Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárjátok, hogy a kamasz (17...

Elvárjátok, hogy a kamasz (17 év körüli) gyereketek megbeszélje veletek, ha rendel valamit online?

Figyelt kérdés

Ha a saját spórolt pénzéből teszi és mondjuk nem beteges módon naponta.

Elvárjátok, hogy kérjen engedélyt, vagy hogy legalább szóljon, hogy pár nap múlva érkezik a csomag?


2020. máj. 6. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Én nem várom el, de azért nem árt, ha szól, hogy ha nekem kell átvennem, ne nézzek bambán a futárra.
2020. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha otthon van, akkor átveszi ő a csomagot. Ha tudja, hogy mindenkinek dolga van, akkor szóljon, hogy valaki legyen otthon.

2020. máj. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Persze, mondja meg, hogy rendelt valamit, és vegyem át, ha én vagyok itthon.

Ha elfelejti, az sem tragédia, de az alap az, hogy szóljon.

2020. máj. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Attol fugg, hogy neveltem. Ha megtanitottam neki mit es hogyan lehet es szabad online vasarolnia, akkor abban alap, hogy szol hogy o neki erkezik csomagja, meg elotte mondja vesz maganak online valamit.

Ha nem igy neveltem es ez neki valami fuggetlenedesi szandeka, amitol menonek erzi magat...akkor nem orulnek, felnek atverik, bankartyajat lehuzzak stb. meg hat ugye ki tudja mit rendel (vannak akik netrol drogokat szereznek be).


De ez csaladonkent mas. Valahol leharapjak erte a gyerek fejet, mashol kb senkit nem erdekel mit csinal a neten.

En nem orulnek, ha nem szolna. Hisz meg nem 18 es ha valami gebasz van jogilag en a gyamja felelek erte.

2020. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen.

A gyerekem pont pár hete volt olyan ügyes, hogy rendelt. Az oldal teljesen ismeretlen, eletemben nem hallottam rola, pesig rendszeresen rendelek online, de szerinte természetesen nem az, minden barátja onnan rendel. Nos, előre kellett fizetnie 104 eurót. A cucc még nincs itt, de tegnap kapott valami uzenetet, hogy 47 euro vámot kell rá fizetnie. Fogalma nincs róla, hogy egyáltalán vissza lehet e majd küldeni a cuccot, ha nem jó. De ő ugye jobban tudta. Innen nézve ugrott a 150euroja de nem hiszem, hogy tanul belőle.

2020. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell engedély. De szóljon róla, hogy mikor fog jönni. Ha nem tudok róla, lehet, hogy nem fogom átvenni, mert azt hiszem, hogy valami tévedés.
2020. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Én egyszerűbben megoldom. Odanyomom a szüleim kezébe a pénzt, rábökök a monitorra, h ez kell, a többit ők elimtézik nekem. 😍😁


17/L

2020. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha szeretné, hogy átvegyem szóljon. Ha nem akkor ha gondolja elmesélheti, de úgy egyébként nekem mindegy honnan rendeli.
2020. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem még nincs gyerekem, de 17 évesen már gondolom tudja, hogy és mit lehet a netről rendelni, meg, hogy honnan.

Mivel azonos a lakcím, persze jó tudni róla, hogy mi érkezik, vagy legalább tudni, hogy fog majd jönni egy csomag, ami az övé.

A félreértések elkerülése érdekében.

2020. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!