Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben...

Mit tennétek a helyemben illetve apukám helyében?

Figyelt kérdés

A szüleim válnak, kéthetente hétvégén megyünk apukámhoz a tesómmal. A végzésben a kapcsolattartás 4 órától kezdődik, viszont a testvéremnek 2 különórája, nekem egy edzésem van péntek délután 4 után. (jelenleg ezeket itthonról oldjuk meg, egyébként viszont eljárunk a különórákra/edzésekre, és ezek az otthonunkhoz sokkal közelebb vannak, mint apukám otthonához) +ezek a különórák és edzések apukám mostani lakásában nem valósíthatóak meg. Felhívtam telefonon, hogy mi csak szombat reggel szeretnénk bemenni, mindenkinek kényelmesebb, könnyebb így. Ő kötötte az ebet a karóhoz, hogy a végzésben 16:00 van leírva, stb. Így eljött értünk, próbáltam a tudtára adni, hogy mindenkinek jobb így, de hajthatatlan volt. Nem számít, mit mondok neki. Azt mondta, hogy ha most nem megyek el vele, holnap reggel nem jön ki értünk, és feljelenti anyukánkat, mert 'akadályozta a kapcsolattálartást'. Ez így is lett. Kérdezem én, valóban találkozni akar velünk? Más apa ilyen helyzetben megragadná a lehetőséget, hogy másnap reggel eljöhessen a gyermekeiért, de ő nem. Csakazértsem. Azt mondja, szeret minket, de a tettei sajnos nem ezt mutatják... Nem nagy dolgot kértem tőle...

16/L



2020. máj. 19. 22:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Plusz ugye más szülők a végzésen felül köztudottan egyeztetnek egymással/a gyerekkel, úgy, hogy az neki a legjobb legyen. Nálunk sajnos ilyenre esély sincs. Apukám nem tud engedni és én mindig rosszul érzem magam nála, utálom ha kényszerítenek. (azonban még a fenti esetben sem 'ellógni' akartam a kapcsolattartást, csak kicsit máskor menni hozzá)
2020. máj. 19. 22:40
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor jelentse fel anyukádat. 16 évesen tehetsz vallomást hogy valójában nem anyukád miatt nem pálya ez az időpont, aztán kész
2020. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló volt a helyzet, csak én már 18 voltam, öcsém 14. jelentse fel, nyilván nem anyud tehet róla, nem lesz belőle semmi, csak fölösleges per. Apud most bocsi, de idiótán viselkedik, enyém is ilyen volt, sokat nem is változott. Vissza akar vágni anyudnak, forr benne az indulat sajnos. Vagy meg kell vele értetni, hogy ne viselkedjen gyerekesen, vagy le kell tojni és hagyni a fenébe, és majd akkor rájön mit tesz. Mi mind a kettőt eljátszottuk apánkkal, sajnos öcsém azóta sem hajlandó szóba állni vele, lassan 6 éve, mert nem jött el érte többször, mikor kellett volna, öcsém pedig várta, nagyon lelkis és ezzel megbántotta. 16 évesen nem is kötelező egyébként már mennetek ha nem akartok, legalábbis neked.

Ha köti, kösse, ne menjetek. Ez mind az ő szemétkedése csak, és ezt ha a bíróságon elmondod neked fognak hinni, illetve anyukádnak, én, mi egyetlen tárgyaláson sem vettünk részt pl, anyum és az ügyvéd mesélte el ezeket ugyan így és minden pert nyert anyám a végén, busás összeggel. Sajnálom apumat, és szégyellem is, de primitív módon viselkedett, és kicsit még viselkedik is. Nem tud megbékélni. Érthető, de kicsinyes.


23/F

2020. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Ez egy mérgező kapcsolatnak néz ki, ahogy leírtad. Ebből én a helyedben menekülnék. Ha nem muszáj menni, ne menj.
2020. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell vele foglalkoznod, megoldják a szüleid egymás közt. Úgyis kiderül, hogy a különórák miatt nem praktikus a 16 óra, legfeljebb ha ragaszkodik a péntekhez később megy értetek.
2020. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Itt nem ti vagytok a lényeg neki, hanem hogy anyukádnak alátegyen. A ti érdeketek nem számít neki, ha számítana, sokkal rugalmasabb lenne és meg lehetne vele beszélni, hogy mindenkinek jó legyen.
2020. máj. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is egyfajta visszavágás miatt viselkedhet így. Nálunk ilyen nem fordult elő szerencsére, de a mostohatestvéreimnél még pár durvább dolog is előfordult.. Bár a leírtak alapján lehet, hogy azért ilyen rugalmatlan, mert még új a szituáció és nem biztos a kezelésében.
2020. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Miért nem lehet pénteken a különóra után menni apukádhoz? Gondolom, nem este 10-kor érnek véget.

Érzi, hogy menekülsz előle. Az igaz, hogy rosszul reagálja le, mert így csak még inkább menekülni fogsz.

Talán anyukád manipulálását érzi a háttérben, hogy ő győzött meg titeket arról, hogy így legyen, apukád meg így elveszít egy estét veletek.

Azért gondolj bele, hogy heti egy nap vagy kéthetente egy hétvége, az azt jelenti, hogy az idő 14%-át töltöd apukádnál, 86%-át anyukádnál. Érthető, ha apukád érzékeny arra, ha még ezt a keveset is meg akarjátok kurtítani.

2020. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Miért kell egy 16 éves furikázni?

Ha nem eszetlen távolságban lakik (erre nem utaltál)- írsz neki egy emailt/üzenetet/sms-t (nyoma legyen!):

-apa, mint tudod, edzésem van 16-18 óráig, amit online is megtartanak.

Ez fontos nekem. Én úgy döntöttem, hogy edzés után indulok el itthonról, várhatóan a tőlünk 18:10-kor induló busszal/vonattal fogok menni hozzád, kb. 18.30-ra leszek ott.

Tudok önállóan közlekedni, nem gond.

Kérlek jelezz vissza, hogy ezt el tudod-e fogadni, OK-e részedről.


Sajnos az elfoglaltságaim miatt pénteken ezt más módon, előbb megoldani nem tudom, kérlek ne gyere értem 16.00-kor vagy ha ideérsz, kérlek várj rám az edzés végéig.


Köszi:X



Ennyi.

2020. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Itt valoszinupeg anyadra pikkel az apad. Es en megertem mint elvalt anya.


Meg kellene valtoztassatok a lathatas rendjet. Apadnak az piszkalja a csoret, hogy amikor a valas vopt akkor bezzeg mindenkinek jo volt a pentek du-an 4 ora es gondolom semmifele kulonora es edzesek nem akadalyoztak beneteket abban, hogy nala legyetek. Ha meg igen, akkor meg mi a tokert ez kerult a vegzesbe? (De ez anyadek meccse).


Viszont ha apukad ennyire ragaszkodik hozza, akkor te ne legy lusta es 16 evesen mar tehetnel felnottseg fele eloremutato lepeseket es szepen javasoljatok a szuleiteknek mi legyen az uj pathatasi rend. DE UGY, hogy edesapad ideje ertsd a nala toltheto orak szama ne seruljon.


Peldaul elore lathatolag 18 eves korotokig a pentekek figlaltak lesznek, te lusta vagy este mar atmenni hozza, akkor szepen lehet ugy hogy szombat reggel 8ra ott vagytok es hetfon reggel onnan indultok suliba. Apukanak igy jut veletek 2 este ahogy eredetileg is szerette volna.


Es velhetoen ezt nem fogja elutasitano. Vagy hasonlo...

2020. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!