Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, már rohadtul...

Mit tegyek, már rohadtul elegem van?

Figyelt kérdés
Szüleim sokszor veszekednek. És sokszor az van, hogy a másik előtt megkérdezik tőle, hogy most ki volt a hülye, meg hogy ki kezdte az egészet. Nekem már alapból rohadtul elegem van abból, hogy veszekednek, de még ennek is kitesznek engem. Tudom, hogy bármelyiküknek is adok igazat, akkor a másik megsértődik és azt mondja, hogy mindig apa/anya pártját fogom és sohasem állok mellé. Mit tegyek a ilyeneket kérdeznek, mert nem szeretnék még nagyobb háborút.

2020. máj. 26. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Mond annak aki kérdezi ,lehet 1x megsértődik de aztán nemfogják többet kérdezni.
2020. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat mondanám: Hogy elegem van belőle hogy egymás ellen használnak. Hogy ha egy kicsit is szeretnek, akkor álljanak le vele hogy egymás ellen akarnak használni. Nyilván veszekedés lesz belőle, de remélhetőleg eljut az agyukig hogy nem vagy a játékszerük
2020. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyen embereket, minek kötik össze az életük, PLÁNE egy gyerekkel...
2020. máj. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Legközelebb ha valamelyikük Téged kérdez arról, hogy kinek adsz igazat, akkor kérd meg őket (mindkettőjüket), hogy Te ebben a játékukban nem akarsz igazságosztó bíró lenni, és (ezt is mondd még meg nekik) ha legközelebb valamelyikük erre felkér, mondd azt, hogy függetlenül attól, hogy valóban kinek adnál igazat, csak azért is a másiknak fogsz igazat adni.

Leszoknak rólad.

2020. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 1Léna ***** válasza:
100%

Te mindkettőjüket szereted, függetlenül attól, hogy veszekednek, vagy nem. Viszont pont ezért, számodra rémísztő, borzasztó azt látnod, hogy marják egymást.

Ez az Ő kettőjük problémája egymással ami csak egymással tudnak rendezni.

Semmiképpen ne old meg a problémájukat. Vannak erre szakemberek, családterapeuták/ moderátorok, akik segítenek az érzelmi reakcióik okát feltárni számukra. Tulajdon képpen egy tolmács szerepet játszanak, mely a beszédüket lefordítja arra, hogy kiben milyen érzelmek, fájdalmak vannak. Amikor megértik a másik fájdamait, akkor a bennúk levő szeretet megváltoztathatja a viselkedésüket. Toleránssá válhatnak a másik érzékenységére.

2020. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tipikus diszfunkcionális család. Nálam dettó ugyan ez volt és a válásuk után 6 évvel is rendszerint azt hallgatom, hogy bezzeg anyád vagy apádat szereted. Bla bla. Évek óta nekem is elegem van ebből mert mérgeznek ezzel a sok szarral mert nem válallják a felelőssèget ès nem tudnak tükörbe nézni, hogy esetleg netalántán magukban van a kulcs. Nem. 6 évvel azután is engem cseszegetnek ezzel. A legjobb az, ha minél előbb talpraállsz és kiszakadsz az ilyen családi közegből mert sérüléseket okoznak amivel majd később kell megküzdened. Sajnos nagyon sok van ilyen ahol egy családban nem egység van hanem külön külön mindenki egójára épül a dolog. Ez rohadtul toxikus. Tudatosnak kell lenni és szembemenni ezekkel a szar generációs mintákkal.
2020. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!