Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek manapág mi az...

Szerintetek manapág mi az ideális kor családalapításra? Ha egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés

26 éves fiú vagyok, aki most fejezi be az egyetemet. Lehet ez nálam családi vonás, de az én családomban senki nem házasodott 30 éves kora előtt, apum kb 40 éves volt, mikor születtem. Így a a nagyapámat már nem is ismerhettem.


Én magam se gondolom hogy a következő 10 évben családot alapítanék, mert mondjuk egy doktori vagy egy jobb munka mellett nehéz megtalálni a work life balance-t. De elismerem, hogy vannak élethelyzetek, amikor már a 20-as éveiben is bevállalja valaki a gyereket.



2020. jún. 14. 13:53
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
20%
Szerintem kb olyan 23év körül esküvő, rá egy évre pedig gyerek.
2020. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
68%

Anyám 22 volt amikor születtem, apám 24.

El is váltak és hányattatott sorsuként nőttem fel...

Egyiknek se volt rendes karrierje.


Nekem akkor lesz csak gyerekem, ha lesz normális saját házam és nem hónapról hónapra élek majd...


Szerintem ezt 40 éves korom kiürül tudom elérni, de semmi baj, hiszen az anyuka lehet jóval fiatalabb is, engem nem zavar

2020. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
23? Azt csak úgy tudom elképzelni, ha nem jársz egyetemre, érettségi után dolgozol. Máskülönben elég meggondolatlan, ha a szüleid házában laksz még. (Bocsi, de van ilyen családi példa.)
2020. jún. 14. 14:00
 4/39 anonim ***** válasza:
34%
30 felett már nem nagyon. Persze, van aki kitolja 40-ig, de őszintén, ott már sem a nő, sem a férfi nem olyan, mint 20 évesen. Persze ettől még születhet egészséges gyerek, de jóval kisebb az esélye, mint 30- vagy akár 25 évesen.
2020. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
#2 sajnálom, hogy ez történt veled. Lehet, hogy csak én látom így, de ismerőseim körében inkább az a ritkaság, ha valaki 30 alatt házasodik. Illetve saját lakást, és egzisztenciát én is szeretnék, és nem csak egyik hónapról a másikra élni, hanem hogy tudjak hosszabb távra is előre tervezni. Egyik ismerősömnek kb 24 évesen lett gyereke, és amellett hogy egy csodás apuka, néha megbánja, hogy ilyen korán belement ebbe.
2020. jún. 14. 14:04
 6/39 anonim ***** válasza:
65%
Sőt, olyan is van aki egyetem közben alapít családot, szóval nem értem, ez miért annyira fontos. Mindenki eldönti magában, de ha40 éves korodig egyetemen akarsz tanulni, szerintem felejtsd el a csalàdalapítást. Mert tegyük fel, nem is mindenkinek jön ám össze elsőre. Olyan is van, aki 10 évig próbálkozik.
2020. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%

30+


gyereknek nem való gyerek. sok 30 alatti még gyerek, hiába lakik külön anyucitól meg apucitól és játsszák a felnőttet a bank pénzén 10-15-20+ évre eladósodva.

2020. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
81%
Én nőként doktorálok épp, egyetem és phd között kutattam. PhD 32 éves koromban fut ki, akkor jöhet a gyerek. De ez szerencse, kenheted a hajadra a terveidet, ha nincs megfelelő partner. Én ha akartam volna sem tudtam volna korábban.
2020. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
36%

#4. Simán születik egészséges gyerek 40 éves pasitól...

Amit mondasz, az a 60-70 éves pasikra vonatkozik, de még onnan is születhet egészséges gyerek, csak ott már tényleg magas a kockázat.

De itt van Eddy Murphy, aki 50 felett is vállalt gyereket aki full egészséges lett.

Richard Gere 70 év felett lett ismét apuka, nem hallani arról, hogy down-szindrómás lenne a baba, vagy ilyesmi...

2020. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs barátnőm, viszont meglepődve tapasztalom, hogy a nagyon sok lány is úgy van ezzel a témával, hogy persze legyen majd gyerek, de még várjunk 3-5 évet, amiből lesz akár 10 év is.
2020. jún. 14. 14:09
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!