Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Születési anyakönyvi kivonat...

Születési anyakönyvi kivonat a szülőnél vagy a gyereknél illik, hogy legyen?

Figyelt kérdés
Az anyám nekem esett a napokban brutálisan és ma odaadta ezeket az iratokat, hogy a szülőnek ehhez semmi köze, ez nállam kell, hogy lengyen...

2020. jún. 22. 16:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg kiskorú a gyerek nyilván az anyánál, de amint nagykorú lesz már mindenkinek magánál kellene lennie.
2020. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
anyának küld el Kasza Tibi számát: Költözz el!!!
2020. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Amikortól már maga intézi az ember az ügyeit, akkortól nála legyen.

Mondjuk, ha anyukád nem akarja őrizgetni, kulturált módon is odaadhatta volna.

2020. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Kb minden irathoz szükséges a születési anyakoknyvi kivonat. Kiskorúként a szulo tudja ezeket intézni, nagykorúként csak a gyerek.
2020. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
21 és együtt lakunk...most már azt kell, hogy mondjam, sajnos....az összes gyűlőletét, keserűségét rajtam vezeti le...a férje meg nagyon élvezi, amikor engem bánt...nem szeret, ez 1000%.
2020. jún. 22. 16:41
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs szabály. Mindenki ott és annál tartja, akinél akarja.

Nálunk a 82 éves nagypapa volt az "irattáros", ő őrizgette az egész család ilyen-olyan - egy életben egyszer kellő - iratait, mert őt ez boldoggá tette. Azóta sincsenek olyan rendben ezek a dolgok, mióta szegénykém meghalt.:(

2020. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy #1 is írta. Amíg kiskorú a szülőknél, amikor nagykorú lesz valaki, vigye az iratait is, DE nem esek "brutálisan" neki a gyerekemnek!

Mi, amikor betöltötte a 18. évét a gyermekünk, csináltunk a születéskori fotóival, hajtincsével, babanaplójával, anyakönyvi kivonattal stb.. egy szép mappát és abban átadtunk mindent.

Próbáld megbeszélni anyukáddal. Sok sikert és ne vesszetek össze!

2020. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

az nem normális hogy az összes nevelőd téged bsztat. de ezzel meg úgyse tudsz mit kezdeni, max. elköltözni.

amúgy én nem tudom hol van az anyakönyvi kivonatom, valszeg valahol otthon magyarországon... nem emlékszem rá hogy mikor kellhetett legutóbb... valószínűleg 14 éves korom előtt, mert azóta azért emlékeznék rá.

2020. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felnőtt vagy, akkor nyilván nálad, de ehhez minek neked esni? Veszekedés nélkül nem lehet átadni pár papírt, vagy mi?
2020. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb akkor lesz rá szükséged ha házasodni akarsz, utána pedig a temetésednél (de azt a hozzátartozók fogják intézni). Ott kell lennie ahol majd erre szükség lesz. Nálunk az esküvőig anyámék őrizték, azóta nálunk van.
2020. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!