Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy azért szeretnék autóval suliba járni mert nem érzem magam biztonságban a falunkban, és nem azért hogy sokba legyen a benzin?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy elég összetett problémával fordulok mindenkihez, aki megtalálta a kérdésem. 19 éves lány vagyok. Nem érzem magam olyan hűdejónőnek, de kisebbségi településen élek, és komoly veszélyben érzem magam emiatt nap, mint nap. Mielőtt bárki előjönne a rasszizmussal: ez már nagyon tarthatatlan ami itt folyik. Szakmát tanulok, ezért amikor van iskola, sokszor később/korábban megyek el itthonról, később/korábban jövök haza, mint a testvéreim, akiket elvisznek reggel 8-ra a szüleim munka előtt.


Messze lakok a buszmegállótól, a buszoknál sokszor mindennapos a 30 perces késés is, meg az is, hogy egyáltalán nem jön és csak várok ott.

Nem tudok úgy végig menni az utcán, hogy ne jönne legalább egy roma szembe, aki beszólogat, kiabál olyanokat hogy megb*sz, megk*r és stb. Tisztelet a kivételnek, tudom, hogy vannak rendes és normális romák, de nem az én falumban. Egyáltalán nem öltözöm úgy, hogy kiváltsam belőlük ezen szándékokat. Minden naposak itt a verekedések, a szirénázó rendőrautók, sokuk ült már.


Aztán a kedvencem amikor nem jön a busz, de olyan emberek is vannak ott a buszmegben, zajt csapnak, kiabálnak, nekem is beszólogatnak, volt, hogy fűzögetni próbáltak, és nem értenek a szép szóból.


A sulimban tanulók nagyon nagy része is autóval jár, pedig nem ők tartják fenn. 1 éve van jogsim, de még mindig nagyon nehezen engednek el egyedül, arról pedig hallani se akarnak, hogy minden nap autoval menjek, pedig ott áll az udvaron egy amit nem használnak, csak van tartalékba. Nekem sajnos nincs még jövedelmem, olyan helyen élek ahol nincs nagyon lehetőségem diákmunkára. Illetve volt egy diákmelóm egy boltban, de azt is ugyanez a probléma miatt kellett otthagynom, amiért nem merek már gyalog elmenni a buszhoz.


A szüleim jól keresnek, tehát nem arról van szó, hogy drága lenne nekem kocsival járni. Pedig úgy érzem ez az egyetlen módja, hogy biztonságban legyek a balhés emberektől akik jó esetben is csak utánam kiabálnak... ezt már elmondtam egyébként a szüleimnek, tudják is, hogy ez a helyzet a falunkban, mégsem engednek autóval suliba. Hogyan vehetném rá őket? Hogyan lehetne ezt az egészet megoldani? Rettegek attól is, hogy elmenjek a barátaimmal találkozni, mert ahhoz végig kell mennem az utcákon, és találkozni azokkal. Az meg már gyomorideg ha arra gondolok, hogy szeptembertől visszaáll a régi rend.



2020. jún. 7. 21:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%

Gázspray? Gázpisztoly?


A kocsiból is kirángathatnak a tetvesek.

2020. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Van gázspraym, meg kést is hordok már.
2020. jún. 7. 21:24
 3/34 anonim ***** válasza:
20%
Vegyetek fel egy sofőrt aki visz hoz.
2020. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
33%
Vagy a szüleiddel mész te is mikor a testvéreidet viszik.
2020. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Vagy megbeszéled az egyik osztálytársaddal hogy beszállsz a benzinköltségbe és betársulsz.
2020. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
29%

Egyáltalán nem biztos, hogy olyan nagyon telne a másik kocsi üzemeltetésére, ha régóta ott áll az udvaron. Plusz nem csak tankolni kell, hanem rendszeresen szervizelni, vizsgáztatni, biztosítást fizetni rá. Ráadásul ha a tesóidnak is van jogsija, jogosan kérdeznék, hogy ha te autóval mászkálhatsz a faluban, akkor ők miért nem? Akkor meg már legalább 3 ember használná, ha szüleid igazságosak akarnak lenni.

Egyébként nem azért, de 19 évig valahogy csak közlekedtél autó nélkül...

2020. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha az én lányom lennél és még jól is állnék anyagilag, nem egy putri cigányfaluban reckíroznám napi 2x a testi épségedet vagy az életedet. Nem irigyellek anyádék miatt. Megvan a szakma, irány a költözés..

Addig is, osztálytárs nem tud értedjönni? Beszállsz a benzinbe stb.

A késsel az a baj, hogy hiába önvédelem ha szúrsz, ezeket kimossa a "jog" és az ombudsman, te meg mégy a dutyiba...De nekem is volt a babakocsi aljára celluxozva a kenyérvágó kés, mikor 3 egymás követő nap szorított közre 10-15 afgán migráns babaúszásra menet... Persze nincs migránskérdés, mint ahogyan romabűnözés sem.


Szívből remélem, hogy a pofázáson kívül nem lesz bajod!

2020. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
A tesóim még nem vezetnek, kicsik hozzá. Eddig úgy közlekedtem autó nélkül, hogy a szüleimmel elmentem reggel, és délután velük jöttem haza. Ez így addig jó volt, amíg gimis voltam, de tavaly elballagtam és szakgimnáziumba mentem ahol össze-vissza vannak az óráim és nem opció az, hogy reggel elmenjek velük de nekem 10 órakkor van az első órám. (Azért van így, mert arra nem kell bejárnom amikből megvan az érettségim.) Osztálytárssal sajnos nem tudok együtt járni, mert nem erre laknak.
2020. jún. 7. 21:44
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

Esetleg nem tudnál koleszos lenni? Akkor kevesebbet lennél a faluban.

Egyébként meg ha van lehetőséged önvédelmi órákat venni, akkor az is jó lehet. Nem oldja meg a problémát, de jobb, mint a semmi. :/

Végülis 19 éves vagy, akár albérletben összeköltözés egy-két baráttal, és akkor nem olyan drága fenntartani az albérletet. Ha jól értem akkor egy másik településen tanulsz (?), esetleg ott vállalhatnál diákmunkát, és abból fizethetnéd, ha a szüleid nem tudnak besegíteni. Ez rohadt nehéz dolog tanulás mellett, de ha nagyon gáz a helyzet, akkor lehet, hogy egy jobb lehetőség.

Nagyon sajnálom, hogy fiatal lányokkal ilyenek történhetnek 2020-ban. :(

2020. jún. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Itt kolesz sincs. Nógrád megye egyébként. Az én településemen iskola, munkahely sincs, csak egy pici sarki bolt. 20 km-re lakok a várostól ahova járok suliba, ott volt a bolti diákmunkám, de ott más lehetőség diákoknak nincs, csak nyáron. Nagyon kétségbe vagyok esve ez miatt. Itt nem lehet olyat se, hogy este lemész futni, vagy nyáron a 40 fokban fel mersz venni egy rövid nadrágot...
2020. jún. 7. 22:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!