Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktátok úgy érezni, hogy az...

Szoktátok úgy érezni, hogy az egész világon a szüleiteket gyűlölitek a legjobban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egy rossz dolog és még amikor így érzem, és bele is gondolok, érzem, hogy ez nem helyes. És egyébként szeretem őket, pont ez az amiért meg tudnak ennyire bántani. Senki mád nincs akit ennyire gyűlölnék néha, mert nem tettek ellenem semmit, vagy ha beszól valaki, ilyesmi, az nem érdekel, az ő véleménye nem érdekel. Erőszakoló, undorító emberek iránt sem érzek gyűlöletet, csak undorítónak tartom őket, megvetem. Mondjuk ha találkoznék egyel, börtönben látnám vagy ilyesmi, lehet gyűlöletet éreznék. Na mindegy, az a lényeg, hogy ezt szoktam érezni, de alapból azért, mert szeretem őket és ők tudnak a legjobban megbántani. És amikor ezt érzem, akkor nem érzem, hogy szeretném őket, gyűlöletet érzek.

Ez normális? Mással is szokott ilyen lenni/volt már ilyen?

Köszi, ha válaszolsz!

17/l



2020. máj. 19. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Ugye ha gyűlölöd őket, akkor 18 évesen elköltözöl és majd éled egyedül az életedet, segítség nélkül?

2020. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most azt akartam írni, hogy csak közvetlenül veszekedések után érzem ezt, de rájöttem, hogy ez nem igaz. Vannak olyan napok, amikor sokat veszekszünk, és akkor nagyon tud idegesíteni, ha mondjuk apukám csámcsog mellettem, ami amúgy undorító, de alapjáraton észre sem veszek. Nagyon ideges leszek tőle. Vagy, ha anyukámnak is rossz kedve van, egész nap csak csúnyán néz, kötekszik, az is nagyon tud idegesíteni.
2020. máj. 19. 09:47
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként gondoltam már rá, hogy 18 évesen költözzek, de sajnos ez nem fog összejönni, pedig nem hiszem, hogy hisztis lennék, tényleg vannak problémák itthon.
2020. máj. 19. 09:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny. Ráadásul a gyűlölet ellentéte is nem más, mint a közöny. Magyarán azt nem tudjuk gyűlölni aki számunkra közömbös. Csak azok tudnak megbántani igazán a szavaikkal akiknek adunk a szavára és valamiért foglalkoztat a véleménye. Talán mert szeretjük őket? Innen már rád hagyom, hogy átgondold és folytasd a gondolatot. Tisztázd magadban a saját érzéseidet szubjektívan, hogy megismerd önmagad. Majd nézd objektívan, hogy mi lehet a dolgok forrása és... Innestől már tényleg rajtad múlik!
2020. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyűlölet szó nem megfelelő, inkább haragot érzel. Mert az tud megbántani a legjobban akit szeretsz.
2020. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkorban jellemző tünet, kérdező. Ne ijedj meg tőle, ez valójában az őskorról ránk maradt, a leválasztódást elősegítő atavisztikus érzelmi hullám, ami felnőttkorra rendszerint elmúlik.
2020. máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, miért veszekednek veled a szüleid. Biztos mindenki mondta, hogy jót akarnak, csak a javadat akarják vele. Persze nem tudom a veszekedések okát. Nagyon önfejű, makacs lehetsz, nekik sem lehet könnyű veled. Majd 30 éves korod körül már mindent másképp fogsz látni, és sok mindenben igazat adsz majd nekik.
2020. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Itt van 2 kérdésem, amiben leírom a problémáimat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Igen, eltaláltad, makacs vagyok. És igen, lehet, hogy jót akarnak, csak nem tudják, mi a jó nekem, és később sem fogom azt gondolni, hogy a lehető legjobbat adták nekem.

2020. máj. 22. 14:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha gyűlölöd a szüleidet akkor várakozz mert a szüleidnél az életben úgyis jön egy rosszabb gyűlölnivalóbb dolog :)
2020. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj el diákmunkára, hogy ne csak önmagad meg a szüleid körül forogjon az agyad. Ezeknél sokkal durvább problémákkal küzd az ország lakosainak nagy része, mint a zsebpénz összege, meg a szülők stílusa. Tessék érzelmileg leválni róluk, és ne egyfolytában, mint egy ötéves, az ő lelkiállapotukkal foglalkozni. Nagy vagy már ehhez a stílushoz.
2020. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!