Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyám van? Mit...

Normális anyám van? Mit tudnék vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Anyám eléggé 20. Századi neveltetesben vagy inkább 19.ba.

Elegge vaskalapos, merev egesznap itthon ül pedig csak 40 éves nem jár sehova. Mint egy 60 éves vénasszonyok ruhákat hord. Sztem ez nem normális, nincs testvérem egyke vagyok.Pasija sincs azt mindig nekem panaszkodik hoyg nem kell egy csávónak se, nem csodalom. Ilyen hozzá állással. Gimis vagyok kaptam egy 2est és rögtön nem talalkozhatok a barátaimmal akiket már 2 honapja nem láttam a korona miatt.2 éve igergeti nekem hoyg majd most kivilagosithatom a hajam de még azt se,mindig van valami ám miatt nem. Pedig már nem vagyok kisbaba. Ha elkezdenek cigizni vagy valami ilyesmit akkor sztem ki is vagna otthonról. Ez mi kérem?

Oké hoyg neki nincs elete de az enyémet ne vegye el. Sztem nekem már csak akkor lesz ha betoltom a 18at.

16/l voltam



2020. máj. 29. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Amíg nem leszel 18 és nem tudsz hova menni, addig ez nagy valószínűséggel így marad.
2020. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha betöltöd a 18-at, akkor sem fog semmi változni, amíg otthon élsz. Addig meg ugye elköltözni sem tudsz, amíg nem rendelkezel saját jövedelemmel (Annyival, amiből fenn tudsz tartani egy albérletet ill. magadat. )

- én amúgy simán megcsináltam anno, h hazaállítottam szőkén.... így is úgy is cseszegetve voltam, akkor legalább legyen miért- mivel néhány zsülőnek már ez is ok

2020. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Anyukad korombeli. Hat szerintem valahogy segits neki.

Egyreszt a rossz jegyert milyen buntetes jarjon temaban ulj le vele beszelni. Elotte vegyel elo egy papirt es rajzolgass, irj ra vazlatot. Ird le ra milyen iranyban tanulnal tovabb, ha nem tudod akkor csak azt, hogy mi erdekel, melyik tantargy. De ird fol mik a kotelezo erettsegi targyak stb. Melyikbol hogy allsz es hogyan szeretnel allni. Aztan anyukadnak szepen mondd el mit gondolsz arrol, ha valaki 2-est kap muveszettoribol es mit ha kemiabol vagy magyarbol, ha mondjuk epiteszmernok szeretne lenni vagy ha orvos. Sorold fol mit ereznel tulzo es mit jogos buntetesnek es mikor.

Es hatha megerti, hogy most a tobb honapos bezartsag es suli megvonas utan nagyon tulzo, hogy egy kettes miatt nem talalkozhatsz baratokkal, holott akettes talan azert szuletett, mert a tanar se dhatta le szemelyesen az anyagot es neked igy nehezebb volt megtanulni es megerteni.

Ha egy felnott latja, hogy a gyereke tud ervelni, tervezni es konstruktivan hozzaallni valamihez es kepes beismerni igen kamasz letemre en se vagyok tokeletes, de kossunk valami megallapodast es azt en ks betartom felelossegteljesen, akkor azert a szulok nem lesznek bunkok. Szoval tessek anyaddal errol beszelgetni. Ha kell sokszor.


A segiteni neki meg: javasold neki, hogy mi lenne ha egyutt probalnatok ki uj hajszint es frizurat:-) csak most a nyarra, ugysincs suli. Osszel meg visszafestened, ha nagyon gaz. Hatha ebbe belemegy. Mondd menjetek egyutt venni ruhat (persze keszulj kudarcra), de kegyen az a cel, hogy veletlen neki javasolj olyan rucikat, amik szerinted nem 60 eveseknek valok:-). Hatha valamit felvenne "o anya de jol allna neked is az a polo, olyan jol kiadna az alakod csini lennel benne ...vagy hu versenyezzu k anyu, .indketten vigyunk be 5-5 ruhat es probaljuk fol kin hogy all..ne aggodj nem kell megvenni, csak szorakozzunk. Valassz olyat is amit sose hordanal, de nevethetnenk egy jot. (A kudarcra keszuljt ugy ertettem te tuti nem veszel ekkor ruhat, de hatha anyad feldobodik es beujit es majd fog is pasit.)

Biztasd fizessen be amint lehet tarsas utra. Ott ha szingli pasival ismerkednii nem is mindig lehet, de jok szoktak a prpgramok es a latnivovalok lenni.

2020. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elég szegenyek vagyunk. Anyu nem szeret vásárolni mer azt mondja kövér jó van benne valami. Tény hoyg nem vékony. Ezért vesz nagy oreges ruhákat.
2020. máj. 29. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig pont ez öregít rajta. Az a tapasztalatom hogy a nők akkor nem szeretnék vásárolni ha nincs miből. Ha meg nincs pénzetek akkor tényleg nincs mit tenni, egyszerűen nincs pénze arra se hogy eljárjon otthonról. Egyedül álló szülőnek lenni is nagyon nehéz. Ezt kivetíti rád. De személyesen nem ismerem, te ismered, lehet hogy jó ember, csak besavanyodott.

"Ha elkezdenek cigizni vagy valami ilyesmit akkor sztem ki is vagna otthonról. Ez mi kérem?" Fura lenne hogy annak ellenére cigire költenéd a pénzt hogy másra sincs. Tudom higy neked ez furcsa, pedig nem az. A pénz nem egy fáról pereg le hanem azért még kell dolgozni. Ha nincs munka akkor segély van, ami szinte semmi.

Mindkettőtöknek van problémája, szerintem ejtsetek meg több bensőségesebb beszélgetést, hátha anyukád jobban meg fog bízni benned. Mert most tőle függesz. Ha nem akkor pedig várnod kell amíg elvégzed a sulit és dolgozni kezdesz, tehát elköltözhetsz otthonról. 2 év sok idő, ezért próbálj törekedni a kompromisszumra.

2020. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Savlekotő ***** válasza:
18 évesen se lesz életed, rajtad áll hogy lesz e..
2020. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fogalmazásod, írásképed, helyesírásod borzalmas. Inkább tanulj, azzal foglalkozz.
2020. máj. 31. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!