Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért kezelnek...

A szüleim miért kezelnek egyszer úgy mintha már egy teljesen felnőtt férfi lennék, máskor meg mintha még egy nagyon kicsi gyerek lennék?

Figyelt kérdés
Amúgy kamasz vagyok. De ha ki vagyok borúlva valami miatt (pl. mert egyedül vagyok, vagy mert úgy érzem hogy nem ismernek el) akkor állandóan azzal a dumával jönnek hogy: "Fiam! Térj már észhez és nézz magadra! Pár év híján felnőtt vagy és úgy viselkedsz, mint egy óvodás. Én a helyedben ezzel a viselkedéssel szakítanék és cikinek érezném.". Ha meg valamiről van személyes véleményem, amivel ők nem értenek egyet, arról meg próbálnak letéríteni, vagy egyáltalán nem vesznek komolyan és azzal próbálják magyarázni hogy: "Kicsi még, meg fog változni. Nem tud még teljes mértékben és átfogóan gondolkodni..." meg ilyenekkel. Miért van ez? Akkor most mi is vagyok a szemükben?

2020. máj. 27. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Azert, mert nem kovetkezetesek. Ami nem jo, mert mint latjuk most eppen a te peldadon, teljesen osszezavarjak vele a gyereket.
2020. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Kamasz vagy a szemükben... :D
2020. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Mert minden nézőpont kérdése. Egy kamasz fiú általában nem túl érett még, a személyisége inkább csak bontakozik, de a hormonok végett a leginkább az érdekli hogy tudna szexelni és/vagy lenyűgözni a haverokat, hogy tartozhasson valahova. Ritka, hogy egy tizenéves átfogó képet alkot az őt körülvevő világról, ami egyébként nem is baj, idővel majd beérik oda is. A szülőknek meg nehéz követni a változásait, hisz nem olyan szembetűnő számukra, mint egy kívülállónak. Így jönnek az egymásnak ellent mondó vélemények, hogy egyszer még gyerek, máskor már felnőtt.



De ez nemsokára elmúlik, onnantól már csak felnőtt leszel, és ha nem tetszik nekik amit csinálsz vagy ahogyan csinálod, akkor nem a semmirekellő gyerek leszel hanem a semmirekellő felnőtt. Ugyanis ha a szülőknek valami nem tetszik, ugyanúgy beléd kötnek majd, csak azért mert már elmúltál 18.

2020. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
A leírásod alapján: Azért kezelnek így, mert így viselkedsz. Kiborulsz mert egyedül vagy? Ugyan már.. Nem ismernek el? Biztosan kiérdemelted az elismerést?
2020. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert valószínűleg így kényelmes, mikor melyik kézenfekvőbb...

Egyébként kamaszként nagyon sokszor én sem tudtam eldönteni, hogy most akkor gyerek vagyok vagy felnőtt. Egyszerre mindkettő és úgy igazán egyik se. Ezért olyan nehéz időszak ez.

2020. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, képzeld kiérdemeltem, rengeteg oklevelem van, csak az a baj hogy nem veszi senki tudomásul... Mindegy, magánügy! Köszönöm a hasznos válaszokat! Sok dologról van véleményem, ami sokszor ütközik az ő véleményükkel, legyen az akármiről. Akkor mindig ezt veszik elő, hogy nem vagyok még komoly, gyerek vagyok még stb... Ha meg kicsit egyedül szeretnék lenni, rosszul érzem magam vagy kicsit kiborulok akkor meg elkezdik hogy majdnem felnőtt vagy, pár év és már jogilag is az leszek stb.
2020. máj. 27. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg helyzetfüggő.

Vannak dolgok, amik egy 14-16 éves fiútól már gyerekesek és vannak dolgok, amikhez még nem rendelkezik elég élettapasztalattal.

Ezekben az estekben jönnek az ellentétes reakciók.

A kamaszkor nem egy könnyű korszak, sem a gyereknek, sem a szülőnek.

2020. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ez rossz érzés nekem, hogy nem vesznek elég komolyan és abban a helyzetben egy nevezőn vagyok a kisgyerekkel, ha meg rosszul érzem magam és kimutatom, akkor meg a "követelménynek" nem felelek meg. Sokszor meg nagyon össze tudnak zavarnak vele.
2020. máj. 27. 19:05
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Furcsa ez így, de a felnőttek elfelejtik, hogy milyen is volt tininek lenni 🤔

Nem fogod tőlük megkapni a szükséges támogatást. Neked kell megtanulnod motiválni magadat. Sajnálom.

2020. máj. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!