Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki nem állhatom a nevelőapámat...

Ki nem állhatom a nevelőapámat!Mit tudok tenni ilyen esetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Édesanyám és a nevelőapám egy éve vannak együtt. Az elején szimpatikus volt a férfi, nem volt semmi bajunk egymással, nagyon jól kijöttünk egészen a múlt hónapig. A mostohatestvéremnek(ő 10 éves de viselkedésileg 5) április elején volt a születésnapja. Azt tudni kell, hogy ő nagyon nyitott, társaságkedvelő fiú és hiperaktív, ami néha(sőt…legtöbb esetben) nagyon idegesítő tud lenni egy olyan lány számára aki zárkózottabb, introvertált. Na de visszatérve a storyhoz, a vírus miatt nem tudtak áttjönni a barátai ezért rámszált. Egyfolytában nyaggatott(mint egyébként is), hogy játszak vele tűzoltósat. Többször mondtam neki kedvesen, hogy nincs kedvem és nem tudok játszani de mintha a falnak beszéltem volna. Neki ez rosszul esett ezért amikor az apja(a nevelőapám) vitte haza az anyukájához elmonda neki. Az óta a nevelőapám egy hatalmas bunkó lett velem. Egész nap hozzám se szól, kerül, semmi se jó neki amit csinálok, egyfolytában mindenbe a hibát keresi és még sorolhatnám. Aztán egyik nap leültetett beszélgetni(vagyis inkább ő beszélt mert én meg se merek mukkani súlyos önbizalomhiány miatt). Az egész beszélgetés arról szólt, hogy egy szánalmas senkiházi, neveletlen, csúnya, kis takony vagyok. Szerinte én vagyok a neveletlen mert 20 percig zuhanyzok, fekete ruhákban járok, önbizalomhiányom van és alacsony önértekelésem amikor az ő gyereke kézzel eszik, zsíros kézzel kérdezés nélkül túrkálja édesanyám haját, mindent kivesz a kezünkből, belemászik mindenki telefonjába, nem köszön, mindenért hisztizik és még sorolhatnám. Bármit állít rólam azt Édesanyám elhiszi ha pedig ellenkezni próbálok akkor tiszteletlen kis p*csa vagyok. A nevelőapám és anyukám sose értettek eggyet a nevelésben. Anyukám inkább engedékeny, míg a nevelőapám szigorú és igazságtalan szülő. Szerinte anyukám engem borzasztóan nevelt ezért ő akar engem megnevelni. Nem vagyok tisztában a jogokkal ennyire, de szerintem ehhez neki semmi joga mert apukám él, és szoktam is hozzá járni(hetente 2-3 napot.)

Ilyenkor mit kéne csinálnom? Egyszerűen képtelen vagyok elviselni. Minden este magamba elküldöm a halál hímvesszőjére. Irritál. Anyukámmal nem tudok beszélni mert ő most a “rózsaszín felhőbe” van és csak a nevelőapámnak van igaza.

t i z e n k e t t ő, lány


Ez egy plussz történet:

Anyukámnak tegnap volt a születésnapja, erre ő elküldött engem péntek, szombat, vasárnapra a mamámhoz azzal az mondattal, hogy “Legalább ezen az ünnepen ne kelljen elviselnem savanyú pofádat.)

Nagyon rosszul esett...

Köszönöm, hogy végig olvastátok és elnézést a helyesírási hibákért. :)



2020. máj. 30. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
12 eves vagy kedves kerdezo?
2020. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak azért írtam így, hogy ne töröljék. :-)
2020. máj. 30. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól tudom ennyi idősen már lehetne kérvényezni, hogy apukádnál helyezzenek el. Próbálj meg apukáddal beszélni, hogy ennyire nem visel el téged anyukád új pasija, ezért egy időre hozzá költöznél. Ha nem is engedi vagy anyukád nem engedi, akkor is fog tenni valamit az érdekedben, mert biztosan szeret. Én elhiszem, hogy anyukád most rózsaszín ködben van, de az teljességgel elfogadhatatlan, hogy egy vadidegen férfi ilyen undorítóan beszél veled. A te otthonodban, ahol biztonságban és szeretetben kéne lenned. Előbb utóbb csak megjön anyukád esze és kidobja a pasit, de addig próbálj meg apukádnál élni.
2020. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Csak azert kerdeztem, mert szerintem eleg ertelmes kiscsaj vagy. Anyukad biztosan nem akart megbantani, a lanya vagy es biztosra veszem, h nagyon szeret. Ne szomorkodj. Ulj le es beszelgess vele, tartsatok egy csajos napot, mondd el neki azt ami bant!
2020. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Es edesapaddal milyen a kapcsolatod?
2020. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

Hogy lehetseges , higy itt gyk-n mindenki introvertált , onbizalomhianyos, csendes, depresszios? Xdd

Ja es szted moderatorok nem tudnak olvasni? Siman kibxszhatnak innen

2020. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Apád, nagyszülők mit szólnak hozzá?
2020. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Kedves hatos, hogy lehet hogy itt gyik-en mindenki marha nagy szaju nev/arc nelkul?
2020. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

Nyolcas, chill, ez anonim oldal, nem kell az arcomat, nevemet felvallalnom.

Elfelejtettem leirni a vegere, hogy "lehet leértekelni"

2020. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Anyukádra kellene rákérdezni. Konkrétan. Azért, haragszik rám... mert nem berregtem Bigyókával? Szerintem a nevelőapádnak nincs több esze mint a fiának.
2020. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!