Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazugság-e elhallgatni valami...

Hazugság-e elhallgatni valami nem túl súlyos, nem durva dolgot a szülő elől, ha tudod, hogy durván túlreagálná?

Figyelt kérdés

Itt nem arra kell gondolni, hogy mit tudom én, terhes lett a gyerek tiniként, vagy egyéb durva dolgok.

Inkább olyanra, hogy mit tudom én, ötösre állok matekból, de kaptam egy hármast, ami igazából semmit nem változtat az átlagomon, de ha megmondanám, akkor tuti hetekig hallgathatnám, hogy meg fogok bukni.



2020. máj. 18. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

A jegyeket nem tudod elhallgatni, mivel úgyis látják, de amúgy értem, mire gondolsz.

Aminek tényleg nincs jelentősége, azt nem kell elmondani. Gondolom, nem öt éves vagy.

Mindenkinek van magánélete, a gyerekeknek is. Ha TÉNYLEG nem lényeges dologról van szó, tehát nem olyasmiről, amiről a szülőnek tudnia KELL, akkor nem kell elmondani.

Én pl. olyanokat nem mondtam el, hogy összevesztem a legjobb barátommal, vagy igazából még olyat sem, ha a tanár rám szólt az órán, mert rajzolgattam vagy beszélgettem. (Ezek ilyen 9-10 éves koromban mondjuk.) Mivel nem volt jelentőségük, de tudtam, hogy akkor magyarázkodni kellene, meg mondanák, hogy legközelebb figyeljek - nyilván, erre magamtól is rájöttem.

2020. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem más példát kellett volna feldobj, mert a jegyet, az e-napló miatt nem tudod elhallgatni.


Egyébként én nem találom ezt bűnnek. Senkinek sem kell lelki zsarolás, és ha olyan a szülőd, aki hajlamos erre, jobb ha hallgatsz.

Ha megbízható és tudod, hogy jó tanácsokkal látna el, akkor se bűn nem mondani el. Saját életed van, és egy idő után saját magadtól kell rájöjj hol-kinél-hogy vannak a határok. Kamasz korban meg amúgy is sok mindent titkolunk anyuék elől.

2020. máj. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit rossz példa ez a jegy dolog :D

De például nekem nem értenek hozzá, szóval ha nem mondom nem tudja.

Mindenesetre csak annyi volt a példa lényege, hogy nem súlyos dologról van szó.

2020. máj. 18. 08:29
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Én mindent titkoltam a szüleim elõl, mert tudtam hogy reagálnának. Nem bántam meg, sose volt lelkifurdalásom és sose derültek ki a dolgok. És itt van pár súlyosabb dolog is.
2020. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
Aki tiltva/büntetve nevel, hazudni tanít. Ha mégis kiderül, ezt így dobd be és ne foglalkozz vele többet. Van, aki javíthatatlan, de 80 éves korában is szent meggyőződése lesz hogy ő a lehető legjobb szülő volt.
2020. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!