Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek merjek így elköltö...

Szerintetek merjek így elköltözni itthonról?

Figyelt kérdés

Hárman élünk bátyámmal és anyukánkkal. Édesapánk elhagyott minket, amikor még kicsik voltunk. Bátyám eléggé agresszív típus. Elég nehéz együtt élni vele. Nem dolgozik nem tanul. Anyukánk eltartja, mos főz takarít utána, ő nem szeretne elköltözni hazulról. Testvérem sokszor kiborul, egyenlőre még nem bántott senkit, de sokszor nem sokon múlt. Első ránézésre nyugodt, de nagyon könnyen elszakad nála a cérna, és tör-zúz, kiabál, nem sokon múlik, hogy minket is bántson. Én néhány héten belül költözök el, eddig úgy gondoltam, hogy nem lesz ezzel probléma, végre nyugodt helyen lakhatok. Édesanyám néha viccelődik azzal, hogy majd ha költözök, akkor ő is jön velem, vagy miért én költözök el és nem a testvérem, de eddig nem éreztem, hogy bármi probléma lenne azzal, hogy elmegyek. De Szilágyi István halála óta újra és újra belém nyilal a gondolat, hogy mégsem annyira helyes, amit csinálok. Reménykedek, hogy nálunk nem fajulhat ennyire el a dolog, de minél többet gondolkozom rajta, annál kevésbé tűnik elképzelhetetlennek. Úgy érzem, hogy magára hagyom édesanyámat, de nagyon nehéz tovább maradni ebben a házban. Kosz van rendetlenség, mindent elborítanak a régi kacatok, egyedül az én szobámban lehet "levegőt venni", de ide is behordják a dolgokat ami a ház többi pontján már nem fér. Nincs egy hely ahova le lehetne ülni, nem is álmodok arról hogy valaha vendégem jöjjön ide. Nagyon sokat dolgoztam azért, hogy végre kulturált körülmények között tudjak majd élni, de folyamatosan bűntudatom van emiatt. Mi lesz anyukámmal, ha testvérem még messzebb megy? Mi lesz a házzal, ha már teljesen egyedül édesanyám fogja fenntartani a háztartást? Nem tudnám megbocsátani magamnak, hogyha valami baj történne miután elköltözöm.

Nálatok volt hasonló eset a családban/ismerősök között? Ti maradnátok a helyemben?



2020. máj. 25. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen merjél. Anyukád nem nevelte jól a testvéredet ez nem a te dolgod.
2020. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
96%

Szia,


a testvéred szimplán csak ilyen habitusú, vagy valami nem oké vele?

Nézd, ez a Te életed. Értem, hogy félted édesanyádat, de emiatt nem kell feláldoznod magad, a saját életedet, kényelmedet, és amit elterveztél.

Azon, hogy ha majd anyud egyedül marad a házban, ráértek akkor gondolkodni, amikor ez lesz a helyzet.

Viszont a testvéredet helyre kell rakni. Hány éves?

2020. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Édesapa hol van? Nagyszülők élnek még? Tesó mennyi idős? Hogy-hogy nem dolgozik, és anyud tartja el..?
2020. máj. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Persze, menj.
2020. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Igen merjél. A testvéred nevelését édesanyád elb@ßszta, és ennek kijavítása nem a te felelősséged. Ha(!) majd elég erős leszel és lesz lehetőséged és kérik, akkor segíts a bátyádnak vagy anyukátoknak! Addig ne! Építsd az életedet, örülj stb.!

Egy embert láttam , aki valamiféle kötelességtudatból otthon maradt, és elvesztegetett rengeteg évet emiatt, haszna nem volt.

2020. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Menj el otthonról, ne nézz hátra. Előre. Ameddig ott nem vagy és soha vissza. Tartsd ki mindörökké!
2020. máj. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Amikor olvastam az első pár sort, óhatatlanul is az általad említett tragédia jutott eszembe, azán lejjebb olvastam hogy Te is említed. El kell költöznöd magad miatt, mert ez a Te életed, jogod van úgy élni ahogy kell,akarod. Jogos a félelmed is, mert szinte biztos vagyok benne hogy ezek a dolgok felerősödnek, ahogy kilépsz az ajtón. Édesanyád, viccesnek szánt megjegyzése, áhított vágyat takar, tudja ő is szíve mélyén, hogy kutya egy világ következik. Talán ha magaddal vihetnéd, Talán... Aki pedig az édesanya nevelési kudarcaként fogja fel a leírtakat, őt hibáztatja, kapjon már a fejéhez, és vegye észre hogy a kérdező mennyire más jellem, őt talán a szomszéd Marika nevelte?? Akinek több testvére van, az tudja, hogy nem minden gyerek jár egyenes úton, még ha a szülei úgy is akarták. Akinek van édesanyja, az egy picit gondolja át ezt a helyzetet sajátjaként. Gondoljon bele, ha lenne egy ilyen ember a családban, mint ez a láthatólag beteg testvér, az vajon az anyuka hibája lenne? Nem ismerem a kérdező édesanyját,nem tudhatom mennyire hibás. De látom hogy ez a valaki aki kiírta a kérdést, letett annyit az asztalra, hogy független ember váljon belőle, a maga ura lehessen. Ezeket az alapokat ki rakta le? Ki tette mindezt lehetővé? Érthetetlen számomra azok válasza, akik az édesanya ellen vannak. Csak egy pillanatra gondoljatok bele az anya helyzetébe úgy hogy a Ti anyukátokat látjátok benne.
2020. máj. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonymousreview60 ***** válasza:
70%

#7: Nem tudjuk, beteg-e a testvér (lehet, hogy skizó, a kérdező még nem írta) vagy csak elb@ßott. Igen, ugyanazon nevelés okozhat csodát az egyiknél, agyƒ@ßt a másiknál: nem kötelező ám a két gyereket ugyanúgy nevelni. Azt, hogy milyen felnőtt lesz a gyerekből, nagyon nagy mértékben meghatározza a neveltetése. Hagy ne kelljen már az elb@ßott gyereknek bűntudatot érezni, mert a másiknál bevált nevelés nem való neki!

Kérdező, költözz el! Tanulj, élj, boldogulj!

2020. máj. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Igen,merj.

De ha tényleg annyira félted az anyádat,akkor kezeltesd a tesódat valahogy.

2020. máj. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Te költözz el mert nem élheted le úgy az életed, hogy mindig mást tartasz szem előtt, anyád pedig álljon a sarkára és adjon ultimátumot a tesódnak, hogy vagy el megy dolgozni vagy mehet a házból.
2020. máj. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!