Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek-e a 16 éves...

Elengednétek-e a 16 éves fiatokat 350km-re egyedül egy vadidegen helyre a "nagy" szerelem miatt egy egész hétvégére?

Figyelt kérdés

Fiaimat (16,12) jelenlegi párommal nevelem, édasapjuk Németországban 3 éve. Nem nagyon vagyok híve, hogy elengedjem egyedül, ráadásul a lány nevét sem hajlandó megmondani, soha nem is találkoztak. Anyagilag is megterhelő egy ilyen randi, márcsak a távolság miatt is. És természetesen bevetette az apját ellenem, aki kész 10000Ft-ot adni, mert nincs ebben semmi féltenivaló.

Mit gondoltok erről?



2020. máj. 4. 21:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%

Szervkereskedőtől, pedofiltól nem tartanék. Egyébként ehhez mi köze a nagy távolságnak? Ha 50 km-re utazna el, akkor is megtörténhetne vele.


Inkább az a baj, hogy semmi értelme egy ilyen kapcsolatnak. 350 km-re járni randizgatni? Milyen gyakran? És kinek a pénzéből?

Én elengedném, de megmondanám, hogy ezt az ostobaságot nem szponzorálom. Ha a volt férjed fizeti, hát menjen. 3-4 ilyen randi után rá fog jönni, hogy túl macerás ez az egész.

2020. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Abba is van valami amit a #9 mondott.

Lehet meg van neki mondva, hogy minden maradjon kettőjük között, vagy tényleg csak az az alibi hogy egy lánnyal találkozik.

Azért nem tudom ki hogy volt vele fiatalon de én pl mindíg mondtam otthon a párom nevét meg sokat beszéltem róla.

Ez azért meg elég gyanuskás, hogy egy nevet se mond.

Meg tényleg ha naív gyerek még nem is teszteli az illetőt, hanem amit mond azt el is hiszi. Nem tudhatja hogy kivel fog így találkozni.

De te se hogy mi vagy hogy van. Hogy ismerkedtek meg? Mióta beszélgetnek? Mit dolgoznak a szülei? Hol laknak?

Nem tudom én az ilyenektől parázok.

Nekem 1 lány osztálytársamat rabolták el majdnem fényes nappal. Elkezdtek nyomozni a csávó után személyleírás alapján, majd mint kiderült több rablással is kapcsolatba hozható volt.

1 másik lány osztálytársam (a kettő között sok év telt el) meg akarták erőszakolni és 1 hajszálon mullott a dolog, már a nadrágját is lerángatta róla a csávó. Én kísérgettem őt utána mindenhová, hogy biztonságban érezze magát.

Tényleg szar egy világot élünk. Most ő is ki tudja, hogy kibe keveredik bele, pláne meg így.

De ha lenne elég esze ehez tényleg nem titkolózna. Ha eltűnik csak ennyi lenne hogy lenne valami támpont, hogy mégis hol keressétek.

(Voltam olyan randin ahol mikor talizott velem a lámy hívták hogy minden oké-e, mincs-e gond. Majd mondta hogy persze minden oké, meg kedves vagyok és aranyos. Meg hogy a megbeszélt helyen tartózkodunk :D Kicsit fura volt de érthető volt hogy féltették a lányukat :D én is mentem már úgy randira, hogy haverok a közelbe bóklásztak, mert nem tudtam hogy kivel beszélek mert nagyon furán írt. Szóval nem voltam biztos benne, hogy nem az exe akar velem találkozni. Tényleg sokszor nem lehet a véletlenre bízni a dolgokat. Főleg meg ha bizonytalan az ember.)

2020. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy engedném
2020. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Engem nem érdekel hol van , diákmunkából hozza haza a pénz felét rezsire, aztán ennyi.
2020. máj. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
27%

350 km a teljes távolság?

Találkozzanak félúton pár órára, 2 óra vonatozás mindkettejüknek, nem egy nagy dolog.

2020. máj. 5. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
16 évesen, egy vadidegen helyre 350kmre? Biztos hogy nem. Ez nem egy osztálykirándulás, ahol annak ellenére hogy messze idegen helyre mennek, legalább ismerős tanárokkal, felnőttekkel kísérve. Szóval így ebben a felállásban hogy egy olyan lánykához akiről semmit nem tudok, családját sem ismerem, biztos hogy nem. Akkor a nagy szerelem érdekében várjon szépen két évet míg nagykorú lesz, és fejben is talán érik még kicsit, és akkor engedély nélkül is elmehet bárhova, bárkihez. 16 évesen bírja ki hogy nem 350 kmre jár el udvarolni.
2020. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%

Isten ments! Beszélj a férjeddel erről,hogy ilyenekről közösen kell döntenetek. Ez így elég fura,hogy te nemet mondasz ő meg igent. Ez az első számú probléma jelen esetben.

A másik az ahogy a fiad hozzá áll, mi az ,hogy nem mondja meh kihez megy? Ezt hogy gondolja mégis egy 16 éves gyerek?

Kérdezd meg a férjedtől,hogyan élne a tudattal ha valami történne a fiúval?

Mival ha nem is egy lány várja? Te jó Isten...😕

2020. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

Alap, hogy ehhez tudjam mind a lány elérhetőségeit, mind a szülőkét. Sőt én még beszélnék a lány szüleivel is. Gondolom ők sem örülnek, hogy a lányuk valami gyütt-menttel kavarog, kitudja honnan.


Meg lehet oldani, de kell a kommunikáció. Amíg én vagyok a felelős érte, addig ezt így nem lehet.

2020. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%

Budapesti vagyok. A leendo fiamhoz 14 evesen mar feljohetnek a bnoi. Az ovszer hasznalatat fogom bevesni a fejebe.

Mas varosba elovel nem ertelmes ismerkedni,mert van itt eleg ember.


Ha kisvarosban eltek,engedd el a fiad. Max allittass be vele helyinfot,h tudd,hol van. Esetleg meg okosorat,amin figyeled,h minden ok es nem emberrablas. Oldd meg,h elmehessen a lanyhoz. Neked nem az a feladatod,h bortonbe zard es egy azerencsetlenseget csinalj belole,hanem,h a biztonsagat oldd meg.


Hasznald a modern technikat. Kerj videobeszelgetest alanytol. Kepeket az arcarol. Telefonszamot es lakascimet.


A fiad ellenorizze,ha odaer,h stimmel-e a lakascim.

2020. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem engedném el.
2020. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!