Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy bizonyos szülők nem engednek a gyereküknek semilyen házi állatot?

Figyelt kérdés

Sajnos több helyen olvasom hogy a gyerek szeretne és tényleg nem kisgyerekről van szó kB 12 évesek vagy akár idősebbek.

Van aki a zseb pénzéből venné diák munkákból és mindent állna de a makacs szülő nem engedi. Se kutya se macska még csak egy kishalat se mer. Vagy hörcsög vagy valami.

Kérdem én az ilyen szülőnek minek gyerek...

Egyébként nekem volt és van is minden saját pénzből. Csirkéim és két kacsa. És ez az állomány csak nőni fog. Jövőhéten hozzák a kecskét. De kisebb koromban is voltak nyulaink meg minden.

És aki azzal jön hogy költözzön el és lehet neki akkor kérdem én mikor költözzön el 18 éves korig nem tud. Aztán meg a sulik stb.

Aztán meg max csak albérletbe mehet ott megint rizikós az állat tartás sajnos. Tehát ott van hogy X éves és nem volt boldog gyermekkora.

Szerintem fontos egy gyerek egészséges fejlődésében ha kaphat állatot ha szeretne.

Meg egyébként is örülni kéne neki hogy nem okos telefont kér.



2020. jún. 9. 05:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
100%
Ennél meg egy 14 éves is érettebb lenne.
2020. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
0%

Akinek annyira ki van centizve, hogy egy gyerek és ezen kívül semmi, az azért minden, csak nem jó.


Nekem van gyerekem, tudom miről beszélek.


Ha rajta kívül gondot okozna egy macska ellátása, akkor egy felelőtlen nő lennék, aki nem tud minőséget biztosítani. Mert ez azt jelenti, hogy ha baj van, akkor erre meg arra sincs pénzem.


Ha lenne akkor nem okozna gondot havi xezer ft kiadás, meg a váratlan nagyobb tételek.


Az ilyenek autót hogy tartanak fenn?

Vagy mit csinálnak, ha cserés a vízmelegítő?


Ezek ugyanúgy bármikor beüthetnek, mint egy macska étkezése, vagy egy kis mag a papagájnak. (ami megint nevetséges összeg).

2020. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
100%
Egy állat érkezése nem "üt be" utolsó. Az autó meg sokszor munkaeszköz, a munkába eljutást jelenti.
2020. jún. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 A kérdező kommentje:

Ez szinte már nevetséges hogy EGY olcsóbb kisállatra sincs egyeseknek idejük. Akkor ezek hogy látnának el egy egész gazdaságot?

KELNI reggel etetni 30, 40 mindenféle állatot kertészkedni stb? És még mellé gyerekek is. Nekem is vannak gyerekeim és ők legalább nem egy betonba nőnek fel. És nyuszikat fognak kapni. Nekik van idejük tudom, mert ezeket az állatainkat is örömmel etetik játszanak velük.

De ha néha fáradtak akkor megértem és tudom hogy gyerekek és nem várhatom el MINDIG hogy foglalkozzanak velük

2020. jún. 11. 19:35
 75/76 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, kezdesz nevetségessé válni. Hogy látnának el 30 40 állatot? Vagy sehogy, vagy ez lenne a megélhetésük, tehát megcsinálnák. És ha egy gyerek állatot akar, igenis elvárható hogy MINDIG lássa el. Pont. Mert egyre több lesz a kifogás, hogy miért szarik az állat szükségleteire. Az meg hogy játszanak az állatokkal, semmit sem jelent, ahogy az sem hogy NÉHA megetetik. Egyáltalán minek tetted fel a kérdést? Attól hiszed többnek magad hogy te veszel a gyerekeidnek állatot?
2020. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
100%

#74

"Ez szinte már nevetséges hogy EGY olcsóbb kisállatra sincs egyeseknek idejük. Akkor ezek hogy látnának el egy egész gazdaságot?"

Sehogy, mert nem farmerekként/gazdaként/állattenyésztőként dolgoznak, hanem mondjuk peogramozókent, bolti eladóként stb. Nem mindenkinek szól az élete állattartásról es földművelésről. Nem mindenki él kertesházban vagy tanyán es képzeld, én pl kardomba dőltem volna gyerekkent, ha kiköltöztünk volna egy tanyára. Nem mindenkinek egyformák az igenyei.


"De ha néha fáradtak akkor megértem és tudom hogy gyerekek és nem várhatom el MINDIG hogy foglalkozzanak velük"


De el lehet várni, ezzel is bizonyítod, hogy igazából magadnak veszed azokat az állatokat

2020. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!