Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyukam miert nem tamogatja...

Az anyukam miert nem tamogatja azt hogy minel tobbet szeretnek tanulni? Felesleges penzkidobasnak tart mindent amiben fejlodni szeretnek, es most szeretnek egy harmadik nyelvbe belekezdeni

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban tulajdonkeppen nem is foglalkoztak velem, az osszes tabor vagy szakkor szamukra felesleges ostoba dolog, de kb mindenre ezt mondja mindket szulom.

Azota sokat valtoztam, es szeretek uj dolgokba kezdeni, jol tanultam.

Ket nyelvet beszelek, es most onszantambol nekikezdtem a harmadiknak is. Az elobb emlitett ket nyelvbol eleg jol allok, de anya feleslegesnek tartotta az egyiket, meghogy minek mentem szakgimibe (Tancmuveszeti amiben szinten tehetseges voltam) mert semmi ertelme nem volt szakmat szerezni , miert nem mentem nemzetisegi suliba

Mindenhez amihez hozzakezdek lehurrog, de a sikereimmel imad kerkedni. En egy szorgalmas vilaglato lany vagyok es azt gondolom minel tobbet tanulok; nemcsak nyelvet hanem tudomanyt is megismerek, annal tobb ember leszek, jobban megismerem magam es a korulottem levo vilagot

(Hozzatennem ebbol a nyelvbol forditottam es intenziven hasznalom) anya megse latja az osszefuggeseket es a moralis ertekeket. a sokszinuseg pedig csodas dolog!

Egyebkent pedig a tanccal tanulok tovabb, es emellett szeretnem fejleszteni a nyelveket

Kicsit idosebb vagyok, most vegeztem a kozepsuliban de nem tudok majd mindent magamnak fizetni...mas szulo orulne ha a gyereke egy ambiciozus tanulni vagyo ember lenne engem meg hatraltatnak es mikor pedig sikerem van akkor mindenkinek eljatszak hogy mennyire buszkek

(Kozben termeszetesen buta es semmi nem leszek a jovoben se szerintuk)



2020. máj. 22. 21:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit idosebb vagyok, most vegeztem a kozepsuliban


Ja, lehetsz vagy 20.

2020. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
96%

Szóval mit tartanak feleslegesnek? Hogy tánccal tanulj tovább?


Hol tudnál vele dolgozni? Mennyit keresnél vele?


Nem mondom, hogy igazuk van, de én se örülnék, ha a gyerekem táncos, színész, focista stb szeretne lenni. Túl kevés embernek jön be ez az élet, de olya sérülést, amitől nem tancolhatsz többet már annál könnyebb szerezni.


Nyelv tanulásra se költenék kezdetben. Ha már olyan szinten vagyok akkor jöhet a 20 órás nyelvvizsga felkészítő, de amíg nem tervezed hogy a nyelvtudásodból élj meg addig bizony csak hobby.


Én pl rajzolni imádtam mindig. De úgy voltam vele, hogy restaurátor nem akarok lenni, más meg nem jól fizet (grafikus szakmám már van) ugyhogy nem képzőművészetibe mentem, hanem mérnök lett belőlem. Továbbra is festek, megrendelésre is. Mégis van egy stabil versenyképes diplomám.

2020. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nincs olyan ami anyagilag stabil. Es tudod miert nincs? Mert akarki akarmit mondhat minden a karaktertol es kapcsolatoktol fugg mit tudsz kihozni magadtol. Lehetnek tanar, gyogypedagogus vagy akarmi

Megis van olyan szakma ami stabil egzisztenciat ad? Rengeteg szakma van ami penzt ad de ha nulla karaktered van feltalalni magad, akkor felesleges.

Ott is a kezdofizetes a nullan van. A tanchoz pedig nem fejtem ki a velemenyem, mert ellehet helyezkedni (nem okj keretein belul tanulok)

Nyelvvel felesleges? Miert mindenbe a penzt latjatok? Tehat felesleges megtanulni ha nem leszek tolmacs

Aha....mashol meg ezer hasznat vettem, elonyom volt belole es megismertem rengeteg embert! Nem ertek egyet bocsi

2020. máj. 23. 11:02
 24/32 anonim ***** válasza:
95%

"Tehat felesleges megtanulni ha nem leszek tolmacs"


Nem ezt mondtam. Nagyon nem. Azt írtam, hogy önmagában nem elégséges a nyelvtudás a munka világában.

2020. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem csoda, hogy a táncot nem támogatják.
2020. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj, hogy hiába próbálunk az eszedre hatni, ha a szíved visz. 40 évesen nem a táncból fogsz élni. Akkor sem, ha kapcsolataid vannak, meg akkor sem, ha egy tök jó karakter vagy, ami nem is vagy, mert nem támadnál egyből így. Hisztidurcidrámaprimadonna. Nyugodjál le! Amúgy dehogynincs értelme a nyelveknek, bárhol hasznát veszed, ha viszont van egy hozzájuk köthető, piacképes végzettséged, akkor meg meg is fogsz élni belőle. Azért a pénzt látják a felnőtt emberek, mert abból élünk, tudod. Lehet, hogy ez téged meglep. És akkor a tök jó, és amúgy hasznos érdeklődésednek értelme is van. Önmegvalósíts, keresd az álmaid, táncolj, ha azt érzed jónak. De gondolj a jövődre is. Hatalmas kérés, tudom. Meddig visz a tánc? Még 10 évig, ha le nem sérülsz, aztán meg remegsz az oktatói fizuból? Azért hagyj már! Már még jó, hogy a szüleid ezt így nem akarják finanszírozni. Talán még akarnák is, ha nem olyan dolgokba fektetnéd az energiáidat és a kemény munkádat, amire nem lehet teljes életet építeni. A felnőtté válás arról is szól, hogy nem csak a mának élünk, és képesek vagyunk félretenni a légvárakat és az önzőséget. Tudom, hogy most hihetetlen, de a 10 évvel öregebb te is ezt mondaná neked. De dacolj, tégy ahogy jónak látod, hiszen nem érzed a súlyát, nem a saját pénzed bánja. Aztán majd koppansz vagy nem. Úgyis jobban tudod, hogy hogy működik a világ.
2020. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
87%

Látjuk hogy senkivel sem értesz egyet...bocsi xD


De akkor minek írsz ki róla kérdést? Írj naplót és bólogass magadnak.

2020. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem meg nincs olyan ami anyagilag stabil."

Nincs? No akkor nézzünk csak egy példát. Baleset ér, eltörik a bokád, műteni kell, nem gyógyul tökéletesen, ezért életed hátralévő részében csak bicegve tudsz járni. Táncosként a karrierednek annyi, az életben többet nem táncolhatsz, ha addig abból éltél, annak vége és mivel nincs egyéb végzettséged/szakmád/tapasztalatod elég komoly nehézségeid lesznek.

Ugyanez mérnökként (de lehet ügyvéd, orvos, eladó vagy utcaseprő, akármi) a munkádban egyáltalán nem vagy csak nagyon kis mértékben fog zavarni, ugyanúgy folytathatod tovább, építheted tovább a karrieredet, anyagi biztonságod megmarad. És ez a karaktertől tök független. Lehetsz te akármilyen karakteres sánta táncos, attól legfeljebb büszkén éhen halhatsz. Ha van más, amivel váltani tudsz szinte azonnal, életben maradsz. Ha szerencséd van, akkor pedig felépülhetsz annyira, hogy mondjuk tehetséges gyerekeket taníts táncolni majd, de ehhez az kell, hogy addig fenn tudd tartani magad.

19 évesen minden sorodból süt, hogy te még a nagy kamasz kategóriába tartozol, aki nem tudja felmérni a tettei súlyát és következményeit, álmaid vannak (ami nagyon szuper!), de mélyebben nem látod át a dolgokat. Attól, hogy elmúltál 18, pont ugyanolyan kicsit hisztis, sértődős kamasz vagy mint egy 17 éves. Nem az a fontos, hogy papíron hány éves az ember, hanem az, fejben/lélekben mennyi. Ismerek 16 évest, akinek szintén megvannak az álmai már régen, ő 12 éves kora óta folyamatosan jár utána az információknak, hogy azt hogyan és miként tudja megvalósítani, tudatosan, előre tervezve. Látja már most a dolog árnyoldalait is, és nem zárkózik el az elől, hogy más irányba is képezze magát, mert tudja, hogy nem biztos, hogy bejön (vagy azonnal bejön) neki a nagy álom. Lehet, hogy előbb mást fog csinálni, és abból tudja majd magának finanszírozni az álmai megvalósításához szükséges egyéb kiadásokat. Nem állnak nagyon rosszul a szülők, de nem is milliomosok. Van egy szint, ami felett már nem tudnák állni a költségeket, pláne nem hosszú éveken keresztül. Kérlek, gondolkozz el, nézz magadba és mérlegelj! MINDENT vegyél számításba, vagy legalábbis minél több lehetőséget, hogy legyen B, C és akár D terved is, ha valami mégsem sülne el jól. (#13 voltam)

2020. máj. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
kėrdező a nyelvtanulås jó ės kell ,de tåncbol hamar 5 -10 ėv mulva ki öregszel ,igy ha folytani akarod legyėl edző,oktato ami kapcsolodik tånchoz.legyen egy fő szakmåd amit esetlegesen baleset vagy mondjuk 30+ ėvesen tudsz majd csinålni,ismerek tåncos aki most 30+ ėvesen gyerekek edzője,ės tanår .
2020. máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Javaslom a 11. választ.

Anyukád ismer, és jóval több tapasztalata van, mint neked. Nekem van rokonom, aki elkezdte a táncművészetit, de időben, mielőtt lelkileg belerokkant volna, lelépett. Most amúgy megint csúnya balhé van ott.

Fordító meg nem leszel pusztán attól, hogy megy egy idegen nyelv.

2020. máj. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!