Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják azt a szüleim,...

Miért gondolják azt a szüleim, hogy csak pasival utazgathatok, egyedül/barátnőkkel nem? Üljek a négy fal között, amíg nem lesz párom?

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 09:48
 1/7 anonim válasza:
69%
Dehogy is!! Élvezd az életed,utazgass,legyél izgalmas,életvidám:)) pasid előbb lesz így,de persze nem csak amiatt:)
2020. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Biztos úgy gondolják, hogy egy férfi meg fog védeni. Persze barátnőkkel is számíthattok egymásra, de ők így gondolják. Várd meg, míg 18 leszel, önnálló, akkor már más lesz a helyzet.
2020. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát, ezt nem tudom, mert ez nagy butaság.

Ha felnőtt vagy, csinálj, amit akarsz. Nem kell mindenben rájuk hallgatni.

2020. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez megy és mindig is ez ment. Egyedül ne menj soha sehova, de leginkább barátnőkkel sem, mert minek, felesleges, hülyeség, veszélyes, átvernek, leütnek, parasztvakítás stb., stb. Ha el is megyek valahová egyedül/barátokkal, akkor is tök élvezhetetlen lesz az egész, mert már napokkal előtte azt hallgatom, hogy milyen hülye vagyok ezért és ezért, közben is üzengetnek meg küldjek képet, írjam meg milyen volt, utána is ki akarnak kérdezni. Szóval kibírhatatlanok ebből a szempontból. Majd, ha lesz párod, akkor. Sőt, igazából mindenre ez válasz, hogy "majd a pároddal". Mintha egyedül nem lehetne csinálni semmit... Oké, van amihez az embernek tényleg nincsen kedve egyedül vagy kifejezetten páros/több emberes program stb., de azért egyedül sem csak a négy fal között lehet ücsörögni. 21 éves vagyok, szóval szerintem ez nem is korfüggő, a 10+ évvel idősebb testvéreimmel is mindig ugyanezt csinálták, amikor éppen egyedül voltak.
2020. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
81%

Javaslat: Igyekezz ezt a viselkedésüket figyelmen kívül hagyni, és csak az utazás örömére koncentrálni!

Válsz: Valószínűleg irigyek a sikeredre, boldogságodrta, fiatalságodra. Mert az gondolják, hogy 1. ha csajokkal vagy, akkor az azt mutatja, hogy nem akarsz/nem sikerül pasit kifognod, vagy 2. nem illendő nőnek egyedül mutatkozni, és ehhez hasonló faßágok. "mert már napokkal előtte azt hallgatom, hogy milyen hülye vagyok ezért és ezért, közben is üzengetnek meg küldjek képet, írjam meg milyen volt, utána is ki akarnak kérdezni." Nos itt ellentmondás van a fejükben. Én ezzel szembesíteném őket, hogy 1. Miért sápítoznak, már napokkal előtte? Belerondítva az örömödbe! 2. Ha ezt teszik, akkor miért akarnak képeket/beszámolót (beszámoltatást!)? Ezt kell tisztázni. Szerintem irigyek, csak fel sem fogják.

Ha(!) ez nem hat, akkor jön a verbális nyomatékosítás:

Szülők: De hát csak megkérdezhetjük, hogy milyen volt, nem?

Gyerek? [Az általad választott stílusban!]: B+, nem! Ha előtte csesztettek, akkor mi a ƒaszt érdekel közben/utána, hogy érzem magamat? Amikor ezt csináljátok, nem fogom elmondani, hogy a következő alkalommal jobban figyeljetek. ... tetszik nem tetszik, ez büntetés, de a kisgyerektől is meg szokás vonni az iPad-et, de attól még vacsorát, esti mesét és jóéjtpuszit kap.

2020. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Biztosan nem azért, mert irigyek. Inkább azért, mert féltenek és azért, mert ők másképp gondolkodnak. Ettől függetlenül te menj csak, ha szívesen mennél.
2020. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
97%
Mitől féltik? A boldogságtól? ... Ja, hogy megerőszakolják, és eladják valami arab tevehajcsárnak. Hát, esélyes. ... Ja, nem. Vagy irigyek vagy begyöpösödöttek (az általad említett indokolatlan félelem ennek alesete)).
2020. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!