Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok, akik úgy...

Vannak itt olyanok, akik úgy érzik, hogy a szüleik egy egész életre megnyomorították?

Figyelt kérdés
Elmesélnéd a történeted?

2020. máj. 30. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Mindig tovább lehet lépni. Vagy fizikailag nyomorítottak meg?
2020. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Kevesek ahhoz. Próbálkoztak vele és még küzdök néhány dologgal, de erősebb vagyok én ennél és igyexem minden nap fejlődni és jobb ember lenni és nem mások nyomorát erősíteni.
2020. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Engem anyám rendszeresen vert gyerekként, fiatal felnőttként pedig módszeresen leépítette az önbecsülésemet. A 20-as éveimet depresszióban töltöttem, elköltözés után is 2-3 év volt elindulni a gyógyulás útján, évről-évre jobb lett. Van kiút, de baromi nehéz...
2020. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

igen. 20 év terápiába került.

és van az a hátránymennyiség, amit sose lehet behozni

2020. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Talán most már hamarosan sikerül egy normális életet kiépítenem, de 10 évvel le vagyok ebben maradva, azt már nem hozza vissza semmi, de igyekszek nem stresszelni emiatt, ezen már nem lehet változtatni, a mostani helyzetből kell kihozni, amit lehet. Meg ugye vannak dolgok, amik nem fognak elmúlni, de terápiával és önfejlesztéssel valamennyire javítható.
2020. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
3-as és 4-es: És azóta is tartjátok a kapcsolatot?
2020. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Én nem. Tavaly áprilisban találkoztunk személyesen, cirkuszolás volt. Azóta beszéltünk párszor telefonon, de miután még így is mentek a régi dolgok, elmondtam neki, hogy többet ne keressen és erre ő lecsapta a telefont. Nekem hiba volt reménykedni.
2020. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ezt teljesen megértem.
2020. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

4-es vagyok, nálam az volt az ív, hogy elsőként megpróbáltam feldolgozni a sérelmeket - terápia -, aztán próbáltam megérteni, hogy miért viselkedett/viselkedtek így, aztán igyekeztem megbocsátani. (ez utóbbival vannak még gondjaim)

voltak évek, amikor a telefont se vettem fel nekik és nem is látogattam őket. ha te még ugyanitt tartasz "csak" az utadon, az is nagyon rendben van. szerintem.


tavaly eltemettem mindkettőt. már nem tudnak bántani, de a "szülői hangok" asszem a sírig kattogni fognak a fülemben..

2020. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Többnyire ilyenek azok az emberek,akik nem valók szülőnek vagy nagyon rossz anyagi körülmények közé vállalnak gyereket.

1.Rossz partnerválasztás fiatalon

2.Fiatalon vállal gyereket

3.Alacsony iskolai végezettségű

4.Sokgyerekes családból származik

5.Nincs nagyszülői segítség

6.Önismeret hiánya


Ezekből következik idővel következnek


1.Gyereken vezeti le a feszültséget(verbális vagy fizikai bántalmatás)

2.Alkoholizmus

3.A gyerekét nem tudja szeretni,mert nem tudatosan vállalt gyereket,nem tudta mire vállalkozik.

4.Mártírkodás(miattad áldozta fel az életét)

5.Nem áll ki a gyereke mellett vagy mások gyerekeihez hasonlítja a saját gyerekét,aki bezzeg mindenben jobb.

6.Gyereke önbecsülését lehúzza vagy érzelmileg zsarolja.

7.A rossz párválasztás miatt a gyereket állandó döntőbírónak helyezi a vitákban.

8.A gyereke döntéseit nem fogadja el,mindig irányítani akarja,tanulásban,párválasztásban."Neked úgy sem sikerül semmi".Nem támogató,hanem lehúzó.


Gyerekben kialakulnak


1.Önértékelési zavar

2.Tehernek érzi magát

3.Önbizalom hiány,negatív gondolkodás


Nagyjából ez a pszichológiája szerintem.

2020. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!