Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyukam miert nem tamogatja...

Az anyukam miert nem tamogatja azt hogy minel tobbet szeretnek tanulni? Felesleges penzkidobasnak tart mindent amiben fejlodni szeretnek, es most szeretnek egy harmadik nyelvbe belekezdeni

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban tulajdonkeppen nem is foglalkoztak velem, az osszes tabor vagy szakkor szamukra felesleges ostoba dolog, de kb mindenre ezt mondja mindket szulom.

Azota sokat valtoztam, es szeretek uj dolgokba kezdeni, jol tanultam.

Ket nyelvet beszelek, es most onszantambol nekikezdtem a harmadiknak is. Az elobb emlitett ket nyelvbol eleg jol allok, de anya feleslegesnek tartotta az egyiket, meghogy minek mentem szakgimibe (Tancmuveszeti amiben szinten tehetseges voltam) mert semmi ertelme nem volt szakmat szerezni , miert nem mentem nemzetisegi suliba

Mindenhez amihez hozzakezdek lehurrog, de a sikereimmel imad kerkedni. En egy szorgalmas vilaglato lany vagyok es azt gondolom minel tobbet tanulok; nemcsak nyelvet hanem tudomanyt is megismerek, annal tobb ember leszek, jobban megismerem magam es a korulottem levo vilagot

(Hozzatennem ebbol a nyelvbol forditottam es intenziven hasznalom) anya megse latja az osszefuggeseket es a moralis ertekeket. a sokszinuseg pedig csodas dolog!

Egyebkent pedig a tanccal tanulok tovabb, es emellett szeretnem fejleszteni a nyelveket

Kicsit idosebb vagyok, most vegeztem a kozepsuliban de nem tudok majd mindent magamnak fizetni...mas szulo orulne ha a gyereke egy ambiciozus tanulni vagyo ember lenne engem meg hatraltatnak es mikor pedig sikerem van akkor mindenkinek eljatszak hogy mennyire buszkek

(Kozben termeszetesen buta es semmi nem leszek a jovoben se szerintuk)



2020. máj. 22. 21:27
1 2 3 4
 1/32 Savlekotő ***** válasza:
44%

Olvasd El Susan Forward mérgező szülők című könyvét, sok mindent megfogsz érteni és elfogod engedni a kényszeres megfelelést feléjük.

70F

2020. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom ők is az "én sem tanultam, hát aztán mégis embör lett belőlem"-típusú szülők. Elég szomorú...
2020. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Sajnos nagy problemak vannak nalunk, de most kifejezetten erre gondolok

Tippelem sose valtoznak meg?

Es igen kinevettek a celjaim,szamukra csak a ketkezi munka letezik

2020. máj. 22. 22:21
 4/32 anonim ***** válasza:
75%
Ők nem fognak megváltozni; sajnos buta emberek. Nagyon jó dolog, hogy te törekvő vagy, és neked ez nem elég. De sajnos szerintem ezzel magadra leszel utalva. Sajnálom. Remélem, legalább a barátaid, vagy esetleg más, távolabbi családtagjaid hasonszőrűek.
2020. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%
Te csak folytasd a dolgaid ahogy eddig, ne hagyd hogy hátráltassanak. A szüleid gyakorlatias, régi vágású emberek lehetnek, aki szerintem úgy gondolkodnak hogy ebből amit tanulsz, nyelv, tánc nem fogsz tudni megélni. Picit csőlátásuk van a világ felé, de talán Te felnyithatnád a szemüket.
2020. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

A csaladomban nagyon egyedul vagyok,senkim sincs sajnos, az anyam a sajat testveret is a maga akarata ala rendeli. Azert tanultam hogy elmehesek minel elobb innen.sajnalom...

Barataim szerencsere nagyon jok es tamogatnak

2020. máj. 22. 22:35
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

A tánc nem egy nyugdíjas szakma, szóval azért kell majd mást is tanulnod utána. A nyelv az jó, de önmagában kevés, hacsak nem akarsz tolmács lenni.

Egyébként hol akarsz továbbtanulni tánc vonalon? csak kíváncsi vagyok.

2020. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Annyit még ,hogy legyen a kishitűségük a hajtóerőd, bizonyíts újra és újra, de leginkább magaddal legyél elégedett.
2020. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
98%

"Kicsit idosebb vagyok, most vegeztem a kozepsuliban de nem tudok majd mindent magamnak fizetni"

Mennyi az a kicsit idősebb? Csak kíváncsiságból.

A jeke szerint nem tudod magadnak finanszírozni a vágyaidat. Amik nagyon jk, hogy vannak, csak a lehetőségeidhez képest kell dolgozni a megvalósításon. Én inkább úgy érzem, hogy már a szüleidnek is komoly megterhelést jelent anyagilag a hosszúra nyúló, folyamatos tanulásod, valószínűleg nem tudják kifizetni, de ezt még önmaguk előtt sem vallják be, ezért próbálnak "hátráltatni".

Szuper dolog sok nyelvet tudni, de semmi baj nem származik abból, hogy nem most kezded el, hanem 1-2 év múlva, közben dolgozol, tapasztalatot, kapcsolatokat szerzel. Nem utlsó sorban pedig lesz saját jövedelmed, amiből azt finanszírozol magadnak, amit csak akarsz.

Heleyedben én leülnék velük beszélgetni és egyenesen rákérdeznék, hogy ez-e a probléma, mert ha igen, akkor kész vagy kompromisszumokat kötni, találjátok meg együtt, közösen a jó megoldást.


A legegyszerűbb az, amit itt mindenki mond, tanácsol: a hárítás - a szülők buták, korlátoltak, csőlátásuk van, mérgező szülők. Csak az a baj, hogy valójában fogalmuk sincs arról, hogy milyenek és meg sem próbálnak más nézőpontból közelíteni a témához. Ez szerintem pont ugyanolyan korlátolt hozzáállás, tekintve, hogy itt csak az egyik fél véleményét ismerjük, és azért aki régi gyk-s, az pontosan tudja, hogy legalább egy kicsit mindenki ferdít a valóságon a saját javára.


Kommunikációt ajánlom a megoldás megtalálásához! Csodákra képes! Sok sikert ebben is és a távlati céljaid megvalósításában is.

2020. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
*jeke = jelek
2020. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!