Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha állandóan a...

Mit tegyek, ha állandóan a Balatonra kell menni nyaralni és full unalmas az egész?

Figyelt kérdés
Apám egy olyan helyen dolgozik, ahol van céges nyaraló, és folyton oda kell menni 14 napra. Már 3x voltunk, és már második alkalommal is szét untam az agyam. Van apámnak egy munkatársa, akivel jóban van az egész család. Ők akkor mennek, amikor mi. Van annak az embernek egy 10 éves fia, aki az én 12 éves öcsémmel nagyon jól elvan. Én meg vagyok egyedül. Semmi nincs már ott azon a kerva Balatonon. Már nagyon unalmas. Itthon nem hagynak a szüleim, mert már ki van fizetve az a rákos nyaraló. Nem értem én se, miért kell mindig odamenni, amikor szétunon magam. A többiek élvezik, csak én nem.
2020. jún. 15. 20:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
83%

Azért durva, hogy hogy nekiestek itt páran a kérdezőnek, csak mert nem akarja szétunni a fejét két hétig. Cuki a magyaroknál ez a Balaton imádat, de igazából ha valaki nem szeret fürdeni vagy kirándulni, akkor semmit nem lehet csinálni. Vagyis nyilván sok balatoni település van, de az ilyen tipikus üdülőrészeken kb semmi nincs gagyi felfújható bigyó áruson, henna tetkóson, meg sokszorosan túlárazott lángoson kívül. Vitorlást meg supot meg az ilyen fancy baromságokat aranyárban lehet kipróbálni, vitorláshoz jogsi is kell. Szóval egy átlag tininek(gondolom a kérdező az) ezek nem túl reális lehetőségek. Írja azt is, hogy nem nagyon van kikkel lógnia, egyedül aztán tényleg elunja magát az ember egy nap alatt is, nemhogy két hét alatt. Nem értem miért ilyen hihetetlen pár embernek, hogy nem mindenki szeret uncsi falukban/kisvárosokban porosodni, ahol a felfújható matracárus a legnagyobb attrakció. Ha csak Balatonra mehetnék nyaralni, akkor inkább maradnék itthon.

Kérdező, ha semmiképp nem tudsz otthon maradni, akkor vigyél sok könyvet, laptopot, fülhallgatót. Tudsz olvasni, sétálni vagy sorozatot nézni.

2020. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
59%
Ha a Balaton végén van az üdülő, akkor kissé szívás, mert pl. Kenesén kevesebb lehetőség van, mint pl. Füreden.
2020. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
83%
Együttérzek. Próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy vagy otthon maradsz, vagy biztosítsanak neked elfoglaltságot arra az időre. Vagy lemész velük, de pár nap után hazamész. 2 hét rengeteg idő... Főleg ha nem érzi jól magát az ember.
2020. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
46%

1. Nem akarsz egy barátot elhívni?

2. Ha nem, akkor ott helyben hasonló korúakkal bandázni?

3. Nem tudom mennyire szokás ilyet, de pl ha van a strandon röpi pálya akk megkérdezni h beállhatsz-e, vagy bármi hasonló... Ha befogadnak további bandázásokba akkor tök jó, ha meg nem, hát nem.

Vagy lehet hülye ötlet, de vmi diákmelót vállalni ott arra a két hétre? (Már ha lehet ilyen rövid távon, de biztos van amit lehet.) És unatkozni nem fogsz, meg legalább pénzed is lesz.:)

4. Ha otthon valamelyik barátoddal megbeszélitek h elmentek és együtt csináltok vmit abban az időben, akár náluk lógsz egyet hosszabban, vagy idös nagyszülőhöz mentek vidékre ahol a kert tele van felfedeznivalókkal meg barkácsolnivalókkal, meg a közelben van pl vmi programlehetőség is?


Hajrá, vmi megoldás csak lesz:)

2020. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom hány éves vagy de gondolom fiatalkorú. Egy kb. 16 évest még nem valószínű hogy 2 hétre egyedül hagynak a szülei. Úgyhogy menned kell. De ha 18 leszel már más lesz a helyzet. Úgyhogy szerintem ez az utolsó ilyen nyaralásod, talán mégegy. Barátokkal teljesen más lesz a nyaralás. És igen, ahogy előttem javasolták talán tényleg megkérdezhetnéd hogy mehetne-e egy barátod. Persze úgy, hogy visz költőpénzt.

Én se szeretek napokig egy tóparton ücsörögni. Őszintén megmondva fürödni se.

2020. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
48%
(#24 voltam, a számozást utólag tettem bele és most látom h elrontottam, de gondolom így is érthető a lényeg☺️)
2020. jún. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
73%
az biztos nem mindenki szereti balatont ,ėn sem pontosabban nyåron nem szeretem balatont ,én mindig csak tavaszal ės ősszel szeretem ott lenni ,nyáron inkåbb külfölre megyek ,hegyekbe stb de nem a balaton .
2020. jún. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
35%

21/: hát elég szomorú, ha egy tinédzser nem tudja feltalálni magát a balatonon...

Amúgy nyomkodhatja a kütyüjeit ott is - csaxólok....


De miért ne mehetne el SUP-ozni, kajakozni, kirándulni, vizibiciklizni, stb. stb....?????

Vagy kiülni a stégre egy jó könyvvel (e-book-kal), és lazítani?

2020. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
43%

Mi 2 hét múlva indulunk a Balcsira immáron ötödjére, de én egyszerűen nem tudom megunni. Pedig nekem nincsenek barátaim, illetve nem vagyok az a nagy szociális ember aki csak úgy bekapcsolódik beszélgetni a társaságba. Ettől függetlenül mégis imádom a sok embert magam körül (számomra ez nagy feelinget ad), illetve mindig sikerül feltalálni magam. 2 éve pont a Balaton átúszás idején mentünk nyaralni és beterveztük útközbe. Sőt, voltunk olyan bátrak, hogy délután vissza is úsztunk :D

Idén a sok úszáson kívül el os szeretnék tekerni Keszthelyig Lellétől. De imádom az esti pálinkázást, koktélozást, kerti grillezéseket. A hab a tortán csak az lenne ha az európai baknokságot megrendezték volna és a magyar csapat pont játszik akkor este és nagy kivetítőről követhettük volna :D

2020. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%

"Ettől függetlenül mégis imádom a sok embert magam körül (számomra ez nagy feelinget ad),"


Még valaki írja le 5x mennyire jól érzi ott magát, és adja elő autista módon, hogy akkor más is csak így érezhet. Gratulálok ehhez a szinthez.

2020. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!