Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj hogy erről még nem beszélt...

Baj hogy erről még nem beszéltem a fiammal?

Figyelt kérdés

Van egy fiam aki 16 éves. Egyedül nevelem de mindent meg tudok adni neki. Még tavaj volt amikor költöztünk és segítettem neki a pakolásban. Neki olyan ágya volt ami alól kihúzható egy ágynemütartó. Ő pont levitte az időközben felgyült szemetet (régi füzetek papírok stb.) szinte végeztünk és én kihúztam az ágynemütartó részt és csak pár párna volt. Kivettem eggyet és az alatt volt egy kis szivárvány zászló meg pár ilyen "szexi" kép férfiakról. Nagyon megijedtem és visszaraktam a párnát és visszatoltam az ágynemütartót. Nem sokkal késöbb visszajött a fiam és mintha semmi se történt volna megkérdeztem hogy: az ágynemütartóban van valami? Ő erre azt mondta hogy csak pár párna de ő majd elrakja azokat. Én nem ítélem a melegeket. Utólag úgy érzem hogy kellet volna beszélnem vele akkor. Mi sose csináltunk ilyen apa-fia programokat, de nagy szoros kötelék van köztünk. Mindent megbeszélünk egymással de szerelmi ügyekről még sose hallotam. Óvatosan kezdjem el tőle megkérdezni hogy van-e lány a láthatáron? Vagy csak kézdezzek rá hogy meleg? Vagy hagyam amíg maga mondja el? Nem akarom hogy azért ne mondja el mert fél a reakciómtól.


(Azért csak most írom ki mert láttam egy kérdést csak ott a fiúnak nőkröl volt képe https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy.. )



2020. jún. 17. 13:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Majd ő elmondja, ha el akarja. Az jó, ha jó a kapcsolat köztetek, így várható, hogy előbb utóbb elmondja ezt. Vagy várja, hogy legyen valakije, úgy azért könnyebb bejelenteni.
2020. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
12%
Miért kéne beszélni erről?
2020. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok szülő, de sem azt nem tartom jó ötletnek megkérdezni ez esetben, hogy van-e lány a láthatáron, sem direktben rákérdezni, hogy meleg-e.

Előbbi esetben azt érezheti, hogy neked az az elvárásod vele szemben, hogy barátnője legyen.

A második meg szerintem túl direkt.

Elsőre az jutott eszembe, hogy mivel mostanában elég gyakran feljön ez a téma a médiában is, ha épp ilyenről van szó a tévében, az apropó lehet, hogy megkérdezd, hogy ő miképp vélekedik a melegekről. Akkor te is elmondhatod, hogy nincs bajod ezzel, meg hogy milyen nehéz lehet, amikor valakinek titkolnia kell. De ne told túl. Mondjuk lehet, hogy ennél sokkal jobb megoldások is vannak, de nekem nem jut eszembe.

2020. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
Ha elfogado vagy, akkor nyugodtan ulj le vele.
2020. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%

Olyat ne kérdezz, hogy neki van-e barátnője, vagy hogyan viszonyul a melegekről. Inkább általánosan, hogy az osztálytársainak van-e barátnője. A melegekről meg akkor beszéljetek, ha szóba kerül valami kapcsán.

Egyébként szerintem, ha tényleg meleg lenne, és titkolni akarná előtted, akkor sokkal jobban vigyázott volna, hogy véletlenül se te nyisd ki az ágyneműtartóját. A költözés előtti este berakta volna olyan táskába, amibe te nem nyúlsz bele, pl. iskolai füzetek közé.

2020. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Majd ő elmondja, ha akarja. De azért azt nem ártana valahogy tudatnod vele, hogy nincs problémád az ilyesmivel, hogy tudja, bátran elmondhatja neked.
2020. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha úgy kérdezném meg egyszer hogy van e valaki aki tetszik neki? Abból nem derül ki hogy fiúra vagy lányra gondolok vagy teljes mértékben hagyam a témát?
2020. jún. 17. 14:11
 8/29 anonim ***** válasza:
98%

először is le a kalappal, hogy ezt ilyen higgadtan és nyugodtan fogadtad, nagyon ritka, remek apa vagy! másodszor ne kérdezz rá a lányokra, én is inkább azt tudnám ajánlani, hogy hozz fel egy ilyen hírt vagy panaszkodj neki homofób emberekről, hogy te ezzel mennyire nem értesz egyet, meg biztos nehéz lehet ezt valakinek magában felismernie, elfogadnia, bevallani a szüleinek. esetleg ejtsd el azt is,csak félvállról, hogy: ha az én fiam lenne meleg, akkor mindenben támogatnám, az a fontos, hogy boldog legyen stb.

el fogja mondani szerintem, ha kész rá. ezt nem lehet erőltetni, biztos, hogy a fiadnak nagyon nehéz helyzet ez, de semmiképp ne erőltesd.

2020. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
98%

Esetleg megpróbálhatnál nem direkt módon olyan szituációba kerülni, hogy szóba jöjjön a téma. Mit tudom én, nézzetek együtt filmet, amiben van meleg karakter és tegyél pozitív támogató megjegyezést. (Pl a Billy Elliot remek film) Csak diszkréten éreztesd vele, hogy elfogadó vagy, nem kell sűrűn, ha látja, hogy mások esetében nem akadsz ki idővel ő hozza fel a témát.

Egyébként ha tényleg jó a kapcsolatod vele, akkor rákérdezhetsz, hogy tetszik-e neki valaki, de arra nem feltétlenül fogsz használható választ kapni szerintem

2020. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

"Van egy fiam aki 16 éves. Egyedül nevelem de mindent meg tudok adni neki."


Nem, nem tudsz, mert nincs előtte FÉRFI példakép.


Egy fiút, azaz növendék férfit nevelni és trenírozni kell. Vadászat, horgászat, autók, prostik. És látnia kell, hogy te is FÉRFI vagy!

Mikor vittél haza utoljára csajt? Mikor ment haza arra a fiad, hogy egy nő napozik a kertben? Mikor látta, hogy telefonálsz egy nővel? ...

2020. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!