Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érettségi után külföldre...

Érettségi után külföldre szeretnék költözni, anya, sőt az egész család nem támogat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a legnagyobb kivetése, hogy nem fogunk gyakran találkozni, továbbá olyanokat mond, hogy nem fogok nélkülük boldogulni, stb. Nagyon szeretem a családomat, de csak bűntudatot keltenek bennem. Valóra szeretném váltani az álmaimat, szeretném egy jobb életet magamnak és a jövendőbeli gyermekeimnek is. Tudom, hogy szeretnek és csak féltenek, de mindenképp menni szeretnék.

2020. máj. 8. 22:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha lesz elég pénzed, akkor vágj neki és teljesítsd az álmaidat, ilyen egyszerű. Ez a te életed, neked kell eldönteni, mit kezdesz vele. Szerencsére nekem csak nagyszüleim nem tudják elfogadni, hogy külföldre jöttem (anyum hamarabb jött ki, mint én), de én tuti nem mennék haza. Itt kinti fizetéssel valóban meg tudod valósítani az álmaidat.
2020. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
25%
Egy tizennyolc éves ember még gyerek, persze hogy féltenek.
2020. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%

Milyen konkrét célokkal szeretnél ennek nekivágni, illezve ebben hogy szerepelne a családod? Amennyiben rendelkezel ilyenekkel, akár tanulmányi, akár valamilyen elérhető munka tekintetében (azaz ha nem tanulni mész, akkor pénzt keresni és ez egy fix hely), akkor ülj le velük, mint a felnőtt a felnőttel, mondd el, miért szeretnéd ezt, hogy vannak már konkrét terveid, lehetőségeid ezek megvalósításához. Illetve azt is, hogy az ember abban a helyzetben, mikor egyedül kell megoldania váratlan helyzeteket, úgyis boldogul, mert kénytelen boldogulni. A "találkozásra" pedig azért van lehetőség, repülőjegy ma már nem olyan vészes, rengeteg lehetőség van online kapcsolattartásra, ami bár nyilván nem ugyanaz, azért segít közelebb hozni az otthont.

Viszont amennyiben pl. a szüleid támogatására ott is szükséged van (azaz mondjuk, rendszeres anyagi támogatással kéne hozzájárulniuk a kintlétedhez), abba van bőven beleszólásuk.

2020. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az a legnagyobb kivetése, hogy nem fogunk gyakran találkozni, "


Ez teljesen érthető felvetés egy szülő részéről. A többit már inkább azért mondják, mert féltenek, nem azért, mert sziklaszilárd meggyőződésük, hogy nem boldogulnál.


Mindenesetre én azt mondom, ne dönts elhamarkodottan. Voltál már huzamosabb ideig külföldön? Nem turizmus céljából.

Amennyiben még nem, én azt javaslom, menj egyetemre, és pályázz meg valami erasmus, vagy ahhoz hasonló ösztöndíjprogramot, ma már annyi van, hogy kb. csak az nem megy aki nem akar/nem mer. Ez jó tapasztalatszerzés lenne, és egyúttal a szüleidnek is bizonyíthatnád, hogy adott esetben helytállsz egyedül is, egy idegen országban.


Egyébként van konkrét úticél?

2020. máj. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%

4. vagyok.


Már csak azért is javaslom a tanulmányi célú kiutazást első körben, mert - bár nem tudom, hova költöznél, van-e akihez konkrétan mész esetleg, stb. - általában azért nem olyan egyszerű az, még EU-n belül sem, hogy csak fogod magad és kiköltözöl egyedül :) Ha van rokon, vagy biztos állás, szállás, ahova mész, az más persze.

2020. máj. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
58%

Mindenképpen menj. Saját tapasztalatból írom,hogy halgass a belső megérzéseidre és menj azok után. Nagyon nagy önbecsülés kell ahoz,hogy ilyen sok ember pláne a szüleid ne tudjanak lebeszélni róla. Csak menj és csináld,te életed. Ha nem támogatnak,akkor ne foglalkozz velük és duma ez,hogy messze leszel tőlük. Jobb lenne ha szomszédba költöznél vagy mi? Nem hagyják hogy felnőlj és önálló életet,kezdj,ehez pedig az első lépés,hogy nem hallgatsz azokra akik nem támogatnak és csak mész és csinálod.

Sok sikert!

2020. máj. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Mit szeretnél ott csinálni? Milyen nyelven beszélsz? Hova akarsz menni? Mindezeket csak azért kérdem, mert EU-n belül se teljesen mindegy azért.
2020. máj. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
Ha arra koncentralsz, mit huhog a csalad, kesobb nagyon meg fogod banni. Ne hozzajuk alkalmazkodj! Ezek csak nagyon onzoek es lehuznak, azert karrognak.
2020. máj. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%
Hová akarsz menni külföldre pontosan tanulni vagy dolgozni ?
2020. máj. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, nem csodálom hogy nem támogat.

Külföld. Mi az a külföld? Magyarorszagon kívül minden ország. Ergo lehet ez Románia, Ukrajna, Kenya, Kolumbia, Nemetorszag, stb.

Kb kizárt hogy 18-19 évesen legyen annyi anyagi tartalekod, ami elegendo par honapi lakhatasra, megélhetésre, biztosításra, amíg munkát nem találsz.

2020. máj. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!