Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férfiak, akik elváltak és...

Férfiak, akik elváltak és közös gyerek is van! Megbántátok, hogy elváltatok azért, mert nem működött tovább a házasságotok és emiatt kevesebbet láthatjátok a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Hogyan alakult ezt követően a gyermeketekkel a kapcsolatotok?

2020. jún. 22. 17:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Én nem másik nő miatt szeretnék válni, hanem azért, mert egyszerűen nem bírjuk már egymást elviselni és nem szeretném, hogy a kicsi emiatt sérüljön. Biztosra mondom, hogy nem fogom letojni a gyermekemet, mivel a lehető legtöbb időt szeretném vele tölteni, amit lehet.
2020. jún. 22. 17:46
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj hogy ha az anyja kapja a felügyeletet arra felkészülhetsz, hogy ellened hangolja folyamatosan meg mindenért pumpolnak majd pénzzel. Én odajutottam pár év után hogy jobb minden kapcsolatot megszakítani elutalom a gyerektartást aztán szevasz.
2020. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én attól félek, hogy nem bírnám ki a gyermekem nélkül, ezért próbálnék békésen válni, már amennyire ilyen helyzetben lehetséges. Te hogyan bírod a gyereked nélkül hosszú távon?
2020. jún. 22. 18:21
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

4

Ilyen csak a mesében van. Főleg itthon. Ahogy lesz valakid egyből beindul a féltékenység/irigység aztán állandó harctér lesz az életed. Meg lehet próbálni, de ha most se jöttök ki ez csak rosszabb lesz a válás után. Eleinte nekem is rossz volt, hogy így alakult a kapcsolat a lányommal, de újraházasodtam van egy feleségem akivel nagyon jól megvagyunk, úton a harmadik fiunk. Semmit nem bántam meg. Sajnos ilyen amikor nem körültekintően választunk párt és ezt még megfejeljük egy gyerekkel.

2020. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszod is! Igen, sajnos a választásom nekem sem volt tökéletes, de utólag már ezzel nem tudok mit tenni. Remélem azért egy idő után normalizálódik majd a dolog, hacsak egy kicsit is.
2020. jún. 22. 19:26
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Ismerős mediátorral vált, 2 éves volt a gyerek, ma 10 körül van, közösen nevelik (nem egy háztartásban, de minden fontosról együtt döntenek és sokat van a gyerek az apjával.


A volt tanárom volt férje pedig mindenben segíti a nőt, a gyerek minden születésnapjára virágcsokrot kap az anyuka os, hiszen neki köszönheti a gyerekét, mindkettő újraházasodott és már jócskán felnőtt a gyerek is.

2020. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Mi viszonylag bekesen valtunk. Nem kertem gyerektartasi dijat, helyette ugyved elotti megallapodast irtunk, amiben az szerepel, hogy a gyerek koltsegeit felezzuk mindig. Vagyiw azonos aranyban jarulunk hozza a kul9nbozo koltsegekhez.

Viszonylag sokat majdnem fele honapot apjanal van a gyerek. Kozos a szuloi felugyeleti jog. Egyedul a vagyona folotti rendelkezoi jog nem kozos.


Szerintem csak rajtad es az anyukan mulik miben tudtok megegyezni. Azt erdemes tudni, hogy sajnos a fele itt fele ott ido az igenis megviseli a gyereket, es hosszutavon tanulasi es viselkedesi zavarok jelentkezhetnek. Erdemes ebben valamelyikotoknek a masik javara engedni. A minden hetvege egyik szuloe masike a minden hetkoznap is eleg gaz. A minden masodik hetvege apae, meg valljuk be normalisabb szuloknel mar nem divat. Erdemes olyanban gondolkodni, hogy egy teljes het legyen az apae minden honapban vagy szerda estetol vasarnapig ketszer egy honapban, igy te is ugyanugy resze aradsz a hetkoznapjainak is es hetveget is tolthetsz vele egyutt.

A kozos szuloi fwlugyeleti jog az szivas. Nagyjabol egy artatlan napkozis taborba vagy egy heti egyszeri kezmuves caoportba se kuldhetitek el a gyereket egymas hozzajarulasa nelkul. Hozzteszem a sportklubbok, tanarok nem fognak rola tudni igy ha akarjatok szivathatjatok egymast es a gyereketeket is.

A koltsegek teren en nokent es x evvel a valas utan amondo vagyok, hogy igenis egy tokos csavo azert adjon mar az exenek havi 20.000at remelve azt a gyerekiskolai etkezesere vagy jatekaira kolti. Ezen felul meg ha kepesek ertelmesen kommunikalni, akkor igenis lehet hogy oke anyu te fizeted a teli csizmat en meg veszek teli kabatot, persze azert ezt is ugy hogy ne az egyiket a kinaiban masikat a zaraban vegyetek.


A legfontosabb, hogy ne kovesd el a buntudatos apuka hibajat akarmi is lesz, azaz ne akarj kompenzalni es programokkal es ajandekokkal elhalmozni a gyermeked a valast kovetoen, ennel sokkal fontosabb a normalis ertekrend, valamilyen stabil rendszeresseg, a gyerek beletek es a parkapcsolatba vetett hitenek helyreallitasa. Es az oszintesegre, tiszteletre neveles. Masik tipikus es onsorsronto dolog ha lanyos aouka vagy hogy a kislanyod a potfeleseged lesz es eleted kicsi kiralynojeve teszed...utana lesz nagy pofara eses, ha lenne uj parkapcaolatod mert a sajat gyereked a koranak megfeleloen de ott tesz majd neked keresztbe ahol nem szégyell es szegeny nő gyouze idegekkel. Erre az elejetol erdemes figyelni, tudatositani, hogy anyunak es apunak is joga van a boldogsagra es az lehet egy masik fwlnottel fog bekovetkezni nem pedig vlas visszacsinalasaval.

2020. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos hiába gondolod most úgy, hogy szeretnél minél több időt tölteni a gyerekkel, az ex ha úgy akarja eléri, hogy kínkeservesek legyenek a láthatások is. Amúgy van 1-2 olyan szitu is, mint amiket itt leírtak, de sajnos ez a ritkább
2020. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Ez csak rajtatok múlik. Ha sikerül békésen válnotok, akkor van lehetőséged a gyerekkel szinte ugyan úgy élni. Értelmes keretek közt kell ezt megbeszélni az asszonnyal és remélem, hogy a feleségednek van annyi esze, hogy belássa, a gyerek érdeke is, hogy ne marakodásban nőjön fel.
2020. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismerősöm korábban vált, két lányt vitt el az anya.

Egy darabig minden OK volt. A férfi nyugodtabb, mosolygósabb lett, mert vége lett a napi veszekedéseknek.

Aztán egyre rosszabb kedvű lett. Egyszer panaszkodott, hogy a volt párja elég keményen ellene neveli a gyerekeket, és 12 napi agymosást nem tud 2 nap alatt ellensúlyozni.

Az iskolai szünetek fele járt volna neki, de jóval kevesebbet kap. És lassan kezd belefásulni az állandó küzdelembe. 6 évvel a válás után a volt párja még mindig gyűlöli őt, és ott tesz keresztbe ahol tud, márpedig kizárólag a gyerekekkel kapcsolatban tud keresztbe tenni.


Szóval teljesen reális a félelmed, kérdező.


Mekkorák a gyerekek? Ismerősömnél kb. 5 és 7 évesek voltak váláskor.

2020. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!