Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja a feleségem,...

Miért nem látja a feleségem, hogy amit csinál, az rossz? Nem látja, hogy a lánya csak kihasználja?

Figyelt kérdés

21 éves a nevelt lányom, de egy 15 éves szintjén van sokszor. Még tanul, így az anyja fizeti neki a rezsit, zsebpénzt kap és még a hitelkártyáját is ő használja, amin nincs limit, azt is bőven használja. Csak a tankolás 100-120 ezer egy hónapban neki, mert ő csak autóval közlekedik. Ebből már volt egy nagyobb vitánk 4 éve, amikor meglett neki a jogsi. Mert kicsapta a balhét, hogy neki nem kell használt autó, ha az anyja újat vesz magának, neki is új kell. Mondtam, hogy nem kéne, mert még nagyon gyerek. Megkapta az autót, rá fél évre össze is törte. Mondtam akkor is, hogy ne csináltassák meg neki, mert neki csak a sebesség számít, őrült módjára megy. Mindennek el lettem hordva a nagyszülőknél, hogy minek szólok bele, nem fogják még pluszba büntetni is a gyereket, örülnek, hogy él. A zsebpénzét képtelen beosztani, pedig bőven kap az apjától is pénzt, de minden héten 20-30 ezreket még költ a hitelkártyával is. Jövőre végezne, de már pedzegeti, hogy lehet mégsem ezzel a diplomával akarna elhelyezkedni, és jövő ősszel elkezd egy új szakot, ami újabb 3-4 év lébecolás. Soha egy napot nem dolgozott, de most is 18 milliós kocsit akar, meg másfél milliós táskát és hogy neki nyárra legyen bérelve valamelyik tengerparton egy nyaraló, mert biztos nem fog a Balaton partján rohadni. Szóval igényei vannak, jobbnál jobbak, de semmit nem csinál.

Mondtam azt is, hogyha másik szakot is szeretne elvégezni, hát csinálja levelezőn, rengetegen tanulnak munka mellett. Na ő aztán nem, még fiatal, nem fog 8 órányi robotolás után még otthon tanulni, hova gondolok. Feleségem meg csak annyit mond erre, hogy "ő érzi, mit szeretne csinálni".

Minden a gyerekre van hagyva, ha a heti zsebpénzét elkölti 2 nap alatt, rögtön utalva van neki több, vagy hogy "használd a kártyámat nyugodtan". Folyamatosan jöttek a gyorshajtási bírságok, megoldás az volt, hogy blokkolót rakattak a kocsijába és nem az, hogy akkor fizesse ki ő, vagy elbeszélgettek volna vele, hogy 60-as táblánál nem megyünk 110-zel.


2020. máj. 22. 17:24
1 2
 11/15 Savlekotő ***** válasza:
67%
Aki amilyet tép olyat szagol..
2020. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Amikor egy gyerek nővel ismerkedtek, mindig figyelem azt is, miként bánik a gyerekével.

Én nem vettem volna feleségül.

Nagyvonalúnak látszik, de alapvetően érzelem nélküli, pénzzel kerülte ki a gyereknevelést is.

2020. máj. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%
Az, hogy pénzeli az anyja, az ő dolga, a feleséged arra költi a pénzét, amire akarja. A "110-zel megyünk 60-as táblánál" dologért viszont el kellene vele beszélgetni, mert ezzel másokat is veszélyeztet. (Nem tudom, mi az a blokkoló, nem engedi 60 fölé menni a kocsit?)
2020. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13-as: a blokkoló előre jelzi a trafipaxot és blokkolja is azokat, ergó nem méri be.
2020. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
ű, akkor viszont nyakon kéne csapni a kishölgyet, hogy ilyet használ
2020. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!