Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kedvelem a nővéremet,...

Nem kedvelem a nővéremet, ettől tényleg rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Én egy 20 éves srác vagyok, a nővérem pedig 28 éves, és sose jöttünk igazán ki egymással. Ő és én teljesen "más világban élünk". Én egy sokkal zárkózottabb személy vagyok, jelenleg egyetemen tanulok, míg ő inkább egy extrovertált, bulizós szemléletű nő, és egy ideig állandóan beszólogatott nekem. (túl vékony vagyok, okoska, mikor lesz már barátnőd, mikor mész már el dolgozni, bezzeg amikor én annyi idős voltam mint te dolgoztam suli mellett, stb.) Ezen felül valahogy nem tudok megbarátkozni (és Anyuék sem) azzal a gondolattal, hogy neki nem a férfiak, hanem a nők tetszenek. Jelenleg van egy párja, de szerintünk totál nem hozzá való, mivel a nő csak pár évvel fiatalabb anyámnál, erősen elhízott, és teljesen igénytelen. (Elmesélte, hogy Ő nem fürdik / zuhanyzik le minden nap, csak két - három naponta, neveletlenül viselkedik, stb.)


Sőt, Anyuék fejéhez többször hozzávágta azt, hogy Ő csak azért nem tanult tovább felsőoktatásban, mert Anyuék nem engedték neki, (?) ami nem igaz, hiszen Anyuék nekem is megmondták, hogy csak akkor engedik meg azt, hogy egyetemen tanuljak, ha meglesz a szükséges ponthatárom az államilag támogatott képzésre, mert az önköltséges képzés egyszerűen túl drága lenne a családi kasszának. Úgy gondolom, hogy valamilyen szinten irigykedik rám azért, mert én tovább tanultam, pedig Ő lényegesen többet keres, mint ahogy majd én fogok. (Én pedagógusnak készülök, Ő pedig ápolónő)


A szüleim a héten fognak venni egy autót, és eddig úgy volt, hogy Ő nem jön velünk az autóért, illetve a délutáni bevásárlásra sem, mert a barátnőjével lesz hétvégén, viszont most összevesztek, és bejelentette, hogy Ő akkor jönne, viszont én nem tudnám normálisan elviselni a jelenlétét.. Anyának ezt elmondtam, aki azt mondta, hogy menjek el velük én is, mert Apa megsértődne, ha emiatt nem mennék.



2020. máj. 27. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írtad volna le a korotokat, meg az egyetemre menést, azt hinném, hogy 14 évesek vagytok.


Van olyan, hogy az ember nem jön ki a testvérével. Sokan azt hiszik, automatikus a kötődés, pedig nagyon nem, ki kell alakítani. Nálatok nem sikerült. Azt teheted, hogy empatikusan állsz hozzá, kommunikálsz vele felnőtt módon. (Besértődni, hogy nem akarsz vele egy kocsiban utazni, az nem a felnőtt mód.) Elmondod neki, hogy mit érzel. Nem azt, hogy utálod. Hanem hogy téged elszomorít, amikor azt mondja, hogy... Mert akkor úgy érzed, hogy... Stb.

2020. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem vagy ettől rossz ember. A testvér is egy ember, aki lehet utálatos, nemkívánatos, csak éppen vele genetikai kapcsolat is van. Azért meg kell próbálni a testvért egy kicsit jobban elfogadni, mint az átlagembereket.

"nem tudok megbarátkozni (és Anyuék sem)" Húzzál bele pedig a szüleiddel, mert ezt nem ő döntötte el, hanem neki ezt dobta a gép, mint neked azt, hogy vékony vagy. Ugyanakkor helyes, ha te nem cseszteted a nővéredet a nem-heteroszexualitása miatt, és az helytelen, ha ő csesztet a vékonyságod miatt. Nagyon esélyes, hogy a saját maga elfogadása nehézségének feszültsége jött ki veled szemben. Rajtad verte le. Illetve irígy a felvételi pontjaidra.

Szerintem apád miatt érdemes menned a vásárlásra.

2020. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(Én sem fürdök amúgy minden nap, csak kényes helyeket tisztítom meg alaposan. De sose vagyok büdös és mindenem ápolt.)


Az nem tudom, miért baj, hogy a tesód leszbikus, ehhez nincs sok közöd. Az, hogy cse.sztetett téhed, és emiatt nem kedveled, teljesen érthető.

2020. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!