Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szól-e bele a szülő a...

Jogosan szól-e bele a szülő a kamasz gyerekének az öltözködésébe, ha azt a szülő fizeti még kiskorú lévén?

Figyelt kérdés
Most nyilván nem azokra az esetekre gondolok, amikor mínusz 10 fokban valaki rövid ujjúban és rövid nadrágban akar elmenni otthonról és ezért szólnak. Hanem pl szülő szerint lányos, ha egy fiú nem sötét színt hord, vagy pl nem engedik a lánynak, hogy mondjuk túl sok feketét hordjon. Röviden az ilyen tök átlagos dolgokra akarok célozni, ami nem vágja ki a biztosítékot az emberek többségének, de a szülőnek nem tetszik, ezért nem engedi.

2020. jún. 15. 10:36
A kérdező szavazást indított:
Jogosan szól bele
Nem jogosan
Eset függő
134 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Szólni szoktam, ha röhejesen néz ki -es ez alatt nem azt értem, hogy nekem nem tetszik, hanem pl amikor felvesz egy farmer rovidnadragot, terezőkig meg egy selyembluzt, vagy valami hasonló okosságot.
2020. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Szülö és nagyszülöként szerintem az lenne a normális, ha a "kamasz gyerek" megkapná a pénzt, amit ruhára szánnak és azt vesz magának, amit akar.

Ha hülyén választ, akkor idövel rájön, hogy hibázott, legközelebb mást keres magának.

Kamaszkorban az a természetes, ha a gyerek kipróbál több mindent, és egy idö után megtalálja a saját stílusát.

2020. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

2!


Hát az enyém megkapja - megkérdezem mire van szüksége, megtippelem mennyi lesz és oda adom a pénzt. Tavaly ősszel mondta, hogy kell neki egy télikabát. Oda adtam az összeget, amit gondoltam. Megkérdezte, ha marad belőle vehet e még ruhákat. Természetesen. Na, haza jött egy eszméletlen vékony, max nyari kardigannak hasznalhato "kabáttal", pár szaggatott farmerrel - jó az télen- két bikinivel- nem jár strandra- meg egy bokáig erő ruhával- nem hord szoknyát soha.

2020. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ilyesmikbe kamasz gyereknél nem szerencsés beleszólni, ha tényleg csak a szín, stílus a probléma.

Én csak akkor szólnék bele, ha biztosan tudnám, hogy problémája adódna az öltözködéséből, pl. nem az időjárásnak megfelelően öltözik, tiltott önkényuralmi jelképet akar viselni, extrán kihívó cuccban akar iskolába menni, esetleg szakadt farmerben színházba, operába, stb. De olyasmiért, hogy egy lány feketét akar hordani, vagy egy fiú világos színeket, biztos nem. Szüksége van arra, hogy kikísérletezze a stílusát.

2020. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha csak ilyen artalmatlan izles ficam:D akkor elmondhatja hogy neki mi tetszik de ugyse fogja erdekelni es ennyi. Ha erolteti az mar gáz.


De ha már tudna nyaron dolgozni es abbol venni szval 15 eves akkor mar jobban beleszolhat hogy milyen felesleges csufsagra nem akar kolteni a szülő de ha igazan jofej akar lenni akkor nem szol bele de amugy joga van beleszolni. Max onallosodas utan nincs joga de akkor is fog

2020. jún. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
De hát ez a lényeg 3-as. Hibázik a gyerek, így tanul. Ha majd fázik, akkor rájön, hogy hoppá-hoppá, talán másképp kellett volna.
2020. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

3! 😆😆😆


De most mit tehetett volna ha egyszer nyár vègi kiarusítás volt:D

2020. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Na igen, ő is ezzel jött. A legjobb az, hogy ezt a kabátnak nevezett cuccot fel se próbálta, csak ránézett az árára, úgy volt vele hogy franko, ez csak 10 euro, a maradékot meg elkölthetem.
2020. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Hát de cukik ezek a kamaszok. Fő kérdésre: ha csak a szín a bajod, akkor vásároljon be ő pólót, gatyát, stb., odaadnám a pénzt. De amit itt ír valaki, hogy odaad egy vagyont télikabátra és szinte kardigán vékonyságút vesz belőle, és még olyan dolgokat, amit soha nem fog hordani, csak mert kiárusítás volt, na ott nálam szakadt volna az a bizonyos cérna. Egy normális télikabát nem olcsó mulatság, cipőt-csizmát, vagy kabátot biztos, hogy nem bíznék 14-15 éves gyerekre. Ezek szerint igazam van, mert látod 7-es, el is cseszte a pénzt. :-)
2020. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Bizonyos doogokba beleszolnek, mert megiscsak az en penzemen veszi es az en gyerekem. Leginkabb a ne egesse magat ...vagy foloslegesen ne legyen celtabla esetekben.

Peldaul ha a fiam rozsaszin szivecskes pulcsit aoarna venni vagy csipkes szegelyu farmert vagy ferfitangat, akkor azert szolnek. Persze ha ez a farsangra kell neki az is mas.

A lanyom ha katolikus gimibe jar de p.na villanto fatyolkasruhat akar venni szolnek neki, hogy a suliban ebbol gondja lesz es lehetoleg inkabb bulira vagy haverokkal moziba hordja.

Ha meg draga es nagyon extrem a ruha pl. mindenaron Straeivariusbol akar huuuude gatyat akkor gyűjtson ra es en maximum a felet vagyok hajlando kifizetni (annak ellenere, hogy egyebkent nem tetszik az adott fazon de hat ha ki akarja probalni).

2020. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!