Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki elmúlt 30+...

Van itt olyan aki elmúlt 30+ és otthon lakik a szüleivel? Miért?

Figyelt kérdés

Úgy értem én mindig úgy gondoltam,hogy legkésőbb 30 éves korod elött el kell költöznöd otthonról.


Már csak azért is,hogy elkezdhesd a saját életedet.



2020. máj. 29. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Jelen. Édesanyám özvegy, én meg soha nem akartam se társat, se gyereket egy korai brutális élmény után. Így nekem nem kell egyedül fenntartani egy házat, ő meg nincs egyedül, és van segítsége (beteges már). Mindketten jól járunk ezzel, segítjük egymást, jól megvagyunk.
2020. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Dettó.

Anyagi Okok miatt.

Hazat vásárolni drága lenne ,főbérlő zsebtömése helyett Ezt ujitottuk fel

2020. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

10 percre van ide a melóm.

5 háló, 2 fürdő.

Buda. Tiszta, biztonságos, kényelmes környék.

Ingyenes parkolás.

A pláza 200+ méterre.



Minek és hová kéne költöznöm?

2020. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
2. válás után, ideiglenesen vissza költöztem a szüleimhez. Ez 6 éve volt, közben édesapám meghalt. Mama hotel ugyan nem az álmaim otthona, de mivel párkapcsolatban most egyáltalán nem gondolkozok, és így sokkal könnyebben tudom szervezni az életem, mintha albérletben laknék, és a gyerektartást is bírom fizetni, nem egy rossz kényszermegoldás.
2020. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
20.12. 50 F
2020. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Bátyám. Megvan a maga élettere, nem piszkáljuk a másikat. Diplomás, nem rég váltott állást, most spórol.

Lássuk be, csak a gyk-s felhasználók élik a nagy álmot miszerint max 28 éves korra mindenkinek megvan az álom meló, álom lakás a tökéletes párral.

2020. máj. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!

A "saját" élet,azok kiváltsága 30 évesen,aki egyke volt,és a szülei vettek neki a házat.

Ahol 2-3 gyerek van,ott a szülők nem tudják az összes gyereket ilyen szinten támogatni,max azzal,hogy otthon lakhatnak ingyen.


A saját élet egy illúzió fiatalon.Keveseknek adatik meg.

Ezek általában olyan emberek,akiknek a szüleik vállalkozók.

Vagy,ahol ha összekerül 2 ember,mindkét család tolja őket pénzzel.

2020. máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyámmal élek, macskám van és beszari vagyok. Hát ezért.
2020. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Laylah ***** válasza:
38%

Párommal az ő szülei házában élünk. Vagyis többen, mert itt lakik még a mamája meg az öccse is.

Az örökség része a nagyszülői ház egy közeli faluban, azt felújítgatták, az előző családi kocsival együtt megkapja a párom öccse. Cserébe az anyai örökség feléről lemond (jelenlegi ház negyede), így a párom mindkét szülője halála után 75%-os tulajdonjoggal fog rendelkezni. Óriási a ház, Pest közelében, olyan 40 millát ér alaphangon, két-három generációs nagy családi ház, két garázzsal, két kerttel. (Kicsit visszás a dolog olyan szempontból, hogy párom semmi egyebet nem kapott a szüleitől, míg az öccse egy egész házat, felújításban segítettek neki, plusz autó, páromnak meg VALAMIKOR lesz egy háza, ami után fizethet még 10 millát az öccsének, az hülye lenne lemondani róla. Tehát az öccse a kész ház és kocsi mellé még 10 millát is bezsebel).

Albétletben nem gondolkodunk egyelőre, anyagilag nem érné meg. Az egyetlen szempont, ami alapján mégis megérné, az a nyugalom.

2020. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#7 válaszoló alapvetően én is úgy gondolom,hogy kell hozzá szerencse és rengeteg munka,hogy valaki egyedül álló lehessen 30 éves kora elött.

De nem hiszem hogy csak és kizárólag a szülökön múlna


Mi hárman vagyunk testverék.A bátyám évek óta együk él kint Németországban.

Az öcsém 19 volt mikor ki ment Angliába egyetemre( mellette dolgozott folyamatosan,hogy fenntartsa magát.


Ma is kinn él albérletben a barátnőjevel( rettentően büszke vagyok rá.


Én tavaly vettem meg 28 évesen életem első lakását Győrben,aminek a felújítását a múlt hónapban fejeztük be.


És igen rettentően szerencsés voltam vele mert 7,5 millió forintért vettem meg ezt a 39 m2 1,5 szobás lakást.

Győrben abban a városban ahol 10 millió forint alatt nem találsz semmit.


Egy volt kollégám adta el nekem aki úgy örökölte.Sehol nem hirdette.


Neki S.O.S- Ben szüksége volt a pénzre,a lakáson pedig minden ki kellett cserélni így hamar megállapodtunk.


Szülői segítség nekem is megvolt.


Mikor nem értem rá munka miatt,a nyugdíjas apukám beengedte a burkolót, villanyszerelőt,elmondta nekik hogy mit szeretnék

És ez hatalmas segítség volt nekem.

2020. máj. 30. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!