Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy kaphassak egy új telefont?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mielőtt valaki nekem jönne, és rögtön megkapnám az elkényeztetett jelzőt, elhihetitek: nem ez a helyzet.


Jelenleg egy olcsókategóriás, 5.1-es android rendszerrel rendelkező 8 GB-os telefonom van, amit nagyom kevésnek találok, mivel tanulni sem tudok rajta, illetve max. 100 kép fér rá. Egy éjszaka alatt akár kikapcsolt, akár bekapcsolt állapotban van 100%-ról 1%-ra merül.


Nem egy drága telefonra vágyom, hanem egy 40000 forint környékén lévőre.


A szüleim nagyon szeretnek, de zsebpénzt sose kaptam, vagy kértem, mert ha olyan volt a helyzet megkaptam azt, amit akartam. Telefont már fél éve szeretnék kb. (Ez 3 éves.) Apám szerint még nem nagyon kellene nekem új.


Tanulni is rengeteget szoktam, mint ahogy említettem fentebb egy megfelelő telefonkészülék mellett.


Tudnátok tanácsot adni, hogy mivel győzzem meg őket? Bármit szívesen várok a kommentek között egy dolog kivételével, ami a szüleim szidása. :)



2020. máj. 26. 07:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Szuletesnap? Valami szivesseg felajanlasa cserebe? Nyari munka egy honapig? :D
2020. máj. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
26%

Hány éves vagy? Ha elég, akkor elmehetnénk diákmunkára.

Másik, kicsit lutri opció, hogy törd el a telefonodat, hátha kapsz másikat.

Hogyhogy nem gépen tanulsz? Ha van a családban, akkor tudod azt használni, mondván hogy a telóm egy szar és nem tudsz rajta tanulni. Ha kell a gép valakinek a családban, akkor hamar vesznek neked másik telót ... Good Luck!

2020. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Most ha elmondod ezeket, hogy nem tudsz rajta tanulni, lemerul, stb, akkor mivel indokolja, hogy meg nem kell uj? Egy 40 ezres telefon az nagyon olcso, szoval tenyleg nem vagy kovetelozo vagy ilyesmi. En elmondanam neki ezt igy, ahogy leirtad ide es ha meg ennek ellenere sem mennek bele, akkor megkernem szulinapra, vagy felajanlanek valami hazimunka elvegzeset mondjuk.
2020. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors válaszokat.

#1 Születésnapom, névnapom most voltak, már előtte is emlegettem elég gyakran hogy szükségem lenne egy telefonra

#2 A nyaramat táboroztatással fogom tölteni, amiért kapok egy kis pénzt, de nem elegendőt.

Azért eltörni nem szeretném szegényt, nem azt érdemli, meg valószínűleg apukám kissé kiakadna :D

Gépen tanulok amit csak tudok, viszont gyakran alkalmazásokat kell használnom, aminek nincs is hely a telefonomon, pedig csak 3 app van letöltve.

2020. máj. 26. 08:06
 5/25 anonim ***** válasza:
27%

Érvelj,hogy neked tanulásra kéne az új telefon.

De tényleg hány éves vagy?

15 éves kortól már lehet diákmunkázni.

2020. máj. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Lassú, de Banggood Aliexpress időnként durván leakcióz telefonokat. Érdemes lehet keresni egy ilyen lehetőséget. EU raktárból vámmentesen bejön. Kis szerencsével huszonegypár ezer forintér középkategóriás telefont vehetsz. (Én pár hónapig vadásztam, mire olyan teledon volt akcióban, amit szerettem volna, de nekem munkához kellett szigorú feltételekkel)
2020. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#3 Születésnapom, névnapom

nem rég volt, egy évet azért nem akarok várni.

#5 ahogy fentebb említettem nem fér bele a diákmeló.

#6 Azért onnan inkább nem rendelnék 😅

2020. máj. 26. 08:29
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy én vagyok maradi, de telefonon hogy lehet tanulni? Olyan kicsi a képernyő, nem is lehet rendesen látni.
2020. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem fekudj hanyatt a konyhakovon huzd fol a terdeidet es rugd el magad...es kozben ordits, hogy uj telot akarsz. 3 eves koruaknak ez mindig bejon. Meg jobb, ha ezt kozos vasarlaskor vagy egybol egy mobil szakuzletben adod elo.


Egyebkent a mostanit add el neten. (Keress ra amostani telod hasznaltan mennyiert eladhato, utana szamold ki ha neked sikerul legalabb annyiert eladni plusz a meglevokis penzed eleg e az ujra). Ha igen add el. Ha nem akkor varnod kell a csodara. Hamarosan vege a tanevnek szulokent en se gennem be hogy a zanulashoz kell az uj.


Ja es ha az eladas mukodne azt azert elotte szepen beszeld meg a szuleiddel. Es nehogy utanvettel kuldj telot!!! (Elore utaljanak...marcsak ezert is kellene a szuleiddel dumalni).

2020. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
30%
Azert akik szerint 40ezer az semmi pénz, nem biztos, hogy nekik most pont van pluszban annyi. Mondjuk van akinek ez fél havi fizetés.. Ne követelőzzön már az és döntse el, hogy mi számít sok pentlznek aki még nem dolgozott sosem.
2020. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!