Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltozott a kapcsolatom az...

Megváltozott a kapcsolatom az anyukámmal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretem a szüleimet, de valami megváltozott egy ideje. Nem most kezdődött az egész, arra gondoltam, hogy mivel kamaszodom, ez lehet a probléma forrása (17 éves lány vagyok). De semmi olyat nem csinálok, nem kószálok el, nem kérek pénzt, soha nem jártam buliban vagy suli után máshol, nem voltam bandázni sosem meg ilyenek, szóval okom nem lehet, hogy tiszteletlen legyek vagy követelőzzek és szerintem nem is vagyok az.

Viszont anyukámnak maradandó betegsége van mióta megszülettem. Amivel nincs is baj mert próbálok neki segíteni de sokszor ez is nehezemre esik, pedig látom, hogy nem tud mindent egyedül csinálni. Volt nemrég egy olyan tette, amit azóta sem tudtam feldolgozni és nem is szeretném részletezni mi volt az (durva veszekedésből kifolyólag történt meg majdnem a dolog) és nem vették figyelembe a szüleim, hogy én is ott voltam előttük. Szóval végignéztem tehetetlenül. Elmeséltem az osztályfőnökömnek és az iskola védőnőnek (mert nincs pszichológusunk). Adtak pár tanácsot de nem segített. Szóval úgy azóta nem szeretem, mikor anya hozzám ér vagy próbál velem beszélgetni. Pedig én is nagyon szeretném de megölelni is nehezemre esik. Beszélgetni sem mindenről tudok vele, sőt, nagyon kevés dolog van amit elmondok neki. Apával sem olyan a kapcsolatom valamiért, talán mert sosem mesélt magáról, nem tudok róla semmit, csak azt, hogy hogy hívják a mamám meg hol lakott, de a gyerekkoráról soha nem mesélt. Próbáltam megkérni rá egyszer de nem válaszolt.

Pszichológusra vagy terapeutára nincs pénzünk, esetleg valamit tudnátok mondani, mit lehet ilyenkor tenni?

Köszi.


2020. máj. 23. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
sztkban van ingyen pszichologus
2020. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Elérted azt az életkort, amikor más felnőttként, kívülről is rálátsz a szüleiddel való kapcsolatodra, és meglátod a rosszat is ebben. Apád hidegen viszonyul hozzád, elutasító a leírásod szerint, megtagadja a komoly kommunikációt. Anyád pedig nem tudom, mit csinált veled, ami miatt eliszonyodtál tőle, szexuális visszaéléssel próbálkozott? Itt az ideje, hogy érzelmileg leválj róluk, és ha emocionálisan távolabbról tudod nézni a kapcsolatotokat, akkor az iránta érzett viszolygás is csökken majd. Ne maradj velük a nagykorúságod után, nézz szét az érettségi után megszerezhető szakmák között, mi az, amiből annyit lehet keresni, hogy szobát bérelhess magadnak, és a megélhetésre is maradjon. Ne őrájuk áldozd az életedet, hanem csinálj saját életet magadnak. Ha nekik szenteled magadat, az olyan, mintha lassú öngyilkosságot követnél el. A létező legnagyobb hiba.
2020. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg itt is kaphatsz tanácsot:

[link]

2020. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs egy jó barátnőd? Ők a szüleid. A barátokat megválogathatja az ember, de a családtagokat nem. Azért vannak a problémák, hogy megoldjuk őket. Ahogy olvasom most apukádon keresztül talán. De hidd el mint minden ez is meg fog oldódni csak idővel. Az osztályfőnöknek anno én is elmeséltem és nem jártam jól. Egy őszinte barátságnak többet köszönhettem anno.
2020. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!