Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja anyám folyton...

Miért mondja anyám folyton azt, hogy "örülj neki, hogy van egyáltalán" Senki másnak nincs ilyenje.?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy szegénységben nőtt fel, de most, a 21. század első negyede vége felé közeledve szerintem igazán van jogom válogatni az internet adatcsomagok között.. (ugyanaz az ár, csak más összeállítás. kevesebb tv csatorna, de 300 helyett 400 megabites a net..)


De még ha nem is a netről van szó. Legyen az akármi. Egyből mondja anyám, hogy senki másnak nincs ilyenje.. Meg a mániája, hogy ne válogassak. MIÉRT NE??? Ugyanaz az ár és VÁLASZTHATÓ a csomag. Anyám meg mondja, hogy örülj, hogy lehet ilyenünk. AMúgy megjegyzem szerintem a háztartások 0.01 %-ában nincs internet.



Most egy konkrét példa: van egy nike cipőm egy neonzöld pipával az oldalán. Mondom anyámnak a tescoban: beugrunk a deichmannba? kell egy új cipő, ebben nem mehetek évzáróra. Erre anyám mondja, hogy nem evszünk új cipőt, mert nagyon drága. Egyébként is neked arany életed van. Így is kitűnsz a tömegből. Aha. oké. 6000 Ft-os decathlonos nike cipőben és 1500Ft-os fehér pólóban. Oké. ha ő mondja.. Nem értem. anyám nem látja a 15-18 évesek 99%-ának a kezében a 600e Ft-os iphone-t? vagy a 80e Ft-os nike cipőt?


Muszáj cipőt vennem, mert ebben nem mehetek évzáróra. nem igaz, hogy nem költhetek félévente 9990Ft-ot... a deichmannos cipők 99%-a mind ilyan 8e Ft körül mozog.



Félreértések miat: Anyám nagyon jól keres egyébként, de még ez sem változtatta meg a felfogását.. Ha van miből, akkor miért nem lehet költeni?


És itt most egyáltalán nem arról beszélek, hogy ha 1m Ft-ot keresel havonta, akkor 500e Ft-ot kell költeni minden hónapban, és ha 100m Ft-ot keresel, akko meg 50m Ft-ot kéne költeni.. Hanem az épeszűség határáról. A pazarlás az ellenségem!


2020. jún. 21. 00:08
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

És a vicc az egészben az, hogy apám meg teljesen normális. Apa is szegénységben nőtt fel. a családja összes földjét, meg több hektáros erdelyét államosították. De ő is a rendszerváltáskor a felét kb visszaszerezte és nagyon olcsón jutott hozzá új épületekhez. így mostanra egy jó kis céget hozott össze. Nem valami nagy szám, de a nettó 500 megvan.

És érdekes ő teljesen normálisan gondolkodik. Nem szórja a pénzét, mindig félretesz. Ha cipő kell? Természetesen azt amelyi ka legkényelmesebb és azt, amiben a legjobban érzem magam. 8e Ft? megveszem neked fiam.


De hát anyám...Nem tudom mi baja..

2020. jún. 21. 00:13
 2/23 A kérdező kommentje:
És félre ne értsétek. nem azt mondom, hogy az a jó szülő, aki pénzeli a gyerekét. egyáltalán nem is erről szól a kérdés. Hanem anyám furcsa hozzáállásáról.
2020. jún. 21. 00:14
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Kiszamolo.hu
2020. jún. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

Kamukérdés.

Jóéjt.

2020. jún. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%

Na várj.

Te most komolyan azt gondolod, hogy a 15-18 éveseknek, sőt igazából senkinek nincs, de azt gondolod, hogy 600 ezer forintos telefonjuk van?

Másrészt

Minek neked 400mbit-es net?

Nekünk itthol, 4en vagyunk a családban és 10mbit-es a netünk.

Lassú egy picity tudom, de amire kell, arra pont megfelel. 2 laptop és több tv is arról megy egyszerre, mégsincs gondja vele senkinek.

Másik pedig, hogy nem azzal kéne foglalkoznod, hogy milyen drága cipőd legyen évzáróra. Senki nem a cipődet fogja nézni abban az 1-1.5 órában. Néhány volt osztálytársam tesicipőben járt mindenhova, még évzárón is banna volt. Mások a turkálóból veszik a cuccokat, de mégis jól vannak vele. Most szerintem se kelljen már neked azért venni egy teljesen új cipőt, mikor a régi is jó, mert neked lesz épp évzáród, amiben ugye tömegben leszel, mindenki az igazgatót fogja nézni, tudom unalmas, de muszáj, senki nem a cipőddel lesz elfoglalva, hanem azt fogják várni, hogy mondja ki az igazgató a tanév végét. És az már biztos, hogy senki másnak nincs olyanja, most az internetről beszélek. Több ismerősöm is van, akinek ténleg még internet sincs otthol, hanem a szomszédtól "lopják". Szóval szerintem inkább hallgass anyádra, mert amiket itt leírtál...tényleg eléggé aranyéleted van...

2020. jún. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

2000 mbites netem van, ez ala en mar nem mennek. Csak hogy a “minek” kerdesre valaszoljak, azert, mert 2020-ban mar ez is a boven megfizetheto kategoriaba esik, es jobb elmenyt nyujt, mint valami kisebb sebessegu csomag. Mondjuk en videok feltoltesere is hasznalom, nem csak gyakorizasra meg facebookra, es nem mindegy, hogy 5 perc alatt tolt fel a video, vagy egy ora alatt. De amig nem toltottem fel, addig is idegorlo volt neha a lassabb internet.

Egyebkent meg nem tudom, nem tudjuk, kerdezo, ezt nyilvan anyaddal kell lemeccselned, vagy ha apad normalis, akkor menjetek el vele cipot venni kettesben.

2020. jún. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Napi hiszti megvót...
2020. jún. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

"Nem értem. anyám nem látja a 15-18 évesek 99%-ának a kezében a 600e Ft-os iphone-t?"


Idaig olvastam.

Kamu rinya hilyegyerektol.

2020. jún. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonymousreview60 ***** válasza:
52%
Anyád lehet, hogy irracionális a csomagokat tekintve, de ez nem derül ki, mert " Nem értem. anyám nem látja a 15-18 évesek 99%-ának a kezében a 600e Ft-os iphone-t? vagy a 80e Ft-os nike cipőt?" ebben a pillanatban lett hiteltelen a mondandód.
2020. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
HÁt már bocsi, de számomra is szomorú látvány, hogy egy év után megunják az x-et és kell a 11.
2020. jún. 21. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!