Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukàm skizofrén, nehezen...

Anyukàm skizofrén, nehezen viselem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édesanyàm paranoid skizofréniàban szenved, 60éves. Én 26 vagyok, nővérem 35. Anyu most szociàlis benntlakàsos otthonban lakik, mert mi nem tudunk neki naponta 0-24 es felügyeletet biztosítani. Voltunk vele zàrt osztàlyon, nyílton, pszichiàtriai intézetben is, de minden gyógyszert - injekciót megszok a szervezete elég hamar, és ilyenkor naponta hívogat minket, illetve 80 éves nagyinkat is, és mindenkivel csúnyàn beszél, produkàlja magàt, éjjel kettőkor is, van, hogy egy nap 20 alkalommal hív, bàrmikor.


Az a baj, hogy eleve iszonyú elfogadni, hogy anya ilyen beteg, megszakad érte a szívem, hogy nem tudok rajt segíteni, tudom, hogy szenved. Nem tudom, hogy enyhíthetnék ezen a fàjdalmon, folyton arra gondolok, hogy még nem öreg, mennyi öröm érhetné, de őt nem érdekli semmi, senki, ön és közveszélyes is sajnos, ha ràjön ez a dolog.

Ő mâr sosem lesz "ember", csak egy begyógyszerezett tudatlan valami. Nagyon bànt ez az egész, pedig màr évek óta ez megy :(


2020. máj. 12. 12:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Olyan érzésem van, mintha teljesen elvesztettem volna az édesanyàmat :( Mintha màr nem lenne Ő... :(
2020. máj. 12. 12:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz sajnos semmit tenni, ez a betegség jelenleg gyógyíthatatlan. Amikor gyógyszerváltás után jobban van, akkor foglalkozzatok vele többet, sétáljatok, beszélgessetek. Bár sajnos lehetséges, hogy ő már ezeket sem nagyon díjaznà, mert a saját világában èl.
2020. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon rossz érzés, hogy ezen nem lehet segíteni.

Próbálj keresni olyan önsegítő csoportokokat, ahol hasonló betegek hozzátartozói beszélgetnek, és lelkileg támogatják egymást.

2020. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a betegseg ennyire alattomos. Biztos van olyan gyogyszer ami az o szervezetenek a legjobb, csak meg nem sikerult megtalalni. Probalj meg a szep dolgokra gondolni, a jo elmenyekre, a pozitiv emlekekre. Nagyon nehez ezt toleralni csaladtagkent. O hogy latja az allapotat? Van betegsegtudata?
2020. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez ugyan Szegeden van, de lehet, hogy létezik ilyesmi máshol is...

[link]

2020. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy nagyon nehéz neked, de ez nem a te felősséged. Anyukád sem tehet az állapotáról, ez egy betegség, de neked akkor is élned kell a saját életed. Az orvosok nem próbáltak másik gyógyszert? Csak látják, hogy a jelenlegi nem hatásos...
2020. máj. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írok neked privátban mindenféleképp olvasd el!
2020. máj. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta mennyit változtak a dolgok?
2020. nov. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!