Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy bizonyos szülők nem engednek a gyereküknek semilyen házi állatot?

Figyelt kérdés

Sajnos több helyen olvasom hogy a gyerek szeretne és tényleg nem kisgyerekről van szó kB 12 évesek vagy akár idősebbek.

Van aki a zseb pénzéből venné diák munkákból és mindent állna de a makacs szülő nem engedi. Se kutya se macska még csak egy kishalat se mer. Vagy hörcsög vagy valami.

Kérdem én az ilyen szülőnek minek gyerek...

Egyébként nekem volt és van is minden saját pénzből. Csirkéim és két kacsa. És ez az állomány csak nőni fog. Jövőhéten hozzák a kecskét. De kisebb koromban is voltak nyulaink meg minden.

És aki azzal jön hogy költözzön el és lehet neki akkor kérdem én mikor költözzön el 18 éves korig nem tud. Aztán meg a sulik stb.

Aztán meg max csak albérletbe mehet ott megint rizikós az állat tartás sajnos. Tehát ott van hogy X éves és nem volt boldog gyermekkora.

Szerintem fontos egy gyerek egészséges fejlődésében ha kaphat állatot ha szeretne.

Meg egyébként is örülni kéne neki hogy nem okos telefont kér.



2020. jún. 9. 05:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy gyerek számára az az ideális, ha a szülőnek már a gyerek előtt volt állatuk, mert ők maguk akarták, és utána a gyerek ezzel az állattal nő fel.

Nem az lesz, a gyerek miatt veszik meg az állatot, ami egy hónap múlva már senkinek sem kell és nyűg az egész családnak.

2020. jún. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom hányadik voltam, nem tudom hányadik volt, aki írt, de az állatszeretet és a gyerek igenis összefügg.


Aki nem szereti az állatot az ne tartson, aki nem szereti a gyereket, ne szüljön. Ez inkább kompetencia.


Viszont itt a gyerekről beszélünk. Aki nem tudta normálisan megnevelni a gyereket, hogy a felelősség és kötelesség mit jelent, azt sajnálom. És de, aki szereti az állatot és nem törődik vele, az érdekes szülő is lesz.


Gyerekem is van és állatom is. És soha nem szartam le gyerekkoromban sem az állataimat!


Az IQ-s dolog pedig megmosolyogtató :)

2020. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 Savlekotő ***** válasza:
13%
Ma nem érték a természet állat,semmi,értékrend átalakult,kütyü pénz tárgyak,tárgyakká tett emberek,gyerekek képtelenek a virtuális világból kilépni 3 éves már tabletet nyom 0 24 ben addig se zavarja a szülőket a dolgaikban,sorolhatnám.. Állatszeretet természet ismeret szeretet ma nem divat.
2020. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak, akik azzal szeretik az állatokat, hogy nem tartanak egyet sem. Nem értem, hogy miért ez a mértékegység, hogy valaki jó szülő-e. Ha egy gyerek annyira szeretne állatot, akkor majd lesz neki, amikor már tényleg tud vele foglalkozni. Ha meg később nem akar már, akkor csak fellángolás volt, ami miatt felesleges lett volna egy állatot kínlódtatni.


De ezt a kérdést most úgy adjátok elő, mintha minden gyerek kivétel nélkül állatot szeretne, és minden gyerek kivétel nélkül foglalkozna is vele.

2020. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 Savlekotő ***** válasza:
62%
Előző van igazságod,sok helyen főleg vidéken borzalmas az állattartási kultúra.. DE aki ahogy egy állattal viselkedik ugy fog hozzátartozóval bárkivel aki nála gyengébb bánni. Sok családba nem hogy kis állat gyerek se kéne,mert szarnak rájuk a szülők,minden fontosabb a facebook insta én idő,stb a gyerek meg dudvaként nő vagy a testvére is istápolják őket..
2020. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van, akinek gyerek sem kellene, de attól még sokan vannak, akik jó szülők, mégsem tartanak állatot. Ettől még nem rossz ember valaki, hogy látja a határait.

Én szeretem az állatokat, de nem tartok, mert tudom, hogy nekem nem menne. Csak jobban jár az állat, mert az amúgy sem jó neki, ha csak kényszerből etetik.

Az sem rossz ember, aki tudja magáról, hogy nem való neki gyerek, és nincs is neki. Így az sem lesz rossz ember, aki tudja, hogy nem való neki állat, és nincs neki.

2020. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
100%

Na, most vegyünk egy "egyszerűen" tartható háziállatot példaként, mondjuk egy macskát.


Leírom milyen munkák vannak egy macskával.

Kezdjük ott, hogy törvényesen macskát is csak úgy lehet tartani, ha a saját házadon/telkeden belül marad. Ez a gazda felelőssége. Nagyon szívesen megnézném, amint egy 18 év alatti gyerek a saját költségén macskabiztossá tesz egy mondjuk 500m2-es udvart...

Akkor bent tartják a lakásban. Oké. A macskának szüksége van alomtálcára, azt igény szerint, de legalább reggel és este takarítani kell. Az alomnak is van költsége, nem is kevés. Minőségi ételt és friss vizet biztosítani kell az állatnak. Ha nem akarod, hogy minden szőrös legyen, akkor fésülni kell a macskát rendszeresen, sokkal többet kell takarítani az EGÉSZ LAKÁST mint állat nélkül. Az alomtálca és az etetőtál környékéről ne is beszéljünk. Kétlem, hogy ezeket egy gyerek minden nap és rendszeresen akár 20 éven át elvégzi. Kell a macskának kaparófa, hogy legyen mit kaparnia, a legolcsóbb, leggagyibb macskabútor 12 ezer Ft. Ezt is vesz a gyerek? Pár évente cserélni is kell ám. A karmait szakszerűen vágja az erre gyártott ollóval amit meg is vesz? Fizeti az állatorvosi költségeket, az ivartalanítást, az élősködők elleni irtást, oltásokat, esetleg chippelést, féreghajtózást, esetenként gyógyszert, vitaminokat, hordozót? A gyógyszereket beadja az állatnak? Ha hetekig beteg ápolja igény szerint? Tanítja és játszik vele minden nap?

Kétlem, hogy ezt önerőből, saját költségen egy gyerek éveken át megtenné egy állatért, pedig ezek minimum kellenek a normális életéhez. Másrészt mi van, ha a gyerek koleszos lesz, vagy olyan helyre költözik, ahova az állatot nem viheti magával? Akkor ki viseli gondját? Na ennyit erről.

2020. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 A kérdező kommentje:

1es igazad van


7 es így van bezzeg a nagyobb Gyerekre rá akasztják a kistesót az nem baj?

Azt nem féltik? Azt szabad mi?


Amúgy meg ismétlem olyan gyerekről beszélek akit tényleg ismer eléggé az anyja és látja rajta hogy tudna vigyázni rá.

53 -as igazad van

2020. jún. 9. 17:44
 59/76 anonim ***** válasza:
94%
Figyu kérdező, ugye te egy gyerek vagy, akinek nem engedik az állatkát, igaz? Mert elég gyerekesnek látszol....
2020. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 Savlekotő ***** válasza:
17%
Persze hogy rá akasztják a kis tesót a tesóra mert csak azért kell kis tesó hogy pénzt hozzon macerázni törődni vele egyik se akar,van ahol a nagyszülőre pakolják a fiatal párok,aztán szarnak a gyerekükre addig kell míg lefotózzák Instagramra a kis boldog családot a cuki babát gyermeket,a kutya is azért kell mert jól mutat,ott is legyen egy pipa,idillbe illő,amúgy le van tojva,játsszák a környezet védőt de kidobálják az ételt mert van pénz,meg szemetelnek mindenfelé pazarolnak,a természetet nem tisztelik,árucikket tárgyakat halmoznak bálványoznak,nem érdeki őket semmi ,főleg nem a jövő,carpe diem,ez a mai generáció tömegével termeli ki a tartalom értékrend nélküli sekélyes instán médián élő látszat embereket ..
2020. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!