Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megemlítettem itthon a költözé...

Megemlítettem itthon a költözést. Azóta ki akarnak tenni. Mi nem stimmel? 18/l

Figyelt kérdés

Nem vettek fel az egyetemre ahová jelentkeztem. De ez nem is baj, mert előre közölték itthon, hogy Pestet nem fizetik. Illetve később kiderült, nem is érdekelt annyira az az irány.

Lett egy szabad évem, hogy két emelt érettségire felkészüljek.

Magántanárhoz akarok járni, de nem itt. Szegedre szeretnék költözni. Még sosem dolgoztam...diák munkát vállalnék. Albérletbe mennék, még azelőtt, hogy elkezdenének beáramolni Szegedre a diákok. Ennyi van meg a fejemben...szerettem volna ezt megbeszélni anyával, hogy tanácsot adjon, segítsen átgondolni. De amióta megemlítettem nem szól hozzám, rámvágja az ajtót, nem reagál, ha beszélni akarok vele.

Azt mondogatta mindig, hogy majd megveszi a mellettünk lévő házat, hogy nyugodtan odaköltözhessek. Már akkor is mondtam, hogy ezt nem szeretném. Pár nappal ezelőtt meg hallottam, hogy egy egyéves munkát próbált nekem elintézni itthon...annak ellenére, hogy akkor már tudott az elképzelésemről.

Nem világgá akartam menni, nem örökre. Jövőre úgyis ott tanulnék. Szeged innen 35 perc kocsival.

Nem maradhatok itt. Utálom ezt a várost. Bezár, megfojt. Nem bulizni akarok elmenni, hanem saját életét építeni, leválni a anyáról végre, hogy ne ő intézzen helyettem mindent.18/l

Véleményekre vagyok kíváncsi. Tudni akarom, hogy anya támogatása nélkül kivitelezhető lenne-e a költözés.



2020. jún. 7. 17:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Kivitelezhető. Viszont tanulni és dolgozni egyszerre kemény, illetve vissza kellene venned a jelenlegi életszínvonaladból is, ezt a korulmenyeid ismerete nélkül is kimerem jelenteni. Neked kell mérlegelni mi éri meg.
2020. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
40%
Amíg otthon vagy a munka egy lehetőség, de ha idegenben az albérletet muszály lesz fizetned és enned is valamit.
2020. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
osszál-szorozzál. albérlet, rezsi, bérlet, magántanár, kaja. ha találsz olyan munkát, amiből ez futja, akkor menjél.
2020. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Édesanyád egyedül nevel?

Mert akkor lehet hogy a magánytól fél.

Egyébként kivitelezhető, de a támogatás (mégha csak érzelmi is) mindig jól jön.

2020. jún. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Diákmunkát nem végezhetsz, mivel nem vagy diák. Persze "rendes" munkát minden további nélkül, ha találsz.

Anyád kontrollálni akar, ezt nem szabad hagynod. De a helyzetedet reálisan kell látnod. Szülői támogatás nélkül nem lesz egyszerű talpra állnod, a vírus miatt pláne, hiszen rengetegen vesztették el az állásukat. Ha anyád tud szerezni neked munkát, nem ártana megfontolnod.

2020. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Készíts egy számvetést: milyen elháríthatatlan kiadásaid lennének (albérlet, rezsi, étkezés, ruha, lábbeli, higiénia, szórakozás, telefon, fodrász, manikűr/pedikűr stb., stb...) és mekkora lesz a nettó jövedelmed. Nagykorú vagy, elköltözhetsz, de neheztelni fognak rád.

Idővel bizonyára megbékülnek a helyzettel.

Ffi.

2020. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Savlekotő ***** válasza:
69%

Utálom ezt a várost. Bezár, megfojt

Anyád fojt meg ő zár be,a város ártatlan,te menekülnél anyád elől,keres munkát neked a fejed felett,maga mellé költöztetne amit ő vesz meg neked,te ő tőle futnál eszetlenül mert eltervezi a jövőd hogy ő ne legyen egyedül..

70F

2020. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Kis matekkal könnyen ki tudod számolni egy albérlet legyen mondjuk 30-40 (szoba, másokkal összeköltözve egy lakásban)

Rezsi kb 10-15

Magántanár óránként 1500 heti 2x 2 óra az egy hónapban 24

Telefonszámlámla mondjuk egy 5

Étel 30-40 ( főzve nem rendelve vár ez elég széles skálán mozoghat igényektol függve)

Ruházat, szórakozás, utazás, tisztálkodási eszközök erre meg rá jönnek ez igény szerint megint széles skálán mozog

2020. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
59%
Anyukád valószínűleg félt téged. Nem fogsz olyan munkát találni, amiből futja albérletre, rezsire, kajára, kikapcsolódásra, magántanárra, stb. Nem szeretné, hogy csalódj már idejekorán.
2020. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként tegyük fel, hogy találsz egy jó fizető állást, fenntartom magad...egyetem alatt mi lesz?

A sajt élet után nem akarsz majd kolis lenni ez szinte biztos, de tegyük fel, hogy mégis oda költözöl. Anyukad nem fogja gondolom újra fizetni a többi költséged, lesz neked annyi időd hogy egyetem melett us fenn tudd tartani magad?

2020. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!