Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám veri az anyámat, mit...

Az apám veri az anyámat, mit tehetnék!?

Figyelt kérdés
Mármint nem félholtra veri vagy ilyesmi, de nagyon gyakran megpofozza, megalázza, kb egész nap csak kiabál vele..és anyám nem akar válni, mert ez neki "jó"...neki ez a természetes, de én tudom, hogy ez borzalmas.. és ezt a 3 kiskorú gyerekük előtt.. velünk is sokat kiabál, de nem üt meg. Nagyon sajnálom őt, és ez engem is megvisel. Nyilván nem jelenthetem fel a saját apámat, semmi értelme nem lenne. Igazából nem tehetek semmit?

2020. máj. 19. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

"Nyilván nem jelenthetem fel a saját apámat"


Miért is nem? Egy agresszív, mérgező embernek tűnik. Ha van videód vagy hangfelvételed, azzal már mehetsz feljelentést tenni.

2020. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

"Nyilván nem jelenthetem fel a saját apámat..."


De, feljelentheted. A gond az, hogy anyukádnak ez a normális, így ha feljelentenéd, nem valószínű, hogy megköszöni.

2020. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

Ne avatkozz bele!


Anyád akarta.

2020. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Valószínű apád a családfenntartó. Ő hozzá a pénzt.

Anyud ezért viseli el.


Hozd össze anyudat egy normális pasival.

2020. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Beszélj anyukáddal őszintén négyszemközt. Mond el te hogy látod a dolgokat és próbáld meg őt is megérteni. Ha úgy érzed életveszély a helyzet, ne gondolkodj. Az is elég bizonyíték, ha anyukádon lévő sérülést lefotózod, de hatásosabb, ha anyukád a sérüléssekkel a testén fordul a hatóságokhoz.

Sajnálom az egészet...remélem jobbra fordulnak a dolgok.

2020. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, apa a családfenntartó, csak neki van munkahelye. Írtátok, hogy fel kéne jelentenem, de ugye anya sem akarná, én meg "csak" egy gyerek vagyok...de olyan szörnyű arra felébredni, hogy kiabálnak, anya sír.. én azt akarnám elérni, hogy váljanak el. De nem akarnak.
2020. máj. 19. 23:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek egyéb rokonok, akiktől segítséget kérhetnél? A feljelentés ötletét sem vetném el, ha nem marad más megoldás...
2020. máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincsenek, szinte egyik családtaggal sem tartjuk a kapcsolatot..
2020. máj. 20. 00:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdemben csak úgy lehetne változtatni a helyzeten, ha anyukád valóban szabad lenne, és nem függne anyagilag apukádtól. Ha anyukád elkezdene dolgozni, viszonylag jól keresne (és esetleg a nagyobb gyerekek is tudnának diákmelóval némi pénzt keresni), akkor az mindent megváltoztatna. Ha anyukád önállóan is el tudná tartani magát és a gyerekeit, akkor valószínűleg elválna.


A rendőrségi feljelentésnek is van értelme. Feljelentést kapcsolati erőszak (Btk. 212/A §) miatt lehet tenni. A feljelentést személyesen is, de akár postai úton levélben, névtelenül is meg lehet tenni. (A te esetedben talán az utóbbi a legcélravezetőbb.) A kapcsolati erőszak bizonyos esetekben (pl. verés esetén is) köztörvényes bűncselekménynek számít, így a sértett (anyukád) hozzájárulása nélkül is lefolytatható a büntetőeljárás. Ami egy ilyen büntetőeljárástól várható: apukádat valószínűleg el fogja ítélni a bíróság, és el fogja tiltani a hasonló cselekedetektől. Ha apud akkor is verekszik, akkor újabb feljelentés, újabb eljárás, újabb büntetés.

2020. máj. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia a feljelentéssel sajnos nem sokra mész van benne tapasztalat az én apám alkoholista agresszív ember vert minket és édesanyámat is sokszor volt ám helye meg mondott durva dolgokat pl beléd b.szom a nagykést stb.... egy nálam édesanyám elvált nagy nehez sikerült neki apám nem akarta alá írni a papírokat. Miután már semmi köze nem volt a címhez anyámé volt a lakás örökölte apám a kerítesén mászott át megint megverte szeme alatt kék lett szája szét repedt na ekkor már feljelentette és annyi volt a rendőrség válasza hogy nem tudnak mit csinálni mert nem 8 napon túl gyógyuló a sérülés

Ennyit mondtak....

2020. máj. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!