Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy fel tudom mérni, mit is akarok?!

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, a nagypapám már 2 éve megígérte, hogy a ballagásomra kapok tőle egy szabadon választott autót, 6 millió forint értékig.


A papám tavaly, Karácsony másnapján, a "semmiből" elhunyt, 73 évesen.

Azt gondoltam (ez érdekelt legkevésbé), hogy ezzel az ajánlatának is annyi, de szerencsére a szüleim teljesítik az ígéretét.

Egy Toyota Corolla-t akarnak venni, szalonból.

Apukámnak 12 éve Lexus-a van, anyukámnak egy Suzuki Vitara-ja, csak a japán autó a jó szerintük.

Érdeklődtek, utánajártak, így jött a Corolla ötlete, természetesen a megkérdezésem nélkül.


Én egy 2013-2014 körüli használt A6-os Audit szeretnék, 5 millió forint értékben.

Biztonságosabb, erősebb, jobb megjelenésű, nem veszít úgy az értékéből, mint egy új autó.

A fenntartás sem lehet érv, mert azért vásárolnék olcsóbban 1 millióval, hogy maradjon arra is.


Dolgozom is a szüleimnek, szóval nekem megy el több pénzem a tankolásra, nem nekik.


Hiába hozom fel a fenti érveket, hatástalan. Mit kellene tennem/mondanom?


Hálás lennék egy 20 éves Swift-ért is, nem erről van szó, biztosan remek autó a Corolla egy olyannak például, akit hidegen hagynak a kocsik és megbízható, egyszeeű autót akar, de én másra - konkrétan olcsóbbra! - vágyom.


2020. jún. 23. 17:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
85%
Miert nem veszel te is viterat?
2020. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
94%
A corolla egy életre kiszolgál, a felsőkategóriás autók meg már 4 év után betegágyak. Ha nagyobb autó kell vegyél Avensist vagy Lexust te is
2020. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
98%

Erre van az a bizonyos mondás, ajándék lónak...

Próbáld ki, amit kapsz, ha tényleg nem jön be, eladod egy év múlva, és veszel az árából olyat, amit te akarsz.


(Egyébként az "azért akarok olcsóbb autót, hogy adjátok oda zsebbe a maradékot és majd abból tartom fent" nem jó érv. Ha olcsóbb kocsit akarsz, ne tartsd a markod a különbözetért, mert nem az jön be belőle, hogy mennyire önzetlen vagy.)

2020. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
90%
sztem nem olcsóbbra vágysz, hanem menőzni akarsz 19 évesen egy Audival. csakhogy egy 5-6 éves vasra már elég sokat rá kell költeni, több az adó és a biztosítás is - asszem -, és ezt anyádéknak kell fizetni
2020. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
99%

Én sem tennék egy most érettségizett gyerek popsija alá egy audit amivel száguldozhat, menőzhet.

Ha egy új autót nem becsülsz meg, amig ingyen kapnál ne is kapj semmit sem

2020. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
88%
Elhiszem, hogy tök menő egy saját autó ilyen idősen, de ha ezt a 6 misit másba fektetnéd, pár év múlva 3 ilyen kaliberű audit is vehetnél. Ez nem opció?
2020. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
89%
Nemhogy kérnéd az 5 millát a bankszámládra fektetnéd be, kezdenél belőle valami hasznosat! Neeem, inkább veszel egy fostos audit, hogy legyen mivel játszani az eszedet. Gratulálok.
2020. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ismeretlenül ne oktassuk ki a kérdezőt, hogy mire kéne szerintünk költenie meg befektetnie, mert teljesen irreleváns. Szerintem ha meg lett vele beszélve, hogy olyan autót kap, amilyet szeretne és kinézett magának, akkor jogosan kéri azt. Szerintem senki se szereti, ha megmondják, hogy mi a jó neki, amikor pontosan el tudja dönteni. Igen, lehet nem lesz életre szóló autó, de nem is ez a cél. És egy 18-19 éves srác miért is ne vehetne "menő" autót, ha már megteheti és azt akar? Azért egy corollával is pehet agyatlanul száguldozni, ha valaki akar. Szerintem attól még, hogy ajándék nem abból kell kiindulni, hogy "jóvan örüjjé legalább kapsz valamit". Ha már a szülők elköltenek x milliót valamire ajándékként, mi lenne, ha annak a megajándékozott is örülne? Mert végső soron ez az ajándék lényege, nem?
2020. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
94%
Saját példánkból okulva mondom: ha van lehetőséged új autót szalonból venni, csakis azt!!! A használtnak a teljes előéletét nem tudod, menet közben fog egy csomó hiba előjönni. Mi (párom) beleestünk ebbe a hibába, csak a nulladik körös szerviz volt 350 ezer, és még másik 2 millió (az autó vételára) rá lett borítva hogy műszakilag és esztétikailag is egy szintre felhozzuk. Csakis új autó. Ha majd összegyűjtesz valamit magadnak meg ezt eladod pár év múlva, ha nagyon nem tetszik, akkor lesz egy közepesen fos “nyugati luxus” autód, de a japánok tény és való megbízhatók. Nemrég baleseteztünk egy toyotával, gyakorlatilag eltűnt az eleje, horzsolásokkal kiszálltunk. A kiérkező tűzoltó mondta, örüljünk hogy ez az autó volt alattunk, ebben volt anyag is meg szakértelem is, más nem biztos hogy megvédett volna.
2020. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
66%
Upsz sok lett egy kicsit a szerintem :D na mindegy
2020. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!