Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha gyűlölöm azt a...

Mit tegyek, ha gyűlölöm azt a szakot, amin vagyok, de anyám nem engedi, hogy átmenjek egy másik iskolába?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm azt az iskolát. Gyűlölöm a szakot, a tanárokat, a tantárgyakat, utálom az osztályfőnököt. Ráadásul érettségizős, és ha nem lesz meg az érettségim, akkor nem lesz meg a szakma se. És nagy valószínűséggel nem fogok majd tudni átmenni érettségin, mert sík hulye vagyok mindenhez.

Anyámmal már leültem számtalanszor beszélni, hogy ott akarom hagyni ezt a sulit és átmennék egy sima szakiskolába, de nem akar róla hallani se. Nem értem miért csinálja ezt, amikor úgyis tudja, hogy nem fogok se egyetemre se főiskolára menni.



2020. jún. 20. 09:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%

Anyádnak abban igaza van, hogy érettségi kell! - kb. lassan már ahhoz is, hogy elmehess WC-re.

Amúgy nem kell ennyire "h*lyézni" magad! Mindig lepontoznak érte, de az az igazság, hogy az érettségin általános iskolai "tudással" is át lehet menni.

2020. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
86%
Kérd meg anyádat, hogy segítsen a tanulásban. Ha többet vagytok együtt, több esélye van arra, hogy jobban megismerjen és rájöjjön valódi képességeidre, de az is lehet, hogy csak nem tanított meg senki sem tanulni.
2020. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
83%

Amikor leültetek beszélgetni, ész érveket hoztál fel neki?


Hogy ez meg ez a szak jobban tetszik, érzed, hogy az neked való, az a suli is szakmát ad érettségi mellé.


Ne csak úgy ülj le, hogy "de én rühellem ezt az egészet, rohadtul elegem van belőle, át akarok menni amoda".


Ha az első eset volt, akkor ígérd meg neki, hogy tanulni fogsz(tartsd be!), átvállaksz valami feladatot tőle.



Az érettségi meg hiába fenyegeznek, hogy nehéz lesz, ha 12 éven keresztül ott voltál órán és figyeltél(meg azért kicsit jobban készültél rá) át tudsz menni.


Én pl. :matekra csak órákon gyakoroltam(és nagyon max 3-as voltam), de az érettségi is meg lett.

2020. jún. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem akarja hogy elcse.szd a jövődet. Én sem akartam egyetemre menni, de 25 évesen munka mellett rajottem, hogy mégis kell ahhoz, amit el akarok érni. Bajban lettem volna, ha nem lett volna meg az érettségim. Pedig 18 évesen ugyanazt gondoltam mint te.


Szóval hajrá. Csak jót akar neked, hidd el.

2020. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
66%

Akár mész egyetemre, akár nem, egy sima szakmával már nem fogsz tudni elhelyezkedni. Plusz, ha utána még esetleg OKJ-t akarnál csinálni, ahhoz is kell az érettségi. Azt már mindenhol kérik!


Én szakközepet végeztem, van érettségim, szakmám, három OKJ-m is. És boldog vagyok vele. Nekem anno sem volt gondom az érettségivel, ez kellett, elfogadtam, pedig pl. matekból nem voltam valami jó. De összekaptam magam is sikerült. Később nagyon fogod bánni, ha most dacolsz, mert anyád csak jót akar neked. De talán hagynia kéne, hogy a saját károdon tanulj! Mellesleg, addig tanulj, amit fiatal vagy, mert később, ha le kell érettségizned, csak nehezebben fog menni. Érettségi nélkül meg fel sem vesznek sehová dolgozni! Ezt most mondom. 30-40 éve még máshogy volt, de most már kell a papír!

2020. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Kitörölhetem a ptsámat azzal a rákos érettségivel, ha a szakot rühellem és nem szeretem! Annyira van mindenki az érettségivel meg az egyetemmel, hogy sehol nem tart szinte senki. Minek mennék én egyetemre vagy főiskolára, ha már a gimi is nehezen megy és itt se tudok teljesíteni? Egyébként pont egy olyan nő pofázik az érettségiről meg a továbbtanulásról, aki így is csak egy bolti eladó.
2020. jún. 20. 11:01
 7/40 anonim ***** válasza:
89%
Gratulálok, neked nem az eszeddel van baj, hanem az alapvető emberi műveltséggel. Nem az egyetem miatt kell az érettségi, hanem hogy el tudj akárhogy is helyezkedni.
2020. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%

Mi az a szakma, ahová jársz, és mit szeretnél helyette...???


Egyetértek az előttem szólókkal, manapság az érettségi már olyan, mint pár évtizede a nyolc általános.


Egy senki leszel érettségi nélkül...

2020. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan egy azért mert egy bolti eladó, és sajnálja, hogy anno nem tanult és ma már o is máshogy csinálná.

Mellesleg ez a felfogás nem tudom mikor indult ennyire útjára, hogy tanulással nem megy senki semmire. Nekem kellett az érettségi és a diploma is hogy itt tartsak mint ma és annyit keressek.

Nem kell mindenkinek diplomásnak lenni

Ez oke, de a tanulás sem nem hülyeség se nem felesleges.

2020. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen mindegy, MILYEN szakra jársz, érettségi nélkül még WC-pucolónak sem vesznek fel.

Szerezd meg az érettségit, utána mehetsz gyárba szalagra dolgozni, kereshetsz szakmát, amit akarsz, de érettségi NÉLKÜL semmit nem tudsz csinálni.

2020. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!