Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha a 17 éves...

Mit reagálnál, ha a 17 éves lányod elmondaná, hogy majdnem fegyelmi eljárást indítottak ellene a koliban másfél éve alkohol fogyasztása miatt?

Figyelt kérdés

Egyszer kimenő ideje alatt pár barátjával alkoholt fogyasztottak egy bentmaradós hétvégén, csak az ő osztálya volt bent akkor. Tulajdonképpen nem ittak sokat, csak az egyik csaj azzal menőzött, hogy ő mennyire bírja az alkoholt.(Egyébként az a csaj ivott a legkevesebbet) És nyilván csak azon a lányon látszott meg és visszamenetkor feltűnt a portásnak. És öten voltak benne ebbe a lányoddal együtt, de egyikőjük tényleg nem fogyasztott alkoholt. Igazából nem kapott semmit ezért a lányod anno, mivel akikkel volt azt mondták, hogy ő csak ott volt. Igazából a többiek ellen sem indult fegyelmi eljárás, "csak" tagintézmény vezetői figyelmeztetés lett belőle, de hogyha a lányodról is kiderült volna, akkor fegyelmi lett volna belőle. Igazából amikor megtörtént ő el akarta mondani a tanároknak, de akikkel volt lebeszélték erről azzal, hogy ha kevesebben voltak benne akkor talán kissebb baj lesz belőle. És igazából ez is történt. Az eset után a lányod viszont neked sem mondta el, mivel tudta hogy kiakadnál. Ez azóta ki sem derült volna, ha nem mondja el. És igazából semmilyen kihágása nem volt ezen kívül. Egyébként nem igazán alkoholizál, főleg mert eddig belebeszélted, hogy ördögtől való, és hogy szerinted az sem normális, ha valaki 16-18 éves kora körül egy szilveszteri buliban fogyaszt alkoholt. Illetve nagyon durván tiltod neki, ha családi körben te kérdezed meg tőle, hogy kér-e valamit, akkor is csúnyán nézel rá, ha igent mond.


Mit reagálnátok, ha így másfél év után elmondaná, hogy 15 évesen, a második kollégiumi évében ez történt egy péntek estén?

(Egyébként én a lány vagyok a sztoriban)



2020. máj. 18. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem az alkohol itt a gond, hanem hogy te rettegsz a szuleidtol. Maradj szepen a koliban, vigyazz magadra hogy ne kerulj bajba, es ne meselj el mindent otthon.
2020. máj. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem terveztem elmondani... Csak belegondoltam, hogy mi lenne, ha meggondolnám magam erről 😅
2020. máj. 18. 07:40
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt: minek kellene elmesélni? Ez olyan tinis korszak, amin ha másfél év távlatából nem is, de 5 év múlva garantáltan röhögsz.

Másrészt: Kamasz vagy, persze, hogy ízleled az életet, és nyitsz minden iránt. Ez az élet rendje. Mikor kolis voltam én is ittam dugiba a csajokkal, néha biztos feltűnt a nevelőnek is, de baj nem lett belőle.

Harmadrészt: emiatt nem vagy rossz. Ha bizalmat érzel a szüleid iránt szerintem már elmondtad volna. De nekem is az jön le a leírásból, mint az egyesnek: félsz a szüleidtől. De ha mindenképp adagolni akarod a témát nekik, akkor például bevásárlásnál bökj rá az egyik borra, hogy "jé, anya, képzeld, ez tök finom, egyszer a koliba kóstoltuk". Bár valószínűleg ki fog akadni, hisz szerinte "az ördögtől való", vagy pedig amiatt, hogy koliba nem kéne inni... de szerintem jobban nem tudnád feldobni a témát.

Negyedrészt: Nem tudom milyen koliba laksz, én egy szigorúbbacska vallásosba voltam, de klassz nevelőkkel. Még senki nem ment alkohol fogyasztás miatt fegyelmire, mert a felügyelő tanáraink tudják, hogy az a normális, ha valaki kamasz korban titkon szerez piát.

2020. máj. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Másfél éve? Elkönyvelnem magamban hogy idióta, befolyásolható és hazug a gyerekem. Nagy csalódás lenne.
2020. máj. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazából így másfél év távlatából is tök vicces, azt a részt leszámítva, hogy a barátaim bajba kerültek. Bár nagyobb gond lett volna, ha eggyel többen vagyunk benne.

Nem tudom azt nem mondanám, hogy félek a szüleimtől. Apám max azt mondaná, hogy jól van, legközelebb ne bukj le. Bár vele egy héten kb háromszor beszélünk az is csak annyi, hogy köszönünk egymásnak, ha hazaérünk. És egyébként együtt élnek anyuék, és én is velük.

Anya meg... Nem azt mondom, hogy félek tőle, inkább azt, hogy nincs kedvem végighallgatni azt, hogy túlreagálja és lenyom egy érzelmi zsarolást, mint ennél sokkal kissebb dolgokra is. Max hozzámvágná, hogy én is olyan alkoholista leszek/vagyok, mint amilyen apám volt.


Én amúgy nem vallásos koliba vagyok, de ha valaki lebukik hétköznap azon ki szoktak akadni. Itt pl semmi nem lett volna, az egyetlen bent lévő tanár nem csinált volna belőle semmit, csak az alattunk lévő suli portása elmondta volna a tagintézmény vezetőnek, aki kiakadt volna és ezért a tanár is megszívta volna.

2020. máj. 18. 07:52
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Hát, nem dicsérném meg.
2020. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az a furcsa, hogy a szülőket erről nem értesítették akkor.
2020. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért nem értesítették, mert úgy tudták, hogy "ártatlan" vagyok. Semmilyen írásbeli figyelmeztetést nem kaptam, így nem volt miről értesíteni.
2020. máj. 18. 09:04
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Mindegy, mi mit reagálnánk, mivel mi nem úgy állunk a kamaszkorhoz és az alkoholhoz mint az anyád.

Én pl. teljesen normális, korodra jellemző botlásnak tekinteném ezt, amiért felesleges a szidás, úgyis tanultál belőle, mert mikor lebuktatok, beijedtél, bajba kerültél, megbántad.

Talán még örülnék, hogy ilyen "lightosan" estél át ezen, nem pedig egy irgalmatlan berúgással, ahol valaki esetleg meg is sérül részegen, és valódi baj, óriási botrány kerekedik belőle.

A mi kilencedikes osztálykirándulásunkon a "bevállalósak" összehányták a szállást. Szerencsére én nem voltam olyan "menő", de egy pohár csokilikőrt én is ittam.

Anyád viszont úgy reagálna, mintha leverted volna a Napot az égről, ez biztos.

Gyakorlatilag semmi baj nem történt, te is csak felelőségteljesebb lettél, mert ezek után gondolom nem szórakoznál ezzel mégegyszer. Felesleges elmondani. Esetleg húszéves korod után, ha már röhögve tudtok sztorizni róla, mint réges régi gyerekcsínyen.

2020. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Hűha, a kamasz gyerekem alkoholt ivott, most mi lesz? :D nekem is voltak anno botlásaim, feleslegesen álszenteskednék és osztanám az észt, ez a kamaszkor velejárója. Tapasztalunk, pofára esünk, hülyeséget csinálunk. Én inkább arra törekednék, hogy ne féljen a gyerekem bármit elmondani nekem és tudja, hogy segítek ha kell.


Nyilván a túlzott alkoholfogyasztás veszélyeire felhívnám a figyelmét, de nem papolnék feleslegesen vagy nem büntetném meg.

2020. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!