Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy oldjam meg anélkül hogy...

Hogy oldjam meg anélkül hogy megbántom a szüleim?

Figyelt kérdés
Egy nagyon nehéz helyzetben vagyok, amire akárhogy is próbálkozom már nagyon régóta nem találok megoldást. Szüleim már rég, körülbelül 10 éve elváltak. Eleinte édesanyánkkal laktunk a nálam 2 évvel fiatalabb húgommal együtt, és két hetente hétvégére mentünk apunkhoz, de az utóbbi két-három évben már új rendszer van, egy hetet itt vagyunk, egy hetet ott. Igazság szerint én ezt sosem akartam, de nem volt szívem megmondani apámnak, ezért inkább belementem. Azóta a helyzet egyre nyomasztóbb számomra. Valamiért mindig is jobban szerettem anyukámmal lakni. Egyszerűen megengedőbb, a szobámat a sajátoménak érzem, jobban meg vagyok ott. Apukám ezzel szemben sokkal szigorúbb, hiába vagyok 18 éves megmondja mikor menjek fürödni, vacsora is akkor és csak akkor van mikor ő mondja és éjszaka ha elmennék szórakozni a barátaimmal azt is csak nagyon nagy megkötésekkel engedélyezi. Alapvetően egyáltalán nem rossz ember, hihetetlenül művelt és intelligens, de azt például hogy válás után kirakta anyukámat a házból és 5 évig a nagyszüleimmel kellett nekem, húgomnak és anyunknak lakni, sosem fogom tudni megbocsajtani. Szívem szerint véget vetnék ennek a rendszernek, mert úgy érzem szétszakadok, az egy hét mindig elmegy arra hogy egyáltalán hozzaszokjak az új szituaciohoz, de nem tudom hogyan. Hugommal akármikor próbálok erről beszélni, kitér a téma alól. Az a baj, hogy ha elmondanam apámnak kerek perec, hogy mi a helyzet, félek nagyon megbántanám, és magányos lenne, hiszen nem rég ért véget egy nagyon hosszú kapcsolata, akivel együtt is laktak. Jövőre érettségizem, ami nagyon fontos számomra, és nem szeretném hogy külső tényezők hátráltatnak. Ti mit tennétek a helyzetemben?

2020. máj. 11. 15:36
 1/9 Savlekotő ***** válasza:
100%
Persze hogy szarul érzed magad ott,simán kidobott gyerekként,bármikor újra kidobhat ha nem ugy táncolsz ahogy fütyül,18 vagy eldöntheted hol élj,14 éves is már eldöntheti. Édesanyádnál jobban érzed magad,ott lakj ahol jól érzed magad ahol tudsz tanulni .. Én biztos nem törődnék annak a lelki világával aki kis korúként ki dob otthonról válás okán.. Eleve egy ökörség ez a heti költözés a gyereket jól tönkre vágja..
2020. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van 18 vagy. Már ott laksz ahol akarsz.

Megkell neki mondani, hogy neked nem jó ez a heti " költözködés". Így szeretnél egy helyen nyugiban lenni. Ettől pl. 2 hetente vagy havonta x alkalommal meglátogatod

2020. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egy felnőtt nagy marhának a lelkét ápolnod!

Akkor nem érezte magát rosszul, amikor kirakott benneteket az addigi közös otthonotokból?

Valószínű, hogy ezt a heti váltást is csak azért csinálja, hogy megússza a gyerektartást.

Te csak csinálj úgy, ahogy a neked legjobb, az első a tanulás, az érettségi, a jövőd! Egy kamasznak ehhez a legnagyobb nyugalom és kiegyensúlyozottság kell. (2 kamasz fiam van)

Apuka, majd meglesz, felnőtt, te ne foglalkozz vele a saját károdra.

2020. máj. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Én már 14 évesen közöltem anyámmal is apámmal is, hogy már nem vagyok kisgyerek, el tudom dönteni, mi a jó nekem, szeretem mindkettőjüket, és örülök, hogy hazamehetek mindkét helyre, de rontja a tanulmányaimat ez, hogy egyszer ott kell legyek,egyszer itt, így megeggyeztem velük, hogy hétköznap anyukámnál leszek mindig, mert így tudok nyugodtan tanulni, hétvégén pedig ha tehetem, akkor megyek apuhoz, de én döntök nem ők, hacsak nincs valami helyzet ami miatt pl muszáj... pl anyunak halaszthatatlan dolga van és napokra elutazik...

Valamint, nyári téli őszi tavaszi szünetekben, ha tehetem megyek apuhoz.

Nálam ebbe már 14évesen beleegyeztek, el se tudom képzelni, hogy mehet nálatok még 18évesen is ez a kötelezősdis rendszer...

22/l

2020. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
+ azért is jobb lenne, ha te most a sarkadra állnál, hogy hugodnak is könnyebb dolga legyen majd a későbbiekben.
2020. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem amúgy mi ez a hírtelen modern felfogás mindenhol, hogy a gyerek lakjon 2 helyen válás után. Nem elég neki, hogy ilyen a családi helyzet az ő hibáján kívül még őt szivatják ilyenekkel, csak hogy mindkét szülő elégedett legyen. Aztán persze ilyenkor a szülők veregetik a saját vállukat hogy ők milyen korrekten megoldották a helyzetet. Ahogy régen is működött, hogy hétvégén volt kapcsolattartás, úgy nem lenne ezzel semmi baj manapság se. Nyilván az is teljesen korrekt lenne ha mondjuk minden 2. hétvége a különélő szülőé, a maradék hétvégéken meg lehet programozni az együttélő szülővel. Hétköznapokon meg általában az emberek is dolgoznak, a gyerek meg iskolában van, max házit írni meg aludni jár haza, ezt nem kellene már irigyelni egyik szülőnek se ha a gyerek ezt ott tenné szívesen amelyik helyet amúgy az otthonának tekinti.
2020. máj. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz ez a rendszer, osztálytársamat is ez tette tönkre.


Felnőtt vagy, ideje életed első nagy döntését meghoznod felnőttként: bevállalod, hogy apád megsértődik, akit amúgy sem szeretsz annyira, és anyukáddal élsz, vagy pedig szenvedsz tovább.

2020. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
18 évesen már nem kell betartanod, szólj hogy szeretnél anyukádnál lakni.
2020. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18 éves vagy, eldöntheted, hogy hol szeretnél élni... Ha akarnál és tudnál, anyudtól és apudtól is külön költözhetnél albérletbe mondjuk, már felnőtt ember vagy.
2020. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!