Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy bizonyos szülők nem engednek a gyereküknek semilyen házi állatot?

Figyelt kérdés

Sajnos több helyen olvasom hogy a gyerek szeretne és tényleg nem kisgyerekről van szó kB 12 évesek vagy akár idősebbek.

Van aki a zseb pénzéből venné diák munkákból és mindent állna de a makacs szülő nem engedi. Se kutya se macska még csak egy kishalat se mer. Vagy hörcsög vagy valami.

Kérdem én az ilyen szülőnek minek gyerek...

Egyébként nekem volt és van is minden saját pénzből. Csirkéim és két kacsa. És ez az állomány csak nőni fog. Jövőhéten hozzák a kecskét. De kisebb koromban is voltak nyulaink meg minden.

És aki azzal jön hogy költözzön el és lehet neki akkor kérdem én mikor költözzön el 18 éves korig nem tud. Aztán meg a sulik stb.

Aztán meg max csak albérletbe mehet ott megint rizikós az állat tartás sajnos. Tehát ott van hogy X éves és nem volt boldog gyermekkora.

Szerintem fontos egy gyerek egészséges fejlődésében ha kaphat állatot ha szeretne.

Meg egyébként is örülni kéne neki hogy nem okos telefont kér.



2020. jún. 9. 05:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
96%

30!


Valószínűleg igazad van.

2020. jún. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezért nem kéne elítélni senkit sem, egy kisállat vállalása van, hogy olyan mintha egy plusz gyereket engednél a családodba. Rengetwg pénzbe tud ám kerülni egy tengeri malac is.


Hiába imádom őket, ha nem lett volna jó szüleim anyagi helyzete, akkor nagyon nagy rabaxás lett volna nekik az a két kis cukorfalat. Anno öcsém és húgom könyörögte ki őket és gondoskodtak is róluk kb 1 hétig, utána csak én, apa és anya, mióta elköltöztem csak a szülők. Ráadásul az egyikük elég betegeskedő típus szóval gyakori az állatorvos látogatás ami szintén drága mivel a tengerimalac egzotikus állatnak minősül ergo nem jó a sima állatorvos. A beteg malacka miatt 3 naponta cserélni kell alattuk a forgácsot így hetente 1 zacskó pelletet es 1 csomag forgácsot kell venni. Szénából heti 1-2 csomag. E mellé jön a tapjuk amiből diétás változat kell, friss gyümölcs/zöldség. A körmöcskéiket is karban kell tartani és játszani is kell velük különben elidegenednek az embertől. Tehát még két ilyen apró állat is költséges tud lenni. Egy kutyát meg sétáltatni, oltatni, trenírozni is kell.


Szerintem ezek nem vállalásától meg senki sem lesz rossz szülő. Ezzel is lehet felelősségre tanítani egy gyereket, megtaníthatod neki a felelősségteljes gyerekvállalás alapját azaz ha nincs meg a kellő anyagi, lelki alapod egy gyerekhez akkor nem vállalod a semmire csak azért mert cuki lesz.

2020. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 babyboom567 ***** válasza:
96%

Albérletben lakunk, és ez a következő kb 15 évben nem fog változni.És a bérleti szerződésünk kifejezetten tiltja az állattartást.

Kertes házunk lottónyeremény nélkül sosem lesz,én meg nem tartok állatot panelban.

Mikor fiatal huszonéves voltam,és külön laktam a szüleimtől, volt kutyám lakásban,volt macskám lakásban, szóval tudom mivel jár.

Munka,vállalkozás, háztartás, gyereknevelés mindenféle nagyszülői segítség nélkül(anyósom 78 éves, lassan őt is mi gondozzuk),logopédia, fejlesztőtornára járás mellé ha fegyverrel fenyegetnének sem vállalnék be semmilyen állatot,inkább lőjenek le.

2020. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
93%

Elolvasva a kommenteket, véleményem az, hogy köztük sok az olyan, ahol azok adnak tanácsot, formálnak véleményt, akiknek sem kutyájuk, sem macskájuk.

Vaktában eleresztett vélemények, tanácsok.

Nem figyelembe véve:

- nem mindenki kertes házban lakik, lehet 'aranyosí' a németjuhász panelben, ám mások is lakják az épületet és a kutya körmének (gyengébbek kedvéért: ami nem visszahúzható) a padlón kopogása zavaró,

- nem elég a kutyát etetni, nevelni is kell, arra pedig - a felnőttekhez hasonlóan a gyerek nem képes,

- nem minden családban problémamentes egy 'új családtag' eltartása,

- sok calád felelős gazdálkodással sem tud elegendő tartalékot képezni, a kutya orvoshoz vitelét, gyógyszerezését a TB nem támogatja,

- lehetne még sorolni.

.

Aki felelősnek tartja magát kutya/macska tartására a lakásban, annak felelőssége meggondolni azt is, hogy a kisállat tartása mennyiben változtatja meg gyereke eltartását.

.

Sok jó nem származik abból ha ehhez hasonlóan a gyerekneveléshez gyermektelenek adnak tanácsot.

2020. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
97%

A felelősségre tanítás a nevelés része.


Ahogy az is, hogy megtanulja, nem minden óhaja teljesül.

2020. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
96%

"Egyébként nekem volt és van is minden saját pénzből. Csirkéim és két kacsa. És ez az állomány csak nőni fog. Jövőhéten hozzák a kecskét. De kisebb koromban is voltak nyulaink meg minden."


De ugye mindezt nem egy 50 m2-es panellakasban? :-))))


Mert barmilyen hihetetlen szamodra, ma Magyarorszagon sok gyerek no fel tarsashazban, panellakasban.

2020. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
96%
Jaj azért mert 1-2 éve divat lett a kutyatartás, azért nem kell divatból egy kutya.
2020. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
97%

"Kérdem én az ilyen szülőnek minek gyerek..."

LOL:D Bocsi, nem tudtam, hogyha gyereket akarunk, akkor 2-3 kutyára is rögtön szerződünk!


Nekem gyerekkoromban volt kutyám, és emlékszem arra a fájdalomra, amikor 13 éves korában meghalt. Azt többet nem szeretném érezni. Nagyon ragaszkodom az állatokhoz, legyen az akár egy talált kismadár, vagy egy évek óta velünk élő kutya... Folyamatos aggódás és gond.

Továbbá, amik szerintem érvek lehetnek egy kutya ellen:

-DRÁGA! Ha valaki jó vérvonalú, nem beteges, fajtatiszta kutyát akar, az nem 2 forint. Inkább 3-400 ezer. Sok családnál ez egy havi fizu, nem fogják elkölteni egy kölyök kutyára, plusz még oltatni, féregteleníteni, orvoshoz hordani.

-A kutyatartás (ha valaki jól csinálja) sem olcsó. Anyukáméknél csak a kutyakaja 55-60 ezer/hónap és egyetlen egy kutyájuk van. Ahol teszem azt egy fizetésből élnek, vagy két minimálbérből, a kutya leginkább Pedigree tápot és maradékokat fog kapni és szépen el lesz hanyagolva.

-Sok család délután 5-6-kor esik haza hulla fáradtan. Mert iskola után még sport, különóra, zeneiskola, utána még bevásárlás, mamához menni, stb. Ha egy kutya reggeltől estig egyedül van, az nem jó neki! Akkor sem, ha egy sima kis szobakutya, aki nem igényli azt, hogy napi 15-20 km-t sétálgasson és órákat játszanak, labdázzanak vele. Nálunk rohanás minden reggel a három gyerekkel, így is fél 6-kor kelek. Ha kutyánk lenne, keljek fel 4-kor, hogy tudjon reggel sétálni legalább egy kicsit?

-Sajnos sokan nem engedhetik meg maguknak a nagy családi házat kerttel. van, ahol 4-en egy másfél szobás panelban húzzák meg magukat. Szerinted tényleg pont egy kutya hiányzik oda?

-Bizony olyan is van, hogy valaki fél az állatoktól, kutyáktól és bizalmatlan velük. Ez van, ezt is el kell fogadni. Ahogy azt is, ha valaki allergiás. Vagy inkább tegyék ki apukát a házból, hogy a gyerek felelősséget tanulhasson?:)


Összességében az állat FELELŐSSÉG, IDŐ, PÉNZ. Szerintem nem kisebb feladat, mint egy gyerek. Ezt látom már 28 éves fejjel, de anno 8-9 évesen nem fogtam ezt fel. Én teljesen megértem, ha valaki nem akarja kitenni magát az állattartás nehézségeinek és örömeinek. Ettől nem lesz valaki rossz szülő. Amit pedig ez az idióta kommentelő lerendezett itt, az kész vicc.

2020. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
68%
És ha panelba laktok, akkor a szomszédok mit szólnak a kutyatartáshoz? Mi szenvedtünk már eleget, tahó kutyás szomszéd miatt. Halgattuk az ugatást, a futkározását, egy másik helyen társasházban az osztatlan közös udvaron, nézegettük a kutyaxart. Most hál isten nincs kutyás szomszédunk, de ha mégegyszer valamelyik idehoz egy kutyát, biztos hogy elteszem láb alól, a gazdájával együtt.
2020. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
88%

A szórakozásból állattartás, különösen lakásban, véleményem szerint egyenlő az állatkínzással. Sajnálom, ez a véleményem. Ezt úgy mondom, hogy volt benti macskám. Soha többé. Kínomban már pórázon sétáltattam a végén, mert láttam, hogy szenved.

Ezen felül. Allergia. Ha már egyvalaki allergiás a családban, és lakás van, akkor az összes emlős kilőve, kivéve ezeket a pucér állatokat, de az ő létük önmagában állatkínzás szerintem. Most jön az, hogy teknős meg hal. Hát azt azért lássuk be, hogy ezek nem annyira szórakoztatóak egy gyereknek, ők ilyen kis puha szőrös ölelgetni való állatot akarnak leginkább. Ráadásul ezek időigényesek, akinek volt már akváriuma, tudja, miről beszélek (igen, nekünk is volt, pontosan tudom, mi meló van vele).

Aztán. Mit csinálsz az állattal, ha utaznál? Van pénzed kifizetni a kutya/macskapanziót? Tudod vinni magaddal, elfér? Van, aki vigyázzon rá, és nem csak annyi, hogy megeteti, hanem rendesen vele is van, amíg nem vagytok otthon? Ha halak/hüllők, akkor teljes felelősséget vállal a berendezés karbantartásáért? Vagy pedig megmagyarázod a gyereknek, hogy mostantól nem utazunk sehova, mert állatunk van?

Volt állatom gyerekkoromban, de kertes ház is volt hozzá. És volt, hogy eltűnt a macska, elütötte az autó, stb, meg beteg lett, meg fagyállót ivott. Volt szembeteg macska, összesen 80.000 ft-ot költöttünk műtétekre. Igen, tényleg jó, ha rám van bízva egy ilyen kis élőlény, de a szülőnek fel kell készülnie, hogy neki is lesz dolga vele, pl induljunk ki abból, hogy neki kell az etetését kifizetni.

Összességében hülyeség ez a vádaskodás, hogy miféle szülő az, aki nem enged a gyerekének állatot tartani. Nem is értem.

2020. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!