szóval előfordul, hogy a szellemi munkát nem, vagy pedig alulértékeli.)

Olyan kifejezéseket használ, mintha egy 10 évessel beszélne.

Nem veszi észre, hogy nem egyszer megesik, hogy bort iszik és vizet prédikál...

És most nem kell azt gondolni, hogy én nem teszek meg neki soha semmit. Mert ha kifejezetten megkér erre vagy arra, azt megcsinálom neki. (Elsősorban házimunka) Persze, ha nem vagyok elhavazva akkor magamtól is kérdem, hogy mit segítsek. (Jelenleg egyetemen tanulok és a mostani időszakban különösen sok dolgot adtak fel, szóval nincs sok időm.)



2020. máj. 4. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Én soha nem kérdeztem anyámat, hogy mit segítsek, hanem kérdezés nélkül tettem azt, ami éppen szükségesnek láttam. Pl. annak idején, amikor szombaton is dolgozni kellett, én viszont tanuló lévén nem mentem iskolába, akkor kitakarítottam a lakást, hogy nem anyámnak kelljen.

75/F

2020. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Te nem "neki" teszel meg valamit, sőt téged nem kellene "kifejezetten megkérni" bármire, hanem, ha otthon élsz, akkor ugyanúgy a te feladatod is a házimunka mint a testvéredé.

Ha a egy nap 8 órát alszol, 12 órát tanulsz, még mindig lenne 4 óra a házimunkára. Napi 4 óra alatt rengeteg mindent meg lehetne csinálni.

12 órát egyfolytában, megszakítás nélkül tanulni meg úgysem lehet.

2020. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jesszusom, a házimunka a kérdéses problémák 1/5 része. Mellesleg jelenleg nem tudok visszamenni a kollégiumba, szóval itthon teszem amire van kapacitásom. És jó lenne, ha nem csak egy részletre éleződne ki, hanem a többivel együtt lenne kezelve.
2020. máj. 4. 17:35
 4/6 anonim válasza:

Nyugi nem csak te vagy így én is megteszek mindent kérésre vagy a nélkük utána megkapom hogy még ezt meg ezt is megcsinálhattam volna, Esetleg lusta dög vagyok, csak feküdni tudok és a többi holott én megcsinálok mindent első szóra... a hugom pedig kb semmit ha valamire megkérik utolsó pillanatig vár vagy azt várja hogy megcsináljam én helyette... ha nem tud valamit csinálni nem is kell megtanittani mert vagyok én aki majd megcsinálja helyette. De ez nem igy működik már én is megtanultam, mert örülök ha nem alapnak veszi a hugom hogy megcsinálnak mindent helyette. Pl: 17 éves ebben az évben tanulta meg hogy kell el indittani a mosógépet én kb 13-14 lehettem mikor már mostam. Kinti munkát nem szereti ezért én csináljam meg helyette... de rájöttem hogy max lusta mesz e miatt beszélj anyukáddal mondjuk nekem sose segitt de megpróbálni meglehet.


20/L

2020. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Többször láttam olyat, hogy az első gyerekre jó nagy terhet raknak a szülők (mert már "nagy"), a többire meg alig. Akkor is ők a kicsik, ha már nagyobbak, mint a nagy régen.

A szülőnek kellene agyilag felfogni, mit tesz.

Olyat is láttam, hogy a szülő a kisebb ellenállás felé megy. A készségesebb gyereket jobban teheli pusztán csak azért, mert a lustábbat több energia cselekvésre bírni. Nekem is tudatosan kel a harmadikat befogni, mert észrevettem a hajlamot, hogy ő mindig kifogást keres, és nekem könnyebb lenne a másik kettőt mozgósítani.

A szüleid lehet hogy nem elég tudatosak.

2020. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz sajnos. Ha eddig nem ertekelte a szellemi munkat, ezutan sem fogja. Egyik fuleden be, a masikon ki, nem kell odafigyelni arra, amit osszehord. Arra gondolj, nem fogsz orokke otthon lakni! ;-)
2020. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!