Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a lányomnak,...

Hogy mondjam meg a lányomnak, hogy ne passzolják le nekem folyton az unokámat, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés
Utóbbi 2 hónapban minden péntek délutántól vasárnap estig nálam van a 4 éves unokám. A lányom azt mondja nem bír vele mert folyton unatkozik otthon. Szeretem az unokám és szeretem ha ott van, de nem haladok a házimunkával mert hétköznap még dolgozok. Hétfőtől megy oviba abba bízok akkor megembereli magát a lányom, mert nem is dolgozik most, hátha így kipiheni magát végre és hétvégén nem szól megint, de ha nem akkor valahogy megmondom neki, de annyira kellemetlen és bánt is a dolog. Nagyon sértődős a lányom félek, hogy utána meg nem fognak sose jönni.

#Unoka, gyerek,
2020. máj. 21. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Anyósom is van ezzel így néha. Elfárad. Ő is emberből van. Meg kell mondani neki kerek perec. Kétlem hogy sose menne utána.
2020. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Sürgősen közöld vele, hogy magának szült nem pedig neked. Még most mielőtt egész nyárra rádpasszolják!
2020. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Kezd elmúlni a karanténos helyzet, így nem valószínű, hogy többször előfordul ilyen. Ha mégis rendszeressé válik a jövőben, akkor nyugodtan ülj le vele beszélni, hogy nagyon szereted az unokádat, de sok dolgod van és nem tudsz egyszerre 2 felé nézni. Szerintem a legjobb, ha egyenesen mondod el neki mi a gond. Ennyitől csak nem sértődik meg..
2020. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
A következő alkalommal mondod, hogy nem tudod elvállalni. Elfoglalt vagy és tavaszai nagytakarítasz. Ha ezen megsértődik, akkor vele van a baj.
2020. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így mondd meg neki, ahogy leírtad ide. Imádod szereted az unokád, de dolgozol és a teljes hétvégét nem tudod erre szánni. Ezen nincs mit megsértődni, emberek vagyunk, elfáradunk.
2020. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Mond meg neki. Az én fiam minden 2. hétvégén volt nagyiéknál,de így is volt,hogy fárasztó volt pedig szeretik nagyon. Anyukám szólt,hogy munka mellett így sok. Nem haragudtam meg érte.
2020. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen csak nemet kell mondani. Nem is értem. Felnőtt ember vagy, de csak reménykedsz, hogy hátha most nem kér meg a lányod? Én az első után már mondtam volna, hogy ne, hiszen előző hétvégén is nálam volt, a rákövetkező hétvégém hadd legyen már az enyém. Két hónapig nem volt zsinórban egyetlen szabad hétvégéd sem? Eléggé kihasznál a lányod, de te sem vagy normális, ha ezt hagyod. És tényleg azon aggodsz, hogy mit fog szólni, ha nemet mondasz? Szerinted ő mennyit törődik vele, hogy TE mit szólsz ahhoz, hogy minden szabad percedet betáblázza?
2020. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Savlekotő ***** válasza:
68%

. A lányom azt mondja nem bír vele mert folyton unatkozik otthon.

Foglalkozzon vele és nevelje.

Könnyű volt a mai szülőnek,mert elvoltak oviban suliban,kezükbe a tablet,este látták őket, hét percre volt rá idő is, közbe nőnek mint a dudva és már egy 8 10 éves gyerekkel nem bír el a szülő,de ott a pipa a gyerek mellett lehet vele villogni és felvenni a pénzeket.

Tisztelet a kivételnek aki normális szülő.. A lányod nem dolgozik,tipikus mai szülő,zavaró a gyerek hogy foglalkozni kell vele..

Meg mondod hogy nem vagy szitter.

70F

2020. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát valahogyan így:

"Kislányom! Szeretném ha Julcsikát most hétvégén nem hoznátok át, szeretnék kicsit pihenni itthon meg a házimunkával haladni. Majd szólok, ha alkalmas lesz nekem jó? Puszillak drágám, puszi Julcsikának is."

2020. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb amit tehetsz ha elmondod mi a helyzet, mert ha csak egyszerűen visszautasítod akkor lehet elkezd kombinálni.

Ha az igazat mondod el teljesen nyíltan azon is megsértődhet de az már az ő szegénységi bizonyítványa és nem a te bajod.

(ha meg is sértődik, nem lesz hosszú idejű mert gondolom a saját kényelme fontosabb neki, mint hogy fenn hordja az orrát)

2020. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!