Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is elég furcsa,...

Szerintetek is elég furcsa, ha anyum pénzt ad egy “idegennek”?

Figyelt kérdés

Szóval az ő pénze, semmi közöm hozzá, de féltem anyumat. 1 hónapja jár egy pasival, aki kölcsön kért tőle 100K forintot, hogy majd két hét múlva visszaadja...

Nem lakunk együtt, már nem élek vele. Tegnap meglátogattam, akkor mondta el. Nem fejeztem ki nemtetszésemet, hisz semmi közöm hozzá, de nekem akkor is bűzlik az ügy. Ha vkinek sosben ennyi pénz kell, akkor az a valami nem várhat két hetet, hogy legyen pénze?


2020. jún. 2. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, olyan élethelyzet, hogy nem várhat 2 hetet, de erősen inkább arra hajaz a dolog, hogy ez egy szélhámos.

Egyébként milyen rongyalak férfi az, aki a frissen megismert nőtől kér pénzt? Ha éhen készülnék halni, akkor sem tennék ilyet!

A helyedben azért elbeszélgetnék anyukáddal, mert láthatóan nagyon naiv.

2020. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Én mindenképp szóvá tenném ezt édesanyádnál.

Egyszerűen van egy szinte teljesen idegen ember, akinek csak úgy kölcsön ad 100 ezer forintot.

Mégis miféle alja férfi az, aki egy szinte teljesen ismeretlen nőtől pénzt fogad el?! Fúj...

2020. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

1-es vagyok


... sőt, továbbmegyek!

Még az is lehet, hogy visszaadja ezt a 100-ast, hogy legközelebb kérhessen nagyobb összeget (ezt nevezik beetetésnek) és azt aztán nem fogja visszaadni.

Okítsd ki anyukádat, hogyha szerencséje van és megkapja, legközelebbi pénzre mondja azt, hogy sajnos nincs és még mielőtt baj lenne, szakítson a pasassal!

2020. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is fura. Még ha tényleg nagyon szüksége is volt rá és tényleg vissza akarja adni, akkor se egy 1 hónapja ismert nőtől kérjen kölcsön. Komolyan nincs senki más, akitől lehetne? Se családtag, se barát, se ismerős? Ismerkedésnél ilyet nem kéne. Én is félteném a helyedben anyukádat, mert ott van azért az a lehetőség is, hogy csak kihasználja. Nem akarok rögtön a legrosszabbra gondolni, de így 1 hónap után gyanús kicsit.
2020. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Savlekotő ***** válasza:
88%

Nagyon sok csaló van,házasság szédelgő,termék bemutatós,tévén át gyógyító,sorolhatnám,és pontosan az idősebb generációra vadásznak,meg eleve le vadásszák a célpontot, a naiv célpontot,mert aki át lát rajtuk ott nem csurran nekik semmi. Ők tudják hogy kihez kikhez kell menni,informálódnak megfigyelnek beetetnek majd akció indul,ez pusztán pszichológia és mire a gyanútlan ébred már az össze pénze esetleg egy rontás levevő csalónál vagy egy kedves fűt fát ígérő embernél van,és futhat utána.

70F

2020. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Pont azt akartam írni amit a #3-as!

Akár ilyen beetetés is lehet.

Mindenesetre ha anyukád visszakapja ezt a pénzt, soha többé ne adjon kölcsön!

2020. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Édesanyádat egy szélhámos kerítette a hálójába. Ez 100%. Ami pénze van, azt mind ki fogja szedni belőle. Kérd a rokonok segítségét, mert hajléktalanná is válhattok, ha anyád kölcsönt vesz fel a lakásotokra, és a pasinak adja.
2020. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Illetve anyád elveszítheti így könnyen a lakását, és neked kell befogadnod.
2020. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Annyit mondanék, hogy nekem is adjon egy 100-ast. Ha a fickó megadta, másnap én is megadom.
2020. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Én sem adnék pénzt egy repülő csészealjból kiszálló kicsi zöld emberkének.
2020. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!