Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nyugaton miért teljesen...

Nyugaton miért teljesen elfogadott az, hogy a szülők nem segítik a gyereküket anyagilag?

Figyelt kérdés

Itthon ha egy szülő teheti, akkor segíti a gyerekét ott, ahol csak tud neki: jogosítványt szerzésben, autó/lakásvásárlásban. Nyugaton ez nem annyira jellemző, sőt teljesen elfogadott az, hogy a gyerek fizeti magának a jogosítvány megszerzésének árát is. Nyugaton jellemzőek például a duális képzések, amik az OKJ-s tanfolyamokhoz hasonlíthatóak, csak ott sokkal gyakorlat-orientáltak. Ha valaki ilyenre jelentkezik, akkor a cég, ahol a gyakorlatát tölti, fizet a tanulónak minden hónapban 500-1000 euró között a képzés végéig (2-3 év általában).

Ilyen képzéseket legtöbbször 16-18 évesen szokták elkezdeni, és ismerek olyat, aki ilyen képzésen vesz részt, és a fizetése felét haza kell adnia, és mellette minden személyes kiadást magának kell fizetnie (bérlet, jogsi, nyelvtanfolyam). Gazdag családoknál is ugyanúgy előfordul, hogy a szülők "tanuljon meg bánni a pénzzel" - címszó alatt nem segítik semmivel a gyereküket az életben, sokszor még az örökösödésből is kivonják, és valami alapítványra hagyják a pénzt. Mondván, hogy a gyerek dolgozzon meg ugyanúgy a pénzért, ahogy ők. Például ha egy ilyen családban a gyerek keres mondjuk havi 750 eurót a képzésen, és a család elmenne nyaralni mondjuk Thaiföldre, akkor kiszámolják a szülők, hogy mennyibe kerül, ha velük jön a gyerek, és természetesen ha velük jön, akkor ki is kell fizetnie az utazás rá eső részét. Ternészetesen lakásvásárlásban sem támogatják, olyanról is tudok, hogy a szülőknek több kiadó lakásuk is van, de a gyerekük mégsem költözhet be az egyikbe, csak akkor ha fizet, úgy, mint a többi albérlő. Olvastam erről külföldi fórumokat is, és ott sem találtak a kommentelők semmi kivetnivalót az ilyen szülőkben. Ti mit gondoltok erről? Én valahogy nem tudom szülőnek tekinteni az ilyen embereket.



2020. máj. 6. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Én itthon látom azt hogy a szülő csak megcsinálni tudja a gyereket, suli után meg menjen ahova akar, de otthon nincs szívesen látva. Míg ugyenz Németországban tapasztalataim szerint a fordítottja.
2020. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Angliáról tudok véleményt mondani. Itt lakók háromnegyedének nincs saját lakása. Albérletben élnek aminek ára van. A diákok akik gyakorlaton vannak mindössze 2.75 font/ óra bért kapnak. Nem keresnek annyit mint egy full times munkás. De itt kint aki anyagilag megteheti támogatja a gyerekét. Aki meg nem támogatja, annak az oka az, hogy a szülök is többgyerekes segélyen élők.
2020. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Megint egy butuska általánosító megállapítás..."nyugaton".


Ismerhetsz két-háromtucat embert, és ebből extrapolálsz?

2020. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

Részben megválaszoltad a saját kérdésed: "akkor a cég, ahol a gyakorlatát tölti, fizet a tanulónak minden hónapban 500-1000 euró között a képzés végéig (2-3 év általában)."

Ha van jövedelme a gyereknek, akkor megtehetik, hogy nem támogatják a szülők.

Egyébként hallottam olyanról, hogy valakit a szülők 18 éves korában kiraktak vagy ki akartak rakni Magyarországon. Igaz, ő és a párja valamelyik családtagtól mégis kapott lényegében egy házat. Bár ez nem volt nyilvánvaló kezdetben, hogy így lesz, és eléggé aggódtam is, hogy mi lesz velük. Szerintem nem szép a szülőktől 18 éves kortól kidobni a gyereküket ebben a világban. Szlovákiában még törvény is van, hogy amíg tanul a gyerek (akár egyetemista), addig nem lehet őt kidobni, el kell tartani.

2020. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Azért ne feledjük, hogy Ny-Európában az átlagfizetés a magyarországinak 4-5-szöröse, már kezdőknél is. Abból azért meg lehet élni még akkor is, ha lakást bérel.
2020. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem inkább nevelési célzata van, mert így a gyerek jobban megtanul bánni a pénzzel.
2020. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

ma 22:01-nek. AHogy minden másnak is 4-5 szeressel több az ára mint otthon.

Anglia: űtéagfizetés : netto 1200 font

lakásbérlés vidéken 2 szobás ház esetében 800 font / hó. Erre még jön a rezsi költségek mint víz, villany, gáz ami havi 150 font is lehet. Council tax zónáktól függően 130-180 font / hó. Már el is érted a 1080 fontot, és csak házat béreltél. Még nem fizettél netet, telefont, tv adót, parkolási díjat, kaját, és egyéb költséget.

SZoba bérlés olcsóbb, az csak heti 100 -140 font. It tnem kell fizetni council taxot, de van villany, gáz, víz költség amit elosztanak ahány lakó van. MIért gondoljátok, hogy nyugaton 3-4 szeres a fizetés akkor már gazdag is vagy??

2020. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Én Hollandiában élek, és nagyon nem ezt tapasztalom. Lakása már a 27 éves supervisoromnak is van, aki a pasijával közösen vette, de biztos besegítettek a szülők is. Az ismerőseim nagy részének van, olyanoknak is, akik nem rég diplomáztak.
2020. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Svédországban is ez van. Gazdagék gyereke egy garázsban nyomorog, hogy "tanulja az életet". Igaz, ezekben a társadalmakban nem is fontos a család.


Én mindent arra teszek fel, hogy agyerekemnek legyen,mire elindul. Nekünk semmi segítség nem volt, így a "jó " fizetésből is keservesen megy a dolog. Ha a neveltetés megvan, akkor nem ettől fog elromlani a gyerek, nem elkényeztetve lesz. Eszem ágában sincs magamhoz láncolni, de én mondanám neki, hogy lakjon itthon, ingyen és rakja le az összes pénzét kezdésnek. És nem ám éjszakai diákmunka,,hogy másnap félájultan essen össze és ne tudjon bemenni az órára. Mi vagyunk a szülei, szeretetből vállaltuk és evidens, hogy mindenben segítjük majd.

2020. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Aki teheti az támogatja, de nem csak anyagilag kell gondolni erre, hanem tudásilag. Kitaníttatják a gyereket nem kevés pénzből, ami értékesebb lehet a később mint egy saját ház.
2020. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!