Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz megérteni,...

Miért olyan nehéz megérteni, hogy nem akarok lebarnulni?17l

Figyelt kérdés

Két éve minden nyáron ezen van kiakadva anyám, hogy mi az hogy én nem akarok, olyan beteges a nagyon fehér bőrszín. (Igazából a lábamon kívül sehol nem vagyok annyira fehér még) Mindig vitatkozik velem, ha meglátja azt hogy fényvédőt használok, főleg ha nyáron van, mert ugye nyáron nincs koli, itthon vagyok, látja... És egyébként nem az a baja, hogy túl sokat költök erre, vagy túl sokáig készülődök, mert ez kb két percet vesz el reggel. Még csak azt sem mondhatja, hogy lemondom emiatt a közös programokat vele, mert egyébként ő az, aki soha semmilyen közös programot nem akar, mindig nyavalyog előtte vagy fél órát, aztán ha mégis belemegy akkor rövid időközönként tudatja, hogy ő ezt nem élvezi. Tök mindegy, hogy amúgy elmentünk sétálni, strandon vagyunk, társasozunk vagy csak egy rohadt filmet nézünk meg itthon, amit én választottam. És egyébként ha rámbízza a bevásárlást azt megcsinálom olyankor is ha süt a nap, ugyan úgy kimegyek mindig sétálni a kutyámmal (igaz nagy az udvar, nélkülem is mozog eleget) csak nem akkor amikor tűz a nap, hanem később. Még baráti programot sem mondtam le soha azért, mert süt a nap és én nem akarok lebarnulni.

Tehát itt nem arról van szó, hogy bármiben is akadályoz ez, reggel meg szerintem tök mindegy, hogy sima hidratáló krémet használok vagy olyat, amiben van fényvédő.

Anyámnak csak az a baja ezzel, hogy szerinte abnormális így gondolkodni erről, és nem hogy örülnék annak, hogy én le tudok barnulni, nem úgy mint ő.

Tehát mit tegyek, hogy végre leálljon a vitákkal emiatt? Egyáltalán miért csinálja ezt?


2020. jún. 26. 09:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%
elmagyarázhatnád neki, hogy mennyire káros dolog és mennyire árt a bőrnek a túlzott barnaság
2020. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
92%

Vicces ez, hogy emberek ezen problémáznak, hogy milyen a bőrük színe. Az is érdekes, hogy a történelem során ez még változott is. Az 1800-as években pont a fehér bőr volt a menő, mert az azt jelentette, hogy az illető nem a földeken dolgozott a tűző napon. Ma meg mindenki úgy akar megjelenni, mint ha a tengerparton élné az életét.

Ne foglalkozz ezzel egyáltalán.

2020. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
96%

Pedig a napozás árt a bőrnek, növeli a bőrrák kockázatát és még öregíti is a bőrt. Kiskoromban volt pár felelőtlen eset, egyszer én 6 évesen napszúrást kaptam, aztán egy-két év múlva a szüleim egy nyaraláson úgy leégtek, hogy sírva aludtak, vagyis inkább csak próbáltak. Na azóta kb. úgy kerüljük a napot mint a pestist.


18/L

2020. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
100%
A napozás öregít a lehető legjobban, tehát amikor mindenki szottyadt vénasszony lesz, akkor akinek volt esze és fényvédővel kente magát annak viszonylag szép bőre lesz :D
2020. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
97%

12: Az ázsiaiaknál megmaradt ez a szokás, nem ment át ilyen "minél barnább legyek" stílusba. Ők az arcukon is napvédőt hordanak, hogy fehérek maradjanak.

Ez is olyan hülye társadalmi elvárás... mintha nem lenne tök mindegy milyen a bőröd színe. Nem is értettem soha de nem is akarom.

2020. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy nem vagyok nagyon világos, csak mivel jobban figyelek erre nem barnulok jobban, inkább picit kezd világosabb lenni a karom és az arcom is. Anyu az, aki soha nem tudott lebarnulni, és szerintem zavarja, hogy én meg le tudnék, de nem akarok.

Hát ami azt illeti egy csomószor magyaráztam már neki, hogy növeli a bőrrák kockázatát, meg a bőröregedést és egyéb ilyen dolgok. Mutattam neki cikkeket is erre tudjátok mi volt a reakció? "Én nem hiszek ebben"

Már azzal is jöttem, hogy mondjuk pl Ázsiában pont a világosabb bőrszín a népszerű, erre elkezdett azzal jönni, hogy nem vagyunk ázsiaiak.

2020. jún. 26. 11:21
 17/36 anonim ***** válasza:
13%
Javítsatok ki ha tévedek de a fenyvedo nem gátolja hogy barnul, nem?
2020. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
17: Minimálisan gátolja, de amennyit ő jár napra, elég neki hogy ne barnuljon. Ha kifeküdne a napra, akkor nyilván semmit nem érne.
2020. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Nagyon ritkán fekszem ki a napra. Akkor hatásosabb megoldásokat használok azokon a testrészeimen, amiket egyáltalán nem szeretnék egy ici picit sem lebarinítani. :D

Egyedül a lábam hulla színével akarok kezdeni valamit, de azzal se sokat. Plusz egyébként sem szeretek napozni. Nem viselem túl jól, ha sokat kell a melegben lennem. Tehát max egy nyáron kemény háromszor napozok és akkor se túl sokat. Egyrészt melegem van, másrészt baromi unalmas...

2020. jún. 26. 12:01
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az anyukád hozzáállása, valószínű hogy a barnaság=egészség beidegződés lehet a háttérben. Mondd el hogy manapság már nagyon erős az uv sugárzás és kell a védelem. Egy kis napsütés jót tesz ugyan, de szerintem te nem kerülöd a kintlétet.

Az én anyám a mai napig megkérdezi hogy ugye bekented magad naptejjel? Pedig 34 vagyok 🙄

2020. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!