Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek a 17...

Szülők! Ti megengednétek a 17 éves lányotoknak hogy egyedül vonattal utazzon Nyíregyházáról Miskolcra?

Figyelt kérdés
- Közvetlen járattal ( átszállás nélkül ) történne az utazás. Nyíregyházán feltennék, Miskolcon pedig le is vennék a vonatról szóval csak az út alatt lenne magára hagyva. A vissza út is ugyanúgy történne ( felteszik, leveszik ) Reggel menne, este pedig jönne. Van szerintetek ebben bármi veszély, vagy kockázat? ( A jelenlegi világjárványon kívűl ) Meg tudnátok indokolni a válaszotokat? ( Azért igen/nem mert... )

2020. máj. 21. 21:01
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
88%

Nagyon kívancsi vagyok, milyen veszélyt vizionáltok, mert azt sejtem, hogy túl gyakran nem vonatozhattok.


Magyarország egészén a vasúti közlekedés biztonságos, legfeljebb egy-egy kalauzverésről hallani időnként, meg gyalogosgázolásról, jóval ritkábban szembemenesztett vonatokról. Az első és második esetből az utasnak annyi a kára, hogy késik miatta a vonat, a harmadik eset meg igen ritka, valóban veszélyes, de valószínűleg az állomásra kikocsikázva három még veszélyesebb közlekedési szituval fogsz találkozni az utakon.


A menetrendet figyeljétek, mert pályafelújítás van. A pótlóbuszozástól sem kell tartani, ki van írva minden és csak követni kell a többi utast.

2020. máj. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, és értem az aggodalmakat is.De apszolút nem értem miért óvjátok őket az élettől...

Könyörgöm, ha 17 évest úgy kell felvinni egy vonatra ,ott nagyon nagy problémák vannak.

Kedves kérdező, könyörgöm, faragj embert a gyerekedből.

2020. máj. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
98%

Hová lett a kérdező?

Többen is kíváncsiak vagyunk, mi az oka ennek az abszolút eltúlzott óvásnak és félelemnek...

2020. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
98%

Még ha ilyen 12-13 éves volna a kérdező lánya, akkor csak-csak érthető volna, hogy kinek mi a meglátása, nade 17 évesen? Simán. Van aki ekkor már külföldre megy ki, vagy az országon belül tesz meg jóval nagyobb távokat. Egy Misk.-Nyh. szinte semmi....


Igen, simán mehetne.

2020. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
29%
13-as, már úgy vártam, hogy idecigányozzon valaki egy jóízűt! 12 választ kellett várnom egy jó sztereotíp Szabolcs-Borsod = Mordor típusú válaszra. Egy kérésem van csak: előbb utazd be az ország e két szegletét és utána feketevonatozz online fórumokon. Köszi.
2020. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
6%
De tudjátok mennyi C típusú van azon a vonaton? Nyíregyháza-Miskolc.
2020. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Hol vannak már a "fekete vonatok"...???? A rendszerváltáskor megszűntek.


Könyörgöm, nem egy elhagyatott szárnyvonalról van szó, hanem egy FŐvonal!

2020. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Itt vagyok. Nem tűntem el. A helyzet az hogy a történetben nem az anya vagyok, hanem a gyermek. A barátomhoz mennék, akivel interneten ismerkedtünk meg, szeretjük egymást és szeretnénk találkozni. Velem egyidős. Amikor elmeséltem ezt az egészet édesanyámnak, semmi kifogása nem volt kivéve az hogy én menjek egyedül hozzá Miskolcra. Azt mondta hogy még csak 17 vagyok, és hogy egy vonaton bármi történhet. Csak hogy egy példáját említsek: oda jön egy hadd ne mondjam milyen származású férfi a kabinomba ( már ha olyan típusú vonaton utaznék ), majd lefog és megerőszakol. Azt mondta ha a barátomat elengedik a szülei, akkor jöhet, szívesen látjuk de az hogy ő engem egyedül vonattal elengedjen egy idegen városba, na nála az kizárt. Igen, sajnos édesanyám rögeszmésen túlfélt :/

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. máj. 22. 14:28
 19/34 anonim ***** válasza:
89%
17 évesen Németországba vonatoztam egyedül, oda-vissza, irányonként két átszállással.
2020. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyi idősen átszállós vonattal utaztam egyedül a vidéki rokonokhoz, pedig én nem voltam egy nagyon talpraesett 17 éves. Szerintem már simán lehet engedni neki ennyi idősen :)
2020. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!