Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem tudom, hogy mitévő...

Már nem tudom, hogy mitévő legyek?

Figyelt kérdés

A szüleim rengeteget dolgoznak, ez tény

Négy gyereket neveltek fel, én vagyok a legkisebb, 16 éves vagyok.


A gond az, hogy nem tudok nekik segíteni pénzt szerezni, pedig szeretnék. Amint tudok elmegyek diákmunkára, de most még nem tudok.

Mind a három testvérem ellenük van, mivel amellett, hogy sokat dolgoztak/nak és mennek a pénzért, sokat bántották őket.

Nem túlzok, mindenben a pénzt látják, számukra akkor jó az ember, ha ad.

a testvéreim ha kérnek valamit apától, hogy csináljon egy új ajtót, vagy valami ilyesmit, (asztalos apa) akkor a kétszeresét kéri el tőlük. És arra fogja, hogy kell a pénz.


Ha valakivel bajuk van, folyamatosan megy pletyka, a szitkozódás. És sajnos ezt a testvéreim szenvedik el.


Velem úgyhogy normálisak, mivel kialakult egy betegségem, ami két éve tart lassan.


Anya anno rengeteget bántott, hogy kövér, dagadék, olyan vagyok mint egy hordó stb. És még sokszor ennél is csúnyábban fejezte ki magát. Nem mertem néha enni, mert féltem, hogy mit mond.

Meg persze mások is bántottak, de valamiért anyától jobban fájt.

Egy idő után megelégeltem és elkezdtem fogyókúrázni. Ennek csúnya vége lett, négyszer kerültem kórházba.

Mostmár jobb, de még mindig önképzavarom van, az étkezés még mindig nehéz sokszor.

Van, hogy anyát sem tűröm meg, ha ott van mellettem amikor eszek, mert mindig arra gondolok, hogy régebben ilyenkor mit mondott. De aztán eszembe jut, hogy ki vagyok, hogy én éltem át, én mentem keresztül ezen, és ahogy a pszichiáterem mondta, erre büszkének kell lennem.


Szóval röviden ezért jobb a helyzetem.


De mióta rendben vannak a dolgok, ez kezd megszünni.


Ez a majdnem két év azért volt jó, mert anya mellettem volt. Megkaptam azt a szeretetet, amire mindig vágytam.

És ez olyan jó érzés volt.

De most már ez elvész.


Félek, hogy engem is semmibe fognak nézni. Én nem tudom, hogy képes vagyok-e arra, mint a testvéreim. Ők a lábukra tudtak állni anyáék nélkül is.


Én nem tudom, hogy képes leszek-e rá. De tudom, hogyha olyan életet szeretnék, amilyet elképzeltem, akkor muszáj lesz a lábamra állnom.


Lesznek majd gyakszijaim, de ők el akarják venni majd a pénzt.

Mondtam nekik, hogy jobb lenne, ha azt nekem hagynák meg, mert azzal is levenném a vállukról a gondot, hogy nem kell ruháról, ételről és egyebekről gondoskodniuk.

De nekik ez nagyon nem tetszett. Aztán megmondtam nekik később idegesen, hogy nem fogom odaadni. Tudom hogy nem volt szép dolog ez, de elegem volt ebből.


Nővéremmel ugyanezt csinálták. Elvették az ösztöndíját és azt mondták, hogy azt a pénzt itthon úgyis "megeszi", mert ugye amikor anya főzött nyilván abból neki is járt még hasonlók. És ezért úgy voltak vele, hogy ez természetes.


A legidőseb nővérem (30 éves) szintén depressziós. Csak neki van két gyereke, ezért muszáj, hogy jól kezelje a dolgokat. Pánikrohamot kap sokszor amire úgy tudom, hogy szintén kapott gyógyszert, de már próbálja elhagyni.

Apáékat ez szintén nem érdekli, hogy vele mi van. Elvégre két gyerekkel van ez vele.


Sosem voltunk összetartók sajnos.


Én meg már teljes stresszben vagyok, hogy mi van, ha a szeretetet nem kapom meg. Tudom, hogy furcsa amit mondok. De félek, hogy anya már nem fog velem törődni. Nekem nincs senkim rajta kívül. Elengedtem a múltat, nem haragszom rá. Mert örülök neki, hogy mellettem volt/van.


De úgy veszem észre, hogy nem sokáig tart már ez.


Beszélnem kéne vele? Már pedzegettem ezt neki, de szerinte én viszem túlzásba



2020. jún. 16. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A testvereiddel milyen a kapcsolatod?
2020. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas szüleid vannak. Én, mint szülő, ezt olvasva, hálát adok az égnek, hogy a már felnőtt gyerekeim nekem a páromon kívül a mindenséget jelentik, soha nem tudnék nekik ártani.

Olvasva a soraidat, értelmes vagy, meg fogsz állni a lábadon. Már kilábaltál egy nagyon nehéz helyzetből, megoldottad, legyél büszke magadra. A szüleid majd akkor fogják érezni, mit NEM jelent a pénz, amikor egyik gyerekük sem fogja rájuk nyitni az ajtót, mert nagyon megérdemelnék. Érezzék azt, milyen szeretet, megértés nélkül létezni. És egy gyereknek mindig sokkal nehezebb, mint egy felnőttnek, hiszen nincsen annyi lehetősége.

Ahogy lehet, állj saját lábra és építsd a jövőd, hogy függetlenedni tudj tőlük.

2020. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

17:20

Jó,számíthatunk egymásra, ha baj van

2020. jún. 16. 19:34
 4/9 A kérdező kommentje:

18:32

Igen,a nővérem például van, hogy át sem jön hozzánk. De ezért is "ő a hibás", " őt nem érdekli a szülei"


Az lesz, hogy a jövőmet próbálom kialakítani, és amint tudok elmegyek itthonról. Jól esett az a pár sor, megértés. :) Köszönöm! :)

2020. jún. 16. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogod tudni csinálni, a tesóid segíteni fognak, hogy a magad lábára tudj állni. Mielőbb elköltözöl onnét, annál hamarabb fogsz kikerülni a pszichés nyomás alól, amit a mamád rád terhel. Gondolkoztál már azon, hogyan tudnád megfogalmazni: milyen szeretetet is nem akarsz elveszíteni??? Mert amit eddig leírtál, egyetlen mondatod sem sugallja, hogy anyud érzelmileg kötődne hozzád. Amit eddig elértél, azt mind te magad, saját erőből, az ő visszahúzó, lehúzó viselkedésének ellenére érted el. Büszke lehetsz magadra. Nincs könnyű dolgod, de megcsinálod!
2020. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Undorító szüleid vannak, hányni tudnék. Nagyon sajnálom:( Kitartást, talpra fogsz állni nélkülük is
2020. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nekem is rossz a kapcsolatom a szüleimmel, én már 33 éves vagyok. Nehéz helyzet és egy kis részed mindig törött lesz amiatt, hogy ilyen veled anyukád. De megvan benned minden ami kell, hidd el, anyukád helyett is tudod magad szeretni majd. Amíg ott van melletted, megszokod a viselkedését és magadba építed a negatív hozzászólásait, amiből pszichés problémák leszenk, mint írtad is. De minél távolabb sikerül kerülnöd tőle, ez a hang egyre gyengébb lesz. Büszke lehetsz magadra már most és hidd el, hogy ez erőssé tesz, bármit képes vagy elérni. Én drukkolok neked nagyon. Ha gondolod rákreshetsz a nácisztikus anyákra, lehet segít egy picit.
2020. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 1Léna ***** válasza:
30%

Neked ők a szüleid, a hibáikkal együtt.

A megszerzett tapasztalatokkal Te kialakíthatsz egy egyedi életformát ha önálló leszel.

Amíg otthon laksz, és már kereső leszel, akkor szerintem az természetes, hogy hozzájarulj a költségek reád eső részével.

2020. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

10:09

Tudom és én elfogadom őket. Nem erről van szó. És ha már keresnék is, akkor egyértelmű, hogy vállalnám, hogy odaadom nekik. De sokszor fel van hánytorgatva akármit kapunk. Ha a nővérem adtaoda, mert többször náluk kötött ki a pénz, mint nála, akkor is az volt, hogy bármit csinált, bármit kért, durrogtak.

pedig egyértelmű, ha már nincs pénze például a kollégiumban, és esetleg szüksége van már ételre, mert kifogyóban van, akkor szerintem az is alap, hogy adnak egy keveset, pláne, ha elveszik azt a pénzt amiből ezt megtudná oldani

2020. jún. 20. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!