Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan létezhet, hogy egy anya...

Olyan létezhet, hogy egy anya és egy apa nem szereti a gyermekét, és ezáltal a gyerek se érez szeretetet senki felé? Ha igen, ez milyen következményekkel járhat? Hogy lehet kiküszöbölni ezeket?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy lehet, de eddig sok dolgot nem vettem észre, amit a mai napig nem tudok igazán megmagyarázni, de megpróbálom leírni.

Anyám és apám szeret (legalábbis remélem), de nem nagyon mutatták ki soha. Nem öleltek meg, nem pusziltak meg, csak szülinapkor, ünnepkor, stb. Szeretnek, csak nem mutatták ki. Olyan 2 éve gondolkozok azon, miért nem hiányzik nekem soha senki, és miért nem érzek szeretetet. Amikor kisebb voltam, 6-7 éves, és 2 hétig az unokatesóméknál aludtam, akkor se hiányoztak nekem anyámék. A többi unokatesóm már az első napokban szétsírta az agyát, de én még az utolsó napon se hiányoltam a szüleimet, emlékszem, ott akartam aludni még 1 hetet. Mamámtól és nagynénémtől 300 km-re élünk, 1 évben max 1x látogatjuk meg őket. Bírom őket, jól elvagyok velük, de nem érezném azt, hogy szeretném őket, vagy hiányoznának. És szinte mindenkivel így vagyok. Tartós baráti kapcsolataim nincsenek, én ilyen otthonülős típus vagyok, sose szerettem kimozdulni, de őszintén szólva nem is nagyon hívtak soha. Nekem a szobám négy fala az egész világ. 3 és fél hónapja nem láttam az osztálytársaimat, nem is hiányoznak, nem érzem, hogy hiányoznának. 17 éves vagyok, de még soha nem voltam szerelmes, sőt! Még tetszeni se tetszett soha senki. Ez lehet baj?


Mi lehet még ezen felül probléma? Milyen következményekkel járhatnak ezek?


2020. jún. 20. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Kötődési zavar, introvertáltság.
2020. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Lehetséges a kérdésedben leírt jelenség, ami mindenképpen pszichés probléma, csak a forrása kérdéses.

Tanult minta: Lehet, hogy a szüleid is ilyen családban nőttek fel (vagy ők kimutatták volna a szeretet, de a szüleik valamiért ezt elutasították, így ők 1-2-3 évesen, tudattalanul lemondtak róla) és a szeretet ilyen mértéki ki (nem) mutatás lett a tudat alatt elsajátított norma. Nem tanították, nem értik, nem csinálják jól a szeretetkimutatást, fárasztó nekik. Emiatt tudatosan vagy azalatt kerülik ezt a helyzetet és kerestek ilyen partnert.

Örökletes: Lehet idegrendszeri elváltozás, örökletes ok is (House-nál volt egy ilyen eset: [link]

A Quora.com-on volt egy srác története, akinek a szülei kb. minden nap főztek egy csirkét sok zöldséggel, és mindenki akkor vett belőle, akkor evett, amikor akart. Sosem ültek le közösen. A szülei szoftverfejlesztők voltak, tiszta rendes házzal, magas fizetéssel, de virágok és festmények, képek nélkül. Aztán az egyetemi lakótársa mellett látta a srác, hogy mást is lehet enni, és elkezdett kísérletezni néha egészen meredek dolgokkal, ízesítéssel. Ezen közben derült ki neki valahogyan, hogy mindkét szülője azért annyira "rideg" és monoton, mert Aspergeresek.

Nem akart gyerek: Nem tervezett gyerek, akit egyik szülős sem akart, sőt talán már egymást sem, de valamiért az abortusz és az örökbefogadás nem volt opció, így egymás mellett ragadtak.

Következmény: Sokkal nehezebb/ellehetetlenülő pártalálás vagy az érzelmi hidegség miatt hamarabb megszűnő kapcsolat. A rosszabb szociális készségek miatt nehezebb munkahelyi érvényesülés.

Megoldás: Ki kellene deríteni az okot. Pszichoterápia kellhet neked majd a feldolgozásához.

2020. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudják kifejezni. Biztos ők is így nőttek fel.
2020. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóképp vagyok, nekem az a forrása, hogy nem várt gyerek vagyok, apa nem foglalkozott velünk (van egy bátyám), anyunak meg nem mindig maradt ideje ránk.
2020. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anti paladin ***** válasza:
A mély, tartalmas kapcsolatok kialakításában okozhat gondokat ha felnőttként kezded el megtanulni mit kell kezdeni az érzelmekkel/ilyen irányú érzelmekkel, hogyan kell társas életet élni, alkalmazkodni.
2020. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!